Kiev’de fiyatlar nasıl ? Neler Ucuz?

Kiev'de fiyatlar nasıl ? Neler Ucuz?

Turistik amaçla şehre gelmek isteyenlerin merak ettikleri sorulardan birisi de Kiev’de fiyatlar hakkında. Genel olarak bakacak olursak Kiev fiyatları nasıl, ucuz mu, ne kadar para gerekir, ne harcanır sorularına cevaplar verelim.

Kiev’de fiyatlar

Kiev'de fiyatlar

Kiev’de fiyatlar

Öncelikle Kiev’de fiyatlar konusuna başlarken ülkenin kullandığı para biriminden bahsedelim. Ukrayna UAH yani Grivna para birimini kullanıyor. 2018 Ocak ayı itibari ile 1 dolar 28.50 Grivna yapıyor. Yani 100 dolar bozdurduğunuz zaman 2.850 Grivna tutuyor. Ya da bir başka deyişle 1 TL 7.5 UAH yapıyor. ( Ukrayna para birimi ismi Grivna, kısaltması ise UAH ) İlk bakışta Kiev’de ne ucuz diye soracak olursanız listenin birinci sırasına alkol ve gece hayatını yazabiliriz. Bunun dışında ulaşım, yemek, doğru bir şekilde arama yaparsanız konaklama fiyatları da şehirde ucuz. Kıyafet, alışveriş, elektronik, parfümeri gibi ürünler ise Türkiye’ye bakarak oldukça pahalı denebilir. Türkiye kalitesinde bir mağazadan kıyafet ürünleri almak isterseniz neredeyse 2 katı fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz. Parfüm ve kozmetik ürünleri için de aynı şeyler geçerli. Aynı zamanda şehirde en büyük mağazalara bile güvenemeyebilirsiniz çünkü sahte ürün satışı yapan çok.

Kiev ucuz mu pahalı mı?

Kiev ucuz mu ?

Kiev ucuz mu pahalı mı?

Aslında bu şehre ne amaçlı ziyaret ettiğiniz ile de alakalı bir durum yani Kiev ucuz mu pahalı mı derseniz turistik gezi için ucuz. Ama diğer taraftan şehirde bir hayat kurmak ve yaşamak isterseniz pahalı bir kent halini alıyor. Çünkü en basitinden ev kira fiyatları 400 dolardan başlıyor ve bu daireler merkeze uzak. Aynı zamanda bu dairelerin 40 metre kare ya da maksimum 50 metre kare olduğunu da unutmamak gerek. Isınma, elektrik, gaz, su internet faturaları içinde aylık en az ayırmanız gereken rakam kış aylarında 150 dolar. Ama öbür taraftan Kiev turistik gezi yapacaksanız, restoranlar, gece kulüpleri, eğlence mekanları ucuz. Yine ulaşım, taksi, konaklama gibi turistik ihtiyaçlar da Türkiye’ye kıyasla daha ucuz. 40 km taksi ile giderseniz ödeyeceğiniz rakam belki 50 60 TL olacaktır. Her restoranda ödeyeceğiniz hesap Türkiye ile kıyasladığınızda belki 3 de 1 fiyat olacaktır.

Kiev hakkında

Kiev fotoğrafları

Kiev Hakkında

Ukrayna’nın kalbi ve aynı zamanda yönetimin de merkezi şehir hakkında detaylı bilgi almak için Kiev isimli yazımızı okuyabilirsiniz. Eğlence hayatı nasıl diye soracak olursanız Kiev gece hayatı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Görülmesi gereken gezi rehberi noktaları için ise Kiev gezilecek yerler yazımızı okuyabilirsiniz.

Bilgi olması açısından buradan şehirdeki evlerin ederlerine bakabilirsiniz.

Yoruma cevap ver

× Whatsapp üzerinden ulaşın