Hakkında Ukrayna Havaalanları

Ukrayna havaalanları Ukrayna havaalanları

Ukrayna havaalanları, kaç tanedir, hangi şehirde hangi airport var? Hangi havaalanı daha ucuz, havaalanlarından şehre ulaşım taksi ve havaalanı hakkında bilgilere ulaşabileceğiniz kategori.

Ukrayna Havalimanları

Ukrayna Havalimanları Ukrayna Havalimanları

9 tanesi uluslararası olmak üzere 35 adet uluslararası Ukrayna havalimanları bulunmaktadır.  Kiev, Lviv,Dnipro, Odesa , Zaporizhia, Ivano-Frankivsk, Kharkiv, Kherson, Chernivtsi şehirleri uluslararası havaalanlarıdır.  Türkiye’den Ukrayna’nın 6 şehrine direk uçuş bulunmaktadır. Ukrayna’nın en büyük havalimanı Kiev şehrindedir. Kiev’de kaç havaalanı var sorusuna gelecek olursak, Kiev şehrinde 2 tane havalimanı bulunmaktadır. ikisi de international airport yani uluslararası uçuşa açıktır. Ukrayna’nın başkentinde bulunan Borispol havaalanı ülkenin en eski havaalanıdır. 1959 yılında açılan Boryspil International Airport şehir merkezine 40 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Ukrayna’da kapatılan havaalanları

Ülkedeki iç savaştan sonra bazı şehirler ayrıldı ve bu sebepten ötürü Ukrayna’da kapatılan havaalanları bulunmaktadır. Donetsk, Lugansk, Sivastopol gibi havaalanları Rusya yanlıları tarafından ele geçirildi ve buralarda farklı cumhuriyetler kuruldu. Bu üç havaalanına Türkiye’den uçuşlar bulunmamaktadır. Ukrayna Havaalanları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki konularımıza bakabilirsiniz. Havaalanı transferleri için de iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Whatsapp üzerinden ulaşın