Iphone Fiyatları

Ukrayna’da Iphone Fiyatları
Ukrayna’da Iphone Fiyatları

Ukrayna’da Iphone Fiyatları, Ukrayna’da teknoloji fiyatlarının Türkiye ile bire bir olduğunu bazı ürünlerde ise daha pahalı olduğunu, Ukrayna’da teknoloji başlıklı makalemizde yazmıştık. Bu sebepten ötürü Ukrayna’da Apple Iphone gibi pahalı ve lüks telefonların kullanım oranı düşüktür. Bu tür ürünleri genelde zengin kesimler kullanmaktadır.

Ukrayna Apple Iphone 7 fiyatı

Ukrayna Iphone 7 fiyatı

Ukrayna Iphone 7 fiyatı

Ukrayna Iphone 7 fiyatı örneği için asgari ücret ile çalışan bir Ukraynalının iphone 7 satın almak 13 asgari ücreti karşılığıdır. Örnek vermek gerekirse, Türkiye’de Iphone 7 Fiyatı 4.700 TL yaklaşık 1.300 dolar. Bu fiyat neredeyse Ukrayna için de geçerli. 100 $ asgari ücretin olduğu bir ülke de bu 13 aylık maaşa denk geliyor. Bu sebeple Türkiye’de asgari ücretli çalışan kişilerin elinde bile gördüğünüz son model Apple Iphone ürünlerini Ukraynalıların ellerinde göremezsiniz. Ukrayna’da Iphone 6s fiyatı ise, makalemizi yazdığımız 2017 Nisan ayı için 19.500 Grivna yani 750 $ Aralığında.

Ukrayna’da Apple fiyatları

Ukrayna’da Apple fiyatları

Ukrayna’da Apple fiyatları

Ukrayna’da apple fiyatları ucuz mu sorusunun cevabını makalemizde sizin için vermiştik. Ukrayna’da apple ürünlerinin yaygınlığı teknolojinin gerisinden gelmektedir. Örneğin Iphone 7’nin var olduğu 2017 Nisan ayı itibari ile, Ukrayna’da popüler olarak kullanılan Iphone ürünü, Apple’ın Iphone serisinden olan Iphone 5. Hatta halen Ukrayna’da Iphone 4 ve Iphone 3 ürünlerinin kullanıldığının da altını çizmekte fayda var.

Ukrayna Apple Store ise neredeyse ülkenin tüm büyük şehirlerinde mevcut. Özellikle en büyüğü olan Kiev Apple Store mağazası nerede sorusu sitemize yoğun bir şekilde gelen sorular arasında. Kiev’de bir çok yeri bulunan Apple Storeların detaylı listesine, buradaki adresi tıklayarak ulaşabilirsiniz. https://locate.apple.com/ua/en/

Ukrayna’da Iphone 8 fiyatı

Ukrayna’da Iphone 8 fiyatı

Ukrayna’da Iphone 8 fiyatı

Ukrayna’da Iphone 8 fiyatı bir çok teknoloji meraklısının ve gezginin merakını uyandırıyor. Türkiye’den daha ucuza iphone 8 almak isteyen  kullanıcılar için, tüm dünyada olduğu gibi Ukrayna Iphone 8 fiyatları da 2017 Mayıs ayı itibari ile henüz belirsizliğini korumaktadır. Iphone 8 ne zaman çıkacak sorusunun cevabı ise tahminlere göre 2018 yılının ilk ayları olması bekleniyor. Apple’ın Iphone ürünlerinde gösterdiği yüksek fiyat politikasının Iphone 8 için de devam edeceğini söylemek yanlış olmaz. Ukrayna’da Iphone 8, Iphone 7 ya da herhangi bir Apple Iphone ürünü aldığınızda, telefonu Türkiye’de kullanabilirsiniz.  Fakat Türkiye’ye telefonla giriş yaptığınız tarihten 120 gün içerisinde telefonu pasaportunuza kayıt işlemi yaptırmanız gerekmektedir. Peki nedir telefon pasaport kayıt işlemi? Kısaca açıklamak gerekirse, Türkiye’de telefonu kullanmanız için bir kısım vergileri ödemeniz ve giriş yaptığınız pasaporta telefonunuzu işletmeniz gerekmektedir. Pasaportsuz Ukrayna’ya giriş yapan Türk vatandaşları da BTK’dan detaylı bilgiye ulaşabilirler. E-Devlet üzerinden giriş yaparak, son 45 gün içerisinde Türkiye’ye giriş yapmış bir pasaporta sahipseniz ve son 2 sene içerisinde herhangi bir telefon kayıt ettirmediyseniz ( 2 senede sadece 1 telefonu pasaportunuza kayıt ettirebilirsiniz ) E-Devlet üzerinden pasaport kayıt diye aratarak işlem adımlarını tamamlayabilirsiniz. Ukrayna’da Iphone fiyatları görmek için http://www.olx.ua isimli web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sahibinden tarzındaki sitede 0 ve 2. El fiyatları inceleyebilirsiniz.

Yoruma cevap ver

Whatsapp üzerinden ulaşın