Bitcoin Ukrayna’da ne kadar?

Ukrayna'da bitcoin ne kadar
Ukrayna'da bitcoin kaç dolar

Türkiye borsaları ile farklı işlem gördüğü için bitcoin Ukrayna fiyatları ülkemize göre dönemsel olarak farklılıklar göstermektedir. Genel olarak baktığımızda Ukrayna’da 1 bitcoin fiyatı ile Türkiye fiyatı arasında oldukça yüksek bir fark var.

Bitcoin Ukrayna fiyatları

Bitcoin Ukrayna fiyatları

Bitcoin Ukrayna fiyatları

Peki, Türkiye’de fiyatlarının yüksek olduğunu bildiğimizi bitcoin Ukrayna fiyatları ne, neden Ukrayna’da ucuz, gelin bu konulardan bahsedelim. Hepimizin bildiği gibi Türkiye’de de kendi borsaları bulunan bu sanal para biriminin değeri borsalarda farklılık gösteriyor. Örnek vermek gerekirse, Ukrayna’da popüler olan 10 adet farklı bitcoin borsası var. Anlık olarak fiyatlara baktığımızda bu borsalar arasında bile 1.000 dolara varan fiyat farkları bulunmaktadır. Sizlere bu yazıyı hazırladığımız an itibari ile Kuna sitesinde 1 bitcoin fiyatı 412.705 UAH. Yani bunun TL karşılığı şu anda yaklaşık olarak 56.200 TL. Exmo isimli web sitesinde ise şu anda anlık fiyat 401.250 Grivna yani 54.664 TL. Yine anlık olarak Türkiye bitcoin fiyatları konusuna baktığımızda Paribu 61.179 TL, Koinim 61.600 TL ve BTCTURK fiyatı 61.910 TL. Bu şekilde bile bir inceleme yaptığımızda arada 1 bitcoin için 7.000 TL’ye varan fiyat farkları olduğunu görüyoruz. Fakat konuyu gelin farklı bir yerden inceleyelim.

Ukrayna bitcoin

Ukrayna bitcoin

Bitcoin Ukrayna

Son zamanlarda borsaların belki de son zamanların en çok işlem gören kripto para biriminin ülkede de popülaritesi oldukça yüksek. Baktığımızda Ukrayna bitcoin son zamanlarda en çok konuşulan yatırım aracı olarak göze çarpıyor. Bunun yanı sıra ülke yönetiminin herhangi bir sınırlandırma ve vergilendirme getirmemesi de dikkatleri çekiyor. Bildiğiniz gibi Türkiye’de bitcoin son zamanlarda hükümet ve vergi daireleri tarafından mercek altına alındı. Çok fazla işlem yapanlardan başlayan bu incelemeler şu anda en ufak işlem yapanlara kadar uzandı. Bu gibi vergisel konularda Ukrayna şu anda bulunmaz bir hazine gibi. Ülkemizde siyasetçilerin ve özellikle hükümetin yaptığı negatif yorumlara bakacak olursak bu kripto para birimi para kaçırmanın bir yolu olarak gösteriliyor. Hükümet tarafından Ukrayna’da bitcoin hakkında çekimser gözükse de yapılan açıklamalar olumlu yönde. Günlük hayatta birçok online alışveriş, para transferi gibi konularda bitcoin kullanımı her geçen gün biraz daha yaygınlaşıyor.

Bitcoin arbitraj

Bitcoin arbitraj

Bitcoin arbitraj

Son 24 saatte Türkiye’de en yüksek bitcoin fiyatı 67.359 TL iken, yani şimdiki fiyattan 6.000 TL daha pahalı. Peki Ukrayna’da günlük bitcoin fiyatları dalgalanması ne kadar derseniz, gördüğümüz rakam yaklaşık olarak 10.000 UAH.  Bu da demek oluyor ki 400 dolardan daha az bir rakamda dalgalanma oluyor. Bu da demek oluyor ki, gün içerisinde yapacağımız 1 bitcoin transferini doğru zamanda bozdurursak kar oranlarımız çok yüksek. Sizleri yanıltmadan en düşük miktarda kazacağınız rakamı söylemek gerekirse bu rakam ortalama olarak 10.000 TL gibi bir fark var. Tabi burada doğru zamanda alım ve satım işlemini yapmak çok önemli. Bu konu hakkında yani bitcoin arbitraj makalemizde bilgiler vermiştik. Buradan da inceleme yaparak konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Danışmanlık ve aklınıza takılanlar konusunda ise +38 073 403 89 82 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Yararlanabileceğiniz linkler: http://exmo.com/

Yoruma cevap ver

× Whatsapp üzerinden ulaşın