içki ve sigara fiyatları

Alkol ve sigara fiyatları

içki ve sigara fiyatları Ukrayna’da yüksek vergi oranları olmasına rağmen ülkemize göre çok uygundur. %12’den başlayıp %30’a kadar çıkabilen alkol ve sigara vergileri ÖTV ile birlikte daha da yüksek oranları bulmaktadır.

Ukrayna’da içki fiyatları

Ukrayna’da içki fiyatları

Ukrayna’da içki fiyatları

Ülkemizde yüksek vergiler ile satılan bir çok içki Ukrayna’da içki fiyatları neredeyse yarı fiyatına satılmaktadır. Özellikle yabancı içkilerdeki yüksek vergi, Türkiye’de alkol fiyatlarının fahiş fiyatlara çıkmasına sebep olmaktadır. Ukrayna’da 2017 alkol fiyatları neredeyse Türkiye ile yarı yarıya ucuzluk göstermektedir. Örneğin 0,7 LT Jack Daniels fiyatı 70 TL iken, 1 LT Jack Daniels fiyatı 90TL’dir. Yine Chivas Regal 0,7 LT si 85 Tl iken 1 Tl Chivas Regal fiyatı ise 110 TL’dir. Aynı zamanda Ukrayna’da votka fiyatları ise şişesi 5 TL’den başlayıp 45 TL’ye kadar çıkmaktadır. Örneğin Absolud Vodka 1 LT’si 45 TL gibi bir fiyata satılmaktadır. Ayrıca ülkede çok zengin bir şampanya ve şarap çeşidi bulunmaktadır. Şarap ve şampanya fiyatları da diğer içkiler gibi Türkiye’ye nazaran daha ucuzdur.

Ukrayna’da 2017 sigara fiyatları

Ukrayna’da 2017 sigara fiyatları

Ukrayna’da 2017 sigara fiyatları

Ukrayna’da en ucuz sigara paketinin 1.5 TL en yüksek sigara paketinin de 3,5 TL olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Ukrayna’da 2017 sigara fiyatları, Markalar ile örnek vermek gerekirse, Ukrayna’da 1 paket Marlboro sigarası 3 TL, Parliament 3 TL, Davidoff 3,5 TL, Camel 2,85 Tl, Winston, 2,50 TL gibi fiyatları bulunmaktadır.

Ukrayna ev yapımı votka Samagon

Ukrayna ev yapımı votka Samagon

Ukrayna ev yapımı votka Samagon

Ukraynalı bir çok kişi içkilerini evlerde yapmaktadır bu içkilere Samagon adı verilmektedir. Bizim bazı yörelerimizde evlerde yapılan boğma rakı gibi onlarda daha yaygın şekilde evlerde samagon yapmaktadır. Bizlerden farklı olarak alkol oranları çok yüksek katılmaktadır. %70 %80 oranında alkol katılarak yapılan samagon Ukrayna halkı arasında yoğunlukla tüketilmektedir.

İçki ve sigara fiyatları

Türkiye’de ise içki ve sigara fiyatları genel olarak pahalıdır. Devletin son zamanlarda içki ve sigarayı bıraktırmaya yönelik bir çok kampanyası ile birlikte, halkı içki ve sigarayı bıraktırmaya teşvik etmek için yapılan zamlar mevcuttur.

Ukrayna’da içki kültürü

Ukrayna’da içki kültürü

Ukrayna’da içki kültürü

Türkiye’de olan çay kültürü ile neredeyse aynıdır. Gittiğiniz her evin buzdolabında muhakkak birden fazla içki çeşiti bulabilirsiniz. Özellikle hafta sonu kahvaltıları bile içki ile yapan Ukraynalılar, özel günlerde, kutlamalarda içkiyi masalarında muhakkak bulundururlar. Genellikle votkanın tütketildiği Ukrayna’da, sırasıyla, şampanya, şarap, kanyak, bira ve viski de ülkede içilen içkilerdendir. Ne yazık ki alkol ve sigaraya başlama yaşının çok düşük olduğu ülkede, 15 yaşını geçmiş nüfusun %70’i alkol, %45’i ise sigara kullanmaktadır.

içki ve sigara fiyatları

içki ve sigara fiyatları

Diğer merak ettiğiniz konular için Ukrayna’da araba fiyatları yazımızı, Ukrayna’da ev fiyatları yazımızı okuyabilirsiniz.

Yoruma cevap ver

Whatsapp üzerinden ulaşın