Bukovel Kayak Merkezi ve Ukrayna Kış Turizmi

Bukovel Kayak Merkezi ve Ukrayna Kış Turizmi
Bukovel Kayak Merkezi ve Ukrayna Kış Turizmi

Ukrayna’nın batısında Karpatlar bölgesinde yer alan Bukovel Kayak Merkezi Avrupa’nın en büyük kış turizmi merkezlerinden birisidir. Bu ufak köy kayak turizmi ile ismini duyurdu.  2000 yılında kurulan ve 2012 yılında 1 milyon 200 bin ziyaretçi ile Avrupa’nın en büyük kayak turizmi merkezlerinden birisi oldu. Ayrıca Ukrayna’nın ünlü simgelerinden birisi olan Bukovel Ters Ev de bu şehirde turistlerin ilgisini çekmektedir.

Bukovel Kayak Merkezi

Bukovel Kayak Merkezi

Bukovel Kayak Merkezi

Ukrayna’nın belki de en ünlü ve en turistik tesislerinden birisi Bukovel Kayak Merkezi kış turizmi gözde yerlerinden.  Karpat dağlarının eteklerindeki tesisin en öne çıkan özelliklerinden birisi ise yılın her mevsimi tesiste kar bulmak mümkün. Ekim ayında başlayan ve Mayıs ayına kadar doğal kar bulunuyor. Diğer aylarda ise kar makineleri sayesinde tesis kayak yılın her ayı turizme açık. Amatör seviyede kayakçılardan tam profesyonel kayakçılara kadar hitap eden tesiste 16 adet telesiyej bulunmaktadır.   Ayrıca hiçbir ekipman getirmenize de gerek yok. Kayak merkezinde günlük kullanmak isteyeceğiniz kiralık kayak ekipmanları da bulunmaktadır. Çok uygun fiyatlara kiralanan amatör ve profesyonel ekipmanların günlük fiyatları ise 5 dolar ile 25 dolar arasında değişmektedir. Oldukça popüler olan Bukovel kayak merkezi  neredeyse yılın her dönemi %80’den fazla doluluk oranı ile hizmet veriyor. Her yaş aralığında kayak yapmanın mümkün olduğu tesiste çocuklarınız ile de gidebilirsiniz.

Bukovel  nerede nasıl gidilir?

Bukovel nerede nasıl gidilir?

Bukovel  nerede nasıl gidilir?

Bukovel nerede nasıl gidilir?

Ukrayna’nın bu kış turizmi cenneti mekanı Bukovel nerede nasıl gidilir derseniz, Ivano Frankivsk kentine 96  km uzaklıktadır. Polianytsia köyünde yer alan tesise ulaşım önerilerimize bir göz atalım. Ivano kentinde uluslar arası havaalanı bulunsa da şu anda Türkiye’den direk uçuşlar bulunmamaktadır. 2016 yılında THY bu hatta İstanbul üzerinden direk uçuşlar açtı, fakat beklenen ilgi gelmeyince seferleri durdurdu. Bukovel’e nasıl gidilir, en kısa yol hangisi derseniz, en iyi yol Türkiye üzerinden Ukrayna’nın Lviv kentine gitmek. 232 km uzaklıktaki bu yolu Lviv Bukovel havaalanı transfer araçları ile gidebilirsiniz. Lviv havaalanı transfer için sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.  Ya da her gün 1 sefer olmak üzere Lviv üzerinden otobüs ve tren seferleri ile de Bukovel’e ulaşabilirsiniz.

Bukovel Otelleri ve fiyatları

Bukovel Otelleri ve fiyatları

Bukovel Otelleri ve fiyatları

Konaklama ihtiyacınız için Bukovel otelleri oldukça geniş bir bütçe ve imkan yelpazesi sunmaktadır. Bu turistik yerleşim merkezinde birçok konaklama alternatifi var. 15 dolardan başlayıp 300 dolara kadar fiyatları ile günlük konaklama tesisi bulmak mümkün. En çok tercih edilenlerin başında ise müstakil dağ evleri geliyor. Günlük fiyatları 80 dolardan başlayıp, 250 dolara kadar çıkan otellerde 4-5 yıldız tesislerin konforlarını bulmak mümkün. Kış aylarında sıcak açık hava havuzları en ilgi çeken etkinlikler arasında.  Ayrıca Bukovel’de Türk Oteli de bulunmaktadır, bir Türk girişimci tarafından açılan

Bukovel hakkında

Bukovel hakkında

Bukovel hakkında

Ukrayna’nın bu eşsiz doğal güzellikleri kaplı şehri Bukovel hakkında birçok detay ve bilgi bulunmaktadır. Ukrayna’nın en büyük yapay gölü dünyanın ise sayılı gölleri arasında olan Karpat Denizi olarak da bilinmektedir. Kayak merkezi beş dağın ve tesisi bir arada bulundurmaktadır bunlar, Bukovel, Bulchinekha, Dovha, Babiy Pohar, Chorna Kleva’dır. Ukrayna’nın doğal güzellikleri arasında ilk sıralarda yer alan Bukovel yıllık turizmin önemli bir bölümüne ev sahipliği yapmaktadır.

Ukrayna turizmi ve gezisi için isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Kaynaklar: https://en.wikipedia.org/wiki/Bukovel

Yoruma cevap ver

× Whatsapp üzerinden ulaşın