Kharkiv Gezi Rehberi

Kharkiv Gezi Rehberi
Kharkiv Gezi Rehberi

Şehir büyük caddeleri, geniş meydanları ile dikkat çeken Kharkiv gezi rehberi ve gezilecek yerler yazımıza başlayalım. Şehirde yolda gezerken onlarca üniversite binası, opera bale salonları, tarihi tiyatrolar ile karşılaşmanız mümkün. Ayrıca şehrin sokaklarında her köşe başında birçok sanatçının heykellerini görebilirsiniz.

Kharkiv gezi rehberi

Kharkiv gezi rehberi

Kharkiv gezi rehberi

Ülkenin başkentinden sonra en çok turist alan şehri Kharkiv gezi rehberi yazımız seyahatinizde sizlere yol gösterici olacaktır. Kharkiv’de nerelere gidilir, ne yapılır, nereler görülmesi gerekilir birçok konu hakkında bilgi vereceğiz. Şehirde elinizde fotoğraf makineniz ve sırt çantanız ile çok keyifli vakit geçirebilir, binlerce kare resim çekebilirsiniz. Parkları, müzeleri, opera, bale, tiyatro kültür merkezleri ile tarihi ve ilgi çekici bir kent. Özellikle Sovyet döneminden kalma binaları ve yapıları ile şehir kendisini size hayran bırakacaktır. Tertemiz caddeleri, meydanları sokak sanatçıları özellikle şehrin yaz akşamlarında vakit geçirmek için ideal. Geniş meydanlarında gezerken büyülenmiş bir şekilde etrafı izleyen turistleri görebilirsiniz. Doğal parkları şehrin içinden geçen nehir ve kolları etrafında birçok eğlence merkezi, restoran kafeler bulunmaktadır. Özellikle şehirdeki neredeyse tüm müzeleri gezmenizi tavsiye ederiz. Şehrin merkezindeki tank müzesi ve Kharkiv seks müzesi en ilginç yerlerden birisi.

Kharkiv gezilecek yerler

Kharkiv gezilecek yerler

Kharkiv gezilecek yerler

Şehire gelen turistlerin Kharkiv gezilecek yerler ve görülmesi ziyaret etmesi gerekilenler içinde ilk uğradıkları yerlerden birisi Özgürlük meydanı. Dünyanın en büyük meydanı olan Kharkiv Özgürlük meydanı iç savaş dönemlerinden önce devasa Lenin heykeli ile dikkat çekiyordu. Şimdi ise meydanın hemen yanındaki parkın içinde birçok turistik tesis bulunmaktadır. Ayrıca şehrin ilginç yerlerinden birisi de Eyfel Kulesi maketinin bulunduğu alandır. French Boulevard Alışveriş Merkezinin hemen yanında bulunan Mini Eyfel Kulesi ziyaretçi toplayan yerlerin başında. 2012 Avrupa Futbol Şampiyonasında futbol topu anıtı da Metalist Kharkivli futbolseverlerin buluşma mekanı. Kharkiv nehri üzerinde kanolar ve bisikletlerle yaz aylarında ufak bir gezintiye çıkabilirsiniz. The Cable Way yani Teleferik yolu da, şehrin yemyeşil doğasının üstünde sizlere güzel bir zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Gorky parkı da muhakkak görülmesi gereken yerler arasında geliyor. Annunciation Katedrali ise mükemmel mimarisi ile şehrin yine simgesel yerlerinden birisi. Feldman Ecopark Kharkiv özellikle ilkbahar,yaz ve sonbahar akşamlarında ziyaret etmeniz gereken yerlerden. Hayvanat bahçesi ve doğal ortamı görülmeye değer.

Kharkiv’de fiyatlar

Kharkiv’de fiyatlar

Kharkiv’de fiyatlar

Ukrayna’nın genelinde olduğu gibi Kharkiv’de fiyatlar Türkiye ve Avrupa’da bulunan turistik şehirler ile kıyaslandığında oldukça ucuz. Şehirde konaklamanın yanı sıra kafeler, restoranlar ve eğlence sektörü fiyatları uygun. Günlük yeme içme, kalacak yer, ulaşım ve gezileriniz için ekonomik bir bütçeniz varsa şehir tam da sizin için. Günlük 10 dolar ile belki de tüm günü eğlenceli bir şekilde geçirmenizi ve şehri tanımanız için yeterli. Ulaşım için kullanılan otobüs, tramvay, dolmuşlar ve metro fiyatları 15 kuruş ile 30 kuruş arasında. Müze, parklar ve turistik tesislerin giriş ücretleri de 1 dolar en fazla.

Kharkiv Türk Restoranı

Kharkiv Türk Restaurantı

Kharkiv Türk Restaurantı

Şehirde birçok Arap, Azeri ve Türkler yaşadığı için birçok Kharkiv Türk restoranı bulmanız mümkün. Türk yemeklerini Türkler kadar yerli halk ve turistlerde çok sevdiği için Türk mutfağı restaurantları bir hayli fazla. Bunların içinde şehir merkezinde, prospekt pravdi- 17 adresinde olan Kharkiv Sultan Restaurant en çok ziyaret alanların başında gelmektedir telefon numarası ise +380 93 768 2986. Yine şehirde Kharkiv İstanbul restaurant Petrovskogo, 37 adresinde bulunmakta, telefon numarası ise • +380 57 700 2061. Kharkiv Kafe Burger Sumsʹka, 71 adresinde. Kharkiv Sadabad cafe Маяковского, 2 adresinde telefon numarası +38063-262-55-00. Ayrıca şehir merkezinde bulunan alışveriş merkezinin 2. Katında Türk tatlıları yiyip, Türk çayı içebileceğiniz küçük bir kafe de bulunmaktadır.

Şehir gezilerinizde rehber ihtiyacınız için: Kharkiv Tercüman Rehber Türk restoranlar için: https://tr.foursquare.com/v/mangal-steak-house/56fe6b7b498ec56ab6859996

Kharkiv’de gezilecek yerler

Kharkiv’de gezilecek yerler

Kharkov Gezi Rehberi 1

Kharkov Gezi Rehberi 1

Kharkov Gezi Rehberi 2

Kharkov Gezi Rehberi 2

Kharkov Gezi Rehberi

Kharkov Gezi Rehberi

Yoruma cevap ver

Whatsapp üzerinden ulaşın