Dniprodzerzhynsk Kamyanske Gezi Rehberi

Dniprodzerzhynsk Kamyanske
Dniprodzerzhynsk Kamyanske

Dniprodzerzhynsk Kamyanske gezi rehberi isimli yazımızda Dneproblastina bağlı 250.000 nüfuslu şehri sizlere tanıtacağız. Değişen ismi ile Kamynask olan şehir Dnipropetrovsk’a 40 km uzaklıktadır. Ukrayna’nın oblast büyük şehirlerinden sonra en fazla nüfusa sahip olan kentlerindendir. Şehir iki yakadan oluşmaktadır Levyy bereg ve Pravyy bereg.

Kamyanske Gece hayatı

Kamyanske Gece hayatı

Kamyanske Gece hayatı

Kamyanske Gece hayatı için 3 tane gece kulübü bulunmaktadır. Kareoke Queen nightclub, Ukraine nightclub ve Monroe Kareoke club. Şehirde gece hayatı fiyatları ise Ukrayna’nın diğer şehirlerine göre daha ucuzdur. Şehrin en büyük gece kulübü Ukraine nigh tclub şehrin sağ yakasındadır. Kendine ait bir binada hizmet veren kulüp, şehirdeki diğer kulüpler gibi sadece Cuma ve cumartesi günleri hizmet vermektedir. Saat 22:00 de açılan gece kulübü sabah 06:00 a kadar açıktır. Giriş ücreti 50 grivnadır. 3 ayrı bölümden oluşan kulüp hafta sonları tam doluluk ile çalışmaktadır. Bir diğer eğlence mekanı ise Queen nightclub, şehrin sol yakasında hizmet vermektedir. Her ne kadar karaoke bar olarak anılsa da mekan disko olarak dizayn edilmiştir. Sol tarafta gece eğlencesi için tek seçenek olması sebebiyle Cuma ve cumartesi geceleri kulüpteki doluluk oranı genelde fazladır. Aynı zamanda şehirde Türk işletmeci bir sac fabrikası bulunması nedeniyle burada yaşayan Türkleri hafta sonu Queen nighclubte görebilirsiniz. Kulübün giriş ücreti 40 grivna. Bir diğer eğlence mekanı olan Monroe ise bir kaç bölümü içinde barındıran bir yer. Mekanda bilardo salonu karaoke ve dans pisti, ayrıca restaurant bölümü bulunuyor. Giriş ücretinin olmadığı mekanda yabancı görme şansınız nerdeyse yok. Bu sebeple tercih edilebilir bir yer. Kamyanske Dniprodzerzhynsk’ en yakın büyük şehirde de

Dniprodzerzhynsk

Dniprodzerzhynsk

Dniprodzerzhynsk

Dniprodzerzhynsk yemek için birçok alternatif olsa da Türk restoranları yok. Ama sağ tarafta bir Azeri restrauranı mevcut. Ayrıca şehirde taksicilik yapan bir Azeri taksici de var. Kendisi Türkçe biliyor. Şehirde gezilebilecek yerler yaz aylarında özellikle hafta sonları tüm herkesin gittiği katlavan afini Atina plajı isimleri ile anılan bir sahil de var. Nehrin kıyısında ve şehrin sol bölümünde yer alan tesiste ayrıca yaz aylarında gece disko haline getirilen bir plaj. Yine sol bölümde tank parkta akşamları gezinti için iyi bir seçenek. 5km gibi bir yürüyüş alanına sahip parkta yaz akşamları oldukça kalabalık. Nehir kıyısında yürüyüş yapabilir dilerseniz içki içebilir mangal yakabilirsiniz. Sağ tarafta ise şehrin merkezini boydan boya ikiye bölen bir yürüyüş alanı mevcut. Ortasında kefelerin ve küçük puanların bulunduğu cadde üzerinde Monroe de bulunmakta.

Dniprodzerzhynsk nasıl giderim ?

Dniprodzerzhynsk nasıl giderim

Dniprodzerzhynsk nasıl giderim

Kamyanske Dniprodzerzhynsk’e nasıl giderim ? sorusunun cevabı ise, Zaporizhia havaalanı ya da Dnipropetrovsk havaalanında indikten sonra marshrutka ya da taksiler ile gidebilirsiniz. Zaporozhye dan Kamyanske’ya taksi ile gitmek isterseniz ödeyeceğiz rakam 40 dolardır. Yaklaşık 2 saat sürer. Dnipropetrovsk’dan Kamyanske ya taksi ile gitmek isterseniz ödeyeceğiz rakam 15 dolardır. Yaklaşık 45 dk sürer. Şehirde konaklamak için otel tercih ederseniz sağ tarafta 2 tane ve sol tarafta bir tane olmak üzere 3 tane otel bulunmaktadır. Sağ kıyıda yer alan Premier otel ve Shiller otel mevcuttur. Shiller otel Dniprodzerzhynsk için http://www.booking.com adresinden rezervasyon yapmanız mümkün. 3 yıldızlı otel şehrin en iyi otelidir. Ayrıca otelin restaurant bölümünde gece saat 12 ye kadar yemek yeme imkanınızda bulunmaktadır. Otel fiyatları gecelik 70 TL dir. Dniprodzerzhynsk Premier otel için de http://www.premier-hotel.net adresinden rezervasyon yapabilirsiniz. Bir diğer otel ise, Montana hotel Dniprodzerzhynsk bazı aylar çalışmamakla birlikte Dniprodzerzhynsk sol kıyıda yer almaktadır. Ayrıca şehre en yakın büyük şehir hakkında bilgi almak için Dnepropetrovsk Gezi Rehberi adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Dnipro Türk, Ukraynalı kadın veya erkek Türkçe bilen rehber arıyorsanız aşağıdaki resme tıklayarak iletişime geçebilirsiniz. +38 073 403 89 82

 

Dnipro Dnipropetrosvk Rehberi

Ukraine Night Club Dniprodzerzhynsk

Ukraine Night Club Dniprodzerzhynsk

Queen night club Dniprodzerzhynsk

Queen night club Dniprodzerzhynsk

Dniprodzerzhynsk monroe karaoke

Dniprodzerzhynsk monroe karaoke

 

Yoruma cevap ver

× Whatsapp üzerinden ulaşın