Araba fiyatları

Araba Fiyatları Ukrayna
Ukrayna’da araba fiyatları

Ukrayna’da araba fiyatları ülkemize göre gayet uygun. Özellikle Ukrayna’da yurtdışından araç getirmenin de serbest olduğunu düşündüğümüzde araç fiyatları gün geçtikçe daha da uygun hale geliyor. Ukrayna’da geçen senelerde uygulanan araçlara yüksek vergi de halktan gelen büyük tepkilerden sonra geri çekildi. Türkiye ile kıyasladığımızda Ukrayna’da araç fiyatları neredeyse sıfır araçlarda %50 2. El araçlarda ise %70 daha uygun. Ukrayna’nın gelir seviyesinin de Türkiye ile kıyaslandığında düşük olması, araba fiyatlarının düşük olmasında en önemli etkenlerden birisi.

Ukrayna’da sıfır araba fiyatları

Sıfır araba fiyatları Ukrayna

Ukrayna’da sıfır araba fiyatları

Ülkemizde alınan yüksek vergiler nedeniyle, neredeyse sıfır bir araç aldığımızda bir araç bedeli de vergi ödüyoruz. Ukrayna’da sıfır araç fiyatları ise düşük vergiler sayesinde oldukça ucuz. En basitinden örnek vermek gerekirse, 2017 model Volkswagen Touareg Türkiye fiyatı: 527.000 TL karşılığı 142.800 Euro iken, aynı model aracın Ukrayna fiyatı ise, 1.900.000 UAH karşılığı sadece 57.000 Euro. ( 1 UAH yani Ukrayna grivnası 33 Euro’dur bugün itibari ile. )

Ukrayna’da ikinci el araba fiyatları

ikinci el araç piyasası ukrayna

Ukrayna’da ikinci el araba fiyatları

Ukrayna’da yeni araçların yanı sıra 2. El piyasasında da fiyatlar gayet uygun. Ukrayna’da ikinci el araba fiyatları da sıfır arabalara oranla aynı ucuzlukta. Aynı zamanda Ukrayna’da birçok Avrupa Birliği ülkelerinden getirilen arabaların da olması ve bu arabaların ülkeye vergisiz giriyor olması sebebiyle ikinci el piyasasını gayet düşük seviyede tutuyor. Özellikle Polonya ve Litvanya plakalı araçları Ukrayna’nın tüm kentlerinde görebilirsiniz. Trafikte seyir halinde iken göreceğiniz her 20 arabadan belki de 4’ü yabancı plakalı araç. Örnek vermek gerekirse, 1.000 $ gibi bir fiyata 1991 model Mercedes araç bulmanız mümkün. Ya da 5.000 $ gibi bir fiyata 6 – 7 yaşında Dizel otomatik bir Hyundai araç alabilirsiniz.

Ukrayna’dan araç getirmek

Ukrayna'dan sıfır araç getirmek

Ukrayna’dan araç getirmek

Türk vatandaşlarının ülkemizde yüksek vergiler ve fiyatlar yüzünden ucuz araba arayışlarını diğer ülkelerde yaptıklarını biliyoruz. Ukrayna’dan araç getirmek isteyen Türk vatandaşlarının yapması gereken işlemleri sürekli sitemiz üzerinden soruyorlar. Maalesef çifte pasaport, Ukrayna ve Türkiye vatandaşlığı, Ukrayna’da oturum izni ya da çalışma izniniz olmadığı sürece Ukrayna’dan araba getirmek mantıksız. Çünkü getireceğiniz aracın Türkiye’de vergilerini de ödediğiniz takdirde, Ukrayna’dan alacağınız arabanın fiyatı Türkiye fiyatları ile hemen hemen aynı olacaktır. Örnek vermek gerekirse, 200.000 TL’ye Ukrayna’dan BMW model aldığınız aracın fiyatı Türkiye’de 400.000 TL olacaktır.

Ukrayna’da araç fiyatları nasıl
Ukrayna'da araç fiyatları nasıl

Ukrayna’da araç fiyatları nasıl

Ukrayna’da araç fiyatları nasıl ne kadar ile ilgili çok yakında belli modeller için detaylı makalemizi sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Ukrayna’da fiyatını sormak istediğiniz aracın marka ve modelini yorum kısmından yazarsanız fiyatları sizinle paylaşabiliriz. Örneğin Ukrayna’da BMW AUDI MERCEDES PORCHE RANGE ROVER fiyatları olarak değil de, BMW 3.20 D olarak sorarsanız tam istediğiniz marka ve modelin fiyatını sizlerle paylaşırız.

Yorumlar

 • ailem ile gideceğim ve orada spor araba almak istiyorum uygun fiyata modeli önemli değil orada üç dört yıl okul okuyacağız ve orada yaşayacağız araba alıp türkiyeye döndüğümde vergi ödeyecekmiyim yada ehliyeti orda alsam türkiyede geçermi?

  • Merhaba

   Burada okul okuduğunuz süre zarfında aldığınız arabaya burada binebilirsiniz. Öğrenci olarak Ukrayna’da kalacağınız için, Ukrayna vatandaşlığınız olmayacak. Bu sebeple arabayı sadece Ukrayna’da kullanabilirsiniz, vatandaşlık alıp götürürseniz arabaya Türkiye’de 1 yıl binebilirsiniz. Yine vatandaş olmayacağınız için, Ukrayna’dan ehliyet alamazsınız.

   • Okul okumayacak olsam vatandaşlık alabilirmiyim? ve orada alacağım ehliyet ile türkiyede araba kullanabilir miyim? araç sahibi olabilir miyim?

    • Vatandaşlık almanız için Ukraynalı bir eş ile evlenmeniz gerekir. Evlendikten sonra ilk başta 1 yıllık akabinde 1 yıllık daha oturma izni alırsınız. 2 yılın sonunda sınırsız oturum izni alırsınız. O zaman Ukrayna’dan ehliyet alabilirsiniz, o ehliyet ile de araba kullanabilirsiniz. 2 yıl evli kaldıktan sonra 5 yıl içinde vatandaşlık alabilirsiniz.

     • Ukrayna’da Ukraynalı bir kadın ile evlenmeden vatandaşlık almanızın herhangi bir yolu yok maalesef. Sadece ticari vize alabilirsiniz, ticari vize aldığınızda da araba alabilirsiniz, fakat Türkiye’ye götüremezsiniz.

Yoruma cevap ver

× Whatsapp üzerinden ulaşın