Ayçiçek yağı ithalatı ve güncel fiyatları

Ukrayna'da ayçiçek yağı ithalatı fiyatları 2017
Ukrayna'da ayçiçek yağı ithalatı ve güncel fiyatları

Ukrayna Ayçiçek yağı ve ayçiçeği yetiştiriciliği alanında dünyada ilk sırada yer alıyor, aynı zamanda ülkenin en önemli ihracat kalemlerinin de başında yer alıyor. Verimli toprakları ve hemen hemen ülkenin her şehrinde Ayçiçek yetiştiriciliği yapılması ve Ukrayna’dan birçok ülkenin yağ ithalatı yapması sebebiyle oldukça popüler.

Ukrayna’dan Ayçiçek yağı ithalatı

Ayçiçek yağı ithalatı Ukrayna

Ukrayna’dan Ayçiçek yağı ithalatı

Ukrayna’dan Ayçiçek yağı ithalatı da son zamanlarda Türkiye’den oldukça popüler olmaya başladı. Ukrayna Ayçiçek tarlaları zenginliği ile ön plana çıkıyor, ucu bucağı görünmeyen Ayçiçek tarlaları bazı şehirlerde 500 dönüme kadar görülebiliyor. Özellikle Ukrayna ve Türkiye arasındaki son zamanlarda olan ticari ve siyasi yakınlaşmadan ve iki ülke arasındaki ticaret prosedürlerinin minimum seviyeye çekilmesinden sonra Türkiye’den birçok firma Ayçiçek ihtiyacını Ukrayna’dan karşılamaya başladı. İthalat için şu anda iki ülke arasında herhangi bir yasak ya da engelleme bulunmuyor. Her ne kadar Ukrayna’dan ithalat yapmak zorlu bir süreç olsa da, Türkiye ile kıyaslama yapıldığında maliyetlerde gözle görülür bir fark var. Ayrıca Ukrayna’da rafine edilmiş yağ kalitesi de oldukça yüksek.

Ayçiçek yağı fiyatları 2017

Ukrayna Ayçiçek yağı fiyatları 2017

Ayçiçek yağı fiyatları 2017

Ukrayna’da Ayçiçek yağı fiyatları 2017 litre olarak dolar bazında değişiklik gösteriyor. Rafine edilmiş ya da rafine edilmemiş yağ fiyatları yılın her döneminde farklı fiyatlara alıcı bulabiliyor. Kiev’de bulunan yağ borsasında günlük fiyatlar değiştiği için, Türkiye’den ithalatını yapmak isteyen kişiler için sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçmeleri durumunda güncel fiyatları paylaşabiliriz. Fiyatları değiştiren bir başka unsur ise, direk çiftçilerden alım yaparak, uygun bir fabrikada işletmeniz durumunda fiyatlarda %15’e varan farklar ortaya çıkacaktır. Bu konularda danışmanlık hizmetimiz de bulunmaktadır. Dilerseniz Mersin limanı teslim olarak bizden temin edebiliriz.

Ayçiçeği küspesi

Ukrayna'da Ayçiçeği Küspesi

Ayçiçeği Küspesi

Ukrayna’dan bir diğer dikkat çeken ticaret kalemi ise Ayçiçeği küspesi. Özellikle yem sanayisi için önemli bir yere sahip olan Ayçiçek küspesi Ukrayna’dan ithalatı yoğun olan tarım ürünlerinden birisi. Ayçiçeğin tohumundaki yağı alındıktan sonra geriye kalan kısmının sıkıştırılarak küspeye dönüştürülmesi ile biliniyor. Ayrıca gübre olarak da kullanıldığı bilinen bu küspe tarım ve hayvancılık ile uğraşan çiftçi, besicilerin ilgisini çekmektedir. Ayçiçeği küspe fiyatları da yine aynı şekilde mevsimsel ve dolar ,bazında değişiklik göstermektedir. 2017 fiyatlarını almak ve ithalat soru ve talepleriniz için sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayçiçek yağı

Ayçiçek yağı Ukrayna

Ayçiçek yağı

Ayçiçek yağı ayçiçeği bitkisinden elde edilmektedir. Bitkinin çekirdekleri işlem görerek, yağı çıkartılır ve rafine edildikten sonra gıda ürünü olarak kullanılır. Sarı ve kırmızıya yakın 2 renkte elde edilen yağ işlemine göre değişmektedir. Ayrıca medikal, boya ve ilaç sektöründe de kullanılmaktadır. Özellikle yağlı duvar boyaları diye tabir ettiğimiz boyalarda bulunmaktadır.

Ukrayna’dan nasıl yağ ve küspesi ithal edebilirim, ithalat için gerekli evraklar nelerdir, Ukrayna’da Ayçiçek fiyatları, Ukrayna ticaret danışmanı gibi sorular ve Ukrayna’dan her türlü ürünün ithalat ve ihracatı için sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Ukrayna’dan diğer ithal edebileceğiniz ürünler hakkında bilgi için, Ukrayna’da Ticaret isimli kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

1 Yorum

Yoruma cevap ver

× Whatsapp üzerinden ulaşın