Krivoy Rog Gezi Rehberi

Krivoy Rog Gezi Rehberi
Krivoy Rog Gezi Rehberi

Krivoy Rog ya da bilinen adı ile Kryvyi Rih 710.000’lik nüfusu ile Ukrayna’nın kalabalık şehirlerinden biridir. Dnepropetrovsk oblasına bağlı Kryvyi Rih’de 710.000’lik nüfusa rağmen şehirde sokaklarda kalabalık görmeniz pek mümkün değildir. Şehir sanayisi ile ve aynı zamanda zengin demir yatakları ile ünlüdür. Vakit kaybetmeden Krivoy Rog Gezi Rehberi yazımıza başlayalım.

Krivoy Rog Gece Hayatı

Krivoy Rog Gece Hayatı

Krivoy Rog Gece Hayatı

Krivoy Rog Gece hayatı Ukrayna’nın diğer şehirlerinde olduğu gibi çok eğlencelidir. Akşam bir gece kulübü gibi bir eğlence merkezinde vakit geçirmek isterseniz öncelikle tercihiniz, SKY Night club olmalıdır. Özel dans ve sahne şovları ile ilgi çekici bir mekan. Yine şehirde tercih edeceğiniz bir başka disco ise Art Club Shelter, Forsage Gece Kulübü de şehirde en hızlı diskolardan. Gece kulüplerinde fiyatlar oldukça uygun. Girişte çoğu kulüpte face kontrol var. Yani kılık kıyafet ve spor ayakkabıya dikkat ediyorlar. Kulüplere genelde spor ayakkabı ile gitmemeye özen gösterin. Ukrayna genelinde olduğu gibi Kryvyi Rih gece hayatı giriş ücretleri oldukça ucuz. 50 Grivna – 100 Grivna arası ücretlere diskolara giriş yapabilirsiniz. Kryvyi Rih Türk Restoranı arayan kullanıcılarımız için ise, Ukrayna’nın neredeyse tüm genelinde olan döner ( şavurma ) alternatifi dışında maalesef Türk yemekleri yiyebileceğiniz herhangi bir lokanta bulunmamaktadır. Garden resto bar ise tavsiye edebileceğimiz yemek yeme mekanlarından birisi. Papa Italyan Restaurantı da İtalyan yemekleri yemek için bir alternatif. Onun dışında şehir merkezinde McDonald’s bulunmakta. Şehirde 1 tanesi büyük olmak üzere 3 tane alışveriş merkezi de var.

Krivoy rog hakkında

Krivoy rog hakkında

Krivoy rog hakkında

Krivoy Rog hakkında bilgi vermeye başlarken, şehirde uluslar arası havaalanı olmasına rağmen, şehre Türkiye’den herhangi bir firma uçuş sağlamamaktadır. Kryvyi Rih nerede, nasıl gidilir? Ya da Krivoy Rog’a nasıl giderim diye soran kullanıcılarımız için önerimiz, İstanbul ya da Ankara’dan Kherson uluslar arası havaalanı ya da Dnepropetrovsk airport veya Zaporozhye havaalanlarını kullanabilirler.

Diğer şehirlerin aksine şehirde çok fazla Türk, Arap, Azeri ve diğer ülkelerden insanlar barındırmaz. Turistlerin çok ilgisini çekmeyen bu şehirde, İngilizce bilen kişi sayısı çok azdır. Şehir’de zamanında Alman bir fabrikası olduğu ve bu Alman fabrikasında 400 kadar Alman vatandaşının çalıştığı bilgisi vardır. Bu yüzden, Almanlar ile evlilik ve babası ya da annesi Alman olan birçok kişi vardır. Bu sebeple Almanca bilen kişileri bulmanız mümkün olacaktır. Kryvyi Rih kadınları arasında İngilizce bilen kişi sayısı çok azdır. Rusça bilmiyorsanız beklentilerinizi yüksek tutmamanızı tavsiye ederim.

Krivoy Rog gezilecek yerler

Krivoy Rog gezilecek yerler

Krivoy Rog gezilecek yerler

Fedora Mershavtseva Parkı en ünlü yerlerinden biri, sakin sessiz su kenarında bir yürüyüş yapmak isterseniz burayı ziyaret edebilirsiniz. Özellikle parkta yaz aylarında akşamları birçok eğlence ve etkinlik görebilirsiniz. Heroiv Park, Kozak Rog, ve Kryvyi Rih Şehir müzesi de gezebileceğiniz yerler arasında. Kryvyi Rih konaklama konusunda da birçok otel, hotel ve apartlar otel mevcut. Ayrıca Kryvyi Rih günlük kiralık evler de konaklamak için alternatifleriniz arasında yer alabilir.

Şehre en yakın havalimanı olan Zaporijya havaalanı hakkında ve Zaporijya havalimanı transfer isimli yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Yoruma cevap ver

Whatsapp üzerinden ulaşın