Evlenmek Oturum izni ve Evraklar

Ukrayna evlilik
Ukrayna'da evlenmek

Ukrayna’da evlenmek fikrini ele aldığımızda karşımıza iki sebep çıkıyor. Türkiye’de yaşamaktan ya da Türk kızlarından sıkılan erkekler Ukrayna’da oturum izni almak için yaptıkları gönül evlilikleri ya da sadece Ukrayna’da kağıt üstünde evlilikler, yani para karşılığı evlenmek isteyen Ukraynalı kadın ile anlaşmalı evlilik. Türk erkeklerinin son zamanlarda daha da artan yabancı sevgili, kız arkadaş ya da evlenerek hayatını birleştirdiği kadınların başında Ukraynalı kızlar geliyor.

Ukraynalı gelin

Ukraynalı gelinler

Ukraynalı gelin

Ukraynalı gelin kelimesini duyduğumuz zaman her ne kadar çevremizdeki insanların yanlış gözle bakmalarına sebep olsa da, 2016 yılında Ukrayna’dan evlenen Türk erkekleri sayısı 3.700. Ukrayna’lı erkekler ile evlenen Türk kadınları sayısı ise 26. Yani ortalama her gün 100 Türk erkeği Ukraynalı bir kadın ile evleniyor. Kuzeyin bu sıcak insanları ile yuvalarını kurup, Ukraynalı kadın ile Türkiye’de yaşamak ya da bir diğer seçim olarak Ukrayna’ya taşınıp hayatlarına orada devam ediyorlar. Her ne kadar iki ülke vatandaşları arasında kültür farkı, dil farkı olsa da çevremize baktığımız zaman mutlu olduklarını gözlerimizle de görebiliyoruz.

Ukrayna’da evlenmek ve oturum izni

Ukrayna'da evlilik ile oturum izni

Ukrayna’da evlenmek ve oturum izni

Ukrayna’da sınırsız oturum almak isteyen Türk vatandaşlarımız için tek yol Ukraynalı bir kadın ile Ukrayna’da evlenmek ve oturum izni alarak Ukrayna vatandaşlığına geçmek.. Ukrayna’da Ukraynalı bir kız ile evlenerek sınırsız oturum alabilirsiniz. Ukrayna’da evlenmek için Türkiye’de bekar olmanız gerekmektedir. Sitemize gelen bazı sorular ise “Evliyim Ukrayna’da tekrar evlenebilir miyim?” Bu sorunun cevabına gelecek olursak, Ukrayna’da resmi olarak evlilik yapmanız için gereken evrakların başında, Türkiye’deki Ukrayna konsolosluğundan alacağınız “evlilik vizesi” Bu vizeyi alabilmeniz için de bekar olmanız gerekmektedir. . Bunun için Türkiye’den evlilik vizesi, sağlık raporu, muhtarınızdan alacağınız aile kütük belgesi, pasaportunuzun onaylı aslı ve fotoğraf gerekmektedir.

Ukrayna’da evrak üzerinde formalite evlilik

Ukrayna'da Formalite evlilik

Ukrayna’da evrak üzerinde formalite evlilik

Son zamanlarda özellikle Ukrayna’da dolandırıcıların kullandığı “Ukrayna’da evrak üzerinde formalite evlilik” çok popüler bir sahtekarlık yolu. Bekar olan Türk vatandaşları Ukrayna’da diledikleri bir kadın ile evlenebilirler. Ukrayna’da evlilik yaptıktan sonra size 1 yıl boyunca Ukrayna’ya sınırsız giriş çıkış vizesi verilecektir. 2. Sene yenilenmesi gereken bu vize 1 yıl daha uzatılacaktır. 3. Uzatmada ise size 5 yıllık sınırsız giriş çıkış vizesi verilecektir. 2. Seneyi dolduran Ukrayna’dan evli Türk vatandaşları, Ukraynalı eşinden boşanmaları durumunda sınırsız oturum vizesi alabilirler. 2 sene bir fiil Ukrayna vatandaşı bir kız ile evli olmayan Türk vatandaşları ise boşandıkları takdirde turist vizesi durumuna düşecek, 180 günde 90 gün Ukrayna’da kalım hakkına sahip olacaklardır.

Ukrayna’da evlilik Türkiye’de geçerli mi?

Ukraynadan evlendim eşim Türkiye'de nasıl yaşayabilir

Ukrayna’da evlilik Türkiye’de geçerli mi?

Türk vatandaşlarının sitemiz üzerinden, “Ukrayna’da evlilik Türkiye’de geçerli mi?” soruları üzerine açıklama yapmak istedik. Ukrayna’da evlilik işleminiz gerçekleştikten sonra, Türkiye’de bu evliliği nüfus müdürlüğünden bildirmediğiniz taktirde Türkiye’de bekar sayılırsınız. Ukrayna’lı eşin Türkiye’de oturum izni alması için, evliliğinizi Türkiye’de de onaylatmanız gerekecektir. Bu durum aslında her iki ülke arasında bazen sorunlara yol açabiliyor. Ukrayna’da evlilik yaptıktan sonra Türkiye’de tekrar evlenebilir miyim sorusu da gelen ilginç mesajlar arasında. Türkiye’den Ukrayna’ya bekar olarak gidip, Ukrayna’da evlilik yaparsanız ve bu evliliği konsolosluk, nüfus müdürlüğü aracılığı ile bildirmezseniz, Türkiye’de tekrar evlenebilirsiniz. Fakat bu durum ortaya çıktığı taktirde ağır cezalara çarptırılacağınızı da unutmayın.

Ukrayna evlilik sitesi
Ukrayna arkadaşlık siteleri

Ukrayna evlilik sitesi

İnternet ortamında Ukrayna evlilik sitesi adı altında bir çok site yayın yapmaktadır. Bu sitelere aylık ücret ödeyerek üye olup, evlenmek isteyen Ukraynalı kadınlar ile tanışmak isteyen Türk erkekleri ise bu sitelere rabet göstermektedir. Evlilik sitesi adı altında faaliyet gösteren bir çok sitede, profillerin gerçek kişiler tarafından açılmış olduğunu düşünmek ise tamamen bir kandırmanın içine düşmek. İngilizce dilini bile çok az kişinin bildiği Ukrayna’da, türkçe açılan web siteleri üzerindeki profillerin gerçek olma olasılığı çok az. Bu yüzden Ukrayna’dan evlenmek istiyorum diyorsanız, ülkeyi ziyaret etmeli, burada vakit geçirmeli ve ülkede Ukraynalı kadınlar ile tanışmalısınız.

Yazı ile ilgili olarak Ukrayna kadınlarının özellikleri ve Ukraynalı kızlar konularımızı okuyabilirsiniz.

Yoruma cevap ver

× Whatsapp üzerinden ulaşın