Hakkında Dniprodzerzhynsk

Dniprodzerzhynsk şehri hakkında detaylı bilgi, ne yapılır, nereye gidilir, ne yenir, eğlence hayatı nasıl, şehir incelemesi

Dniprodzerzhynsk hakkında

Ülkenin küçük kentlerinden birisi olan Dniprodzerzhynsk hakkında detaylı bilgilerin ve yazıların yer aldığı kategori. Şehirde nereler var, nerelere gidilir, şehirde yaşayan Türkler ve şehrin nüfusu yapısı hakkında bilgiler. Yeni adı ile Kamyanske nerede, hava durumu, sosyal ve ekonomik durumu nasıl? Şehirde görmemiz gereken yerler neresi, eğlence, kültür ve gezi seyahati önerisi.

Kamyanske Ukrayna

Ülkenin bilinmeyen şehirlerinden birisi olan Kamyanske Ukrayna’nın sakin ve sessiz kentleri arasında. Çok fazla yabancının bulunmadığı, turistik bir şehir olmasa da görülmeye değer yerler arasında. İçinde birçok fabrikanın yanı sıra bir tane Türk fabrikasını da bulunduran kent Dnepropetrovsk oblastının en büyük 2. şehri durumunda. Bundan 1 sene önce ismi değiştirilerek Kamyanske ismini alan şehir Dnipro kentinden 40 kilometre uzaklıkta. Genelde şehir halkının %60’ı en yakın şehir olan Dnepropetrovsk kentinde çalışmaktadır. Ev kiralarının ve ev fiyatlarının çok ucuz olduğu kentte, 3.000 dolar gibi bir paraya 40 Metre kare şehir merkezinde bir ev satın almak mümkün.

 

Whatsapp üzerinden ulaşın