Kharkiv National Medical University

Kharkiv National Medical University
Kharkiv National Medical University resim

Kharkiv National Medical University, Türkçe bilinen adı ile Kharkiv Tıp Üniversitesi, Ukrayna’nın en büyük ve en başarılı üniversitelerinden biridir. Yaklaşık olarak 5.500 öğrencinin eğitim gördüğü üniversitede, 7 ayrı fakülte, 24 adet bölüm bulunmaktadır. Tıp eğitimi, eczacılık ve hemşirelikten gibi fakülteler bulunmaktadır. Üniversite okuyabilmek için, Türkiye’den herhangi bir meslek lisesinden ya da liseden mezun olmak yeterlidir. Herhangi bir puan istenmemektedir. İsteğe bağlı olarak hazırlıkta Rusça eğitimi ile birlikte Rusça eğitim görebilir ya da İngilizce olarak eğitim görebilirsiniz. 1805 yılında kurulan üniversite, o tarihten bugüne kadar yüz binlerce mezun vermiştir.

Kharkiv Tıp Üniversitesi

Kharkiv Tıp Üniversitesi

Kharkiv Tıp Üniversitesi

Şehrin merkezinde yer alan Kharkiv Tıp Üniversitesi, National Medical University özellikle Türkiye’den öğrencilerin sıklıkla tercih ettikleri bir Ukrayna üniversitesidir. Türkiye’de Yök’ün denklik verdiği Ukrayna Kharkiv Tıp Üniversitesi birçok ünlü doktor, doçent ve profesörü de bünyesinden çıkarmıştır. 700 tane öğretim görevlisinin çalıştığı üniversite ayrıca Türkçe destek alabileceğiniz öğrenci işleri de bulunmaktadır.

Kharkiv National Medical University fiyatları

Kharkiv Tıp Fakültesi

Kharkiv National Medical University fiyatları

Kharkiv National Medical University fiyatları 7.500 TL ile 12.000 Tl arasında değişmektedir.  Türkiye’de bulunan özel üniversitelere göre daha ucuz üniversitede okumanın yanı sıra,  Rusça ve İngilizce alacağınız eğitimler ile dil eğitimi de almış olursunuz. Ayrıca Ukrayna’nın en iyi Tıp fakültelerinden birisi olarak kabul edilmektedir.

Üniversite yanı sıra, Kharkiv bir öğrenci şehridir. Türkiye’de Eskişehir’e benzeyen kentte yaşayan Ukrayna vatandaşı kadar öğrenci de bulunmaktadır. Şehirde öğrenciler için bir çok yurt imkanı vardır. Bunun dışında 200 $ ile 500$ arasında değişen aylık ev kiraları ile de aylık kiralık ev tercih edilebilir.  Şehirde çok iyi bir öğrenci hayatı yaşayabilir, çok iyi bir tıp eğitimi alabilir ve aynı zamanda çok keyifli vakit geçirebilirsiniz. Kışları biraz soğuk geçse de Ukrayna’da üniversite okumak için Kharkiv en iyi tercihlerden birisi olacaktır. Kharkiv tıp üniversitesinde okuyan Türk arkadaşlarımız Kharkiv National Medical University hakkında konu altından yorum yaparak bu üniversite okumak isteyen Türk öğrenci arkadaşlarımıza yardımcı olabilirler.

Ukrayna Kharkiv’de bulunan üniversiteler hakkında detaylı inceleme yazılarımızı ve yorumlarımızı çok kısa sürede sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

 

AVENUE  LENINA – 4 KHARKIV Ukrayna adresinde bulunan üniversiteye telefon ile ulaşmak isterseniz, üniversitenin telefon numarası: +380 57 707 7380 Okulun web sitesi ise http://www.ksmu.kharkov.ua/

 

kharkiv national medical university

kharkiv national medical university

Kharkiv Tıp Üniversitesi Foto Galeri

Kharkiv Tıp Üniversitesi Foto Galeri

Kharkiv Medical University Resimleri

Kharkiv Medical University Resimleri

Yoruma cevap ver

Whatsapp üzerinden ulaşın