Lviv gece hayatı

Lviv gece hayatı ve eğlence hayatı
Lviv gece hayatı ve eğlence hayatı

Her ne kadar kültür turizmine gelenlerin sayısı yüksek olsa da Lviv gece hayatı için de önemli gezi noktalarından birisi.

Vizesiz, pasaportsuz seyahatin yanı sıra gece eğlencesi için de şehir turist akınına uğruyor. Lviv’de eğlence hayatı ve fiyatları nasıl, nerelere gidilir, ne yapılır hakkında bilgiler içeren yazımıza başlayalım.

Ukrayna Rehberlik Hizmetleri

Ukrayna Rehberlik Hizmetleri

LVİV GECE HAYATI

Lviv gece hayatı

Lviv gece hayatı

Gezi için Ukrayna’nın bu güzel şehrini seçtiniz ve akşam olunca da Lviv gece hayatı için dışarıya çıktınız. Peki, nerelere gidebilirsiniz, neler yapabilirsiniz, ne kadar para harcarız, şehirdeki gece eğlencesi nasıl gibi birçok soru var kafanızda. İlk önce şunu söyleyeyim belki de eğlence sektöründe ülkenin en iyi şehirlerinden birisi Lviv. Ayrıca Avrupa’nın belli başlı kentlerindeki kaliteyi ve çeşitliliği bu şehirde bulabilirsiniz. Akşam saat 20:00’da ufak barlar ve publarda başlayan gece hayatı, sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor. Hafta sonları her ne kadar daha yoğun olsa da şehirde hafta içi de gidilebilecek birçok mekan bulunuyor. Ukrayna’da Lviv gece hayatı tavsiyesi isterseniz, büyük mekanlardansa küçük barları, pubları tercih etmenizi öneririm. Akşam saatlerinde birçok üniversite öğrencisi ya da Ukraynalı genç kızlar bu tür yerlerde kulübe gitmeden önce takılıyor. Burada vakit geçirip, şehre yalnız geldiyseniz gece eğlencenizi birlikte geçirebileceğiniz insanlar bulabilirsiniz. Biraz İngilizce biraz da Google Translate yardımı ile iletişim kurabilirsiniz.

Lviv eğlence hayatı ve Gece KULÜPLERİ

 

Lviv Eğlence Hayatı

Lviv Eğlence Hayatı

 

Ukraynalılar için eğlence,dans ve içki hayatın bir parçası, bu sebeple her şehirde olduğu gibi Lviv eğlence hayatı da oldukça renkli. Şehirde alternatif eğlence seçenekleri oldukça zengin ve bir o kadar da kaliteli mekanlar mevcut. Haftanın her günü istediğiniz türde eğlenceyi bulabileceğiniz birçok turistik night club, bar, pub ve barlar var.

Eğer partneriniz ile romantik bir akşam geçirmek isterseniz de yine şehirdeki lüks restoranlardan birini seçebilirsiniz.

LVİV’DEKİ ALKOLLÜ RESTORANTLAR

  • Galiçya restoran bunlardan belki de en lüks ve en pahalı olanı.
  • Bir diğer alternatif ise Baczewski Restaurant gerek dekoru gerek muhteşem tadları ile tercih edilebilir.
  • Ayrıca Cult Bar,The Room Wine Bar, Restbar13 bar ve pubları ise eğlenceli vakit geçirmek için iyi tercihler arasında.
  • Bunun yanı sıra birçok yetişkinlere özel dans gösterilerinin yapıldığı kulüplerde mevcut. Aynı zamanda şehirde yine kumarhane ve gazino severler için rulet, oyun kolları, makinelerinin olduğu eğlence salonları da tercih edilebilinir.

Lviv gece hayatı fiyatları

Lviv gece hayatı fiyatları

Lviv gece hayatı fiyatları

Eğlence için geldiğiniz Ukrayna’nın Lviv gece hayatı fiyatları konusunda fikir sahibi olmanız açısından birkaç örnek verelim. Ukrayna’nın tüm genelinde olduğu gibi Lviv’de de fiyatlar oldukça uygun.

Ülkede içkinin ucuz olmasının da tabi bunda büyük bir etkisi var. Örnek vermek gerekirse herhangi bir kulüpte 1 Litre en iyi viskiyi 250 – 450 TL arasında bir rakama açtırmanız mümkün.  Giriş ücretleri zaten en pahalı olan yerde 15 TL. Onun dışında masa ya da locada oturmak isterseniz de ödeyeceğiniz kaparo 1.000 UAH gibi bir rakam. 2 kişilik bir gecede en iyi içkileri içip en lüks masada ödeyeceğiniz maksimum rakam 500 TL. Bu hesabın içinde nargile, meyve ya da kuruyemiş gibi ekstraları da dahil olarak düşünebilirsiniz.

Şehir hakkında detaylı bilgi almak için Lviv isimli yazımızı, şehir geziniz için Lviv gezi rehberi yazımızı  okuyabilirsiniz. Ayrıca şehirdeki havalimanı için Lviv havalimanı isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

 

LVIV’de GECE HAYATI ve DİSKOLAR, NIGHT CLUBLAR CANLI OLUYOR MU?

Ukrayna Avrupa kıtasına bağlı bir ülke olarak Lviv Ukrayna’nın nüfus yoğunluğu açısından 7. Büyük şehridir. Lviv’in nüfus yoğunluğunu %88 Ukraynalı ,%8 Rus , %1 Polonyalı insanlarla birlikte toplamda 860.000 kişi yaşamaktadır. Dolayısıyla nispeten kalabalık bir şehir olarak, Kiev’den sonra, Ukrayna’daki gece hayatının kalbinin attığı ikinci noktanın Lviv şehri olduğunu söyleyebiliriz.

LVİV GECE HAYATI NASILDIR ? NE KADAR PARA HARCARIM ?

750 yıllık bir geçmişi olan Lviv şehri, ismini Rus Kral Galiçyalı Daniel’in en büyük oğlu Leo dan almıştır. Şehrin tarihi yapısı, mimarisi , gece hayatı ve en ucuzluğu yüzünden turistlerin tercih sebebi olmuştur. Özellikle son yıllarda Türk turistlerin hem ucuzluğu hem de gece hayatı yüzünden Lviv daha çok rağbet görmektedir.

Lviv gece hayatı ve gece kulüpleri ile ilgili bilgilendirmeyi yapmadan önce Ukrayna’nın para birimi nedir? Türk lirası ile Ukrayna Grivnası arasında ne kadar fark var onlardan da bahsetmek istiyorum.

1 Türk lirası yaklaşık 7.1 Ukrayna Grivnasına tekabül ediyor. Bu da oldukça ucuz olduğunun kanıtı bir şeydir.

Lviv gece hayatı çok hareketli olduğu kadar yerli halkı da oldukça cana yakın sıcak insanlardır. Fakat bazı Türk erkekleri bu durumu istismar etmektedir. Yıllardır doğu bloğu ülkeleri ve Sovyetler Birliğinden parçalanan ülke kadınlarına her zaman fahişe gözüyle bakmıştır. O ülkenin insanlarının zor durumlarından faydalanmak dünyada yaşayan hiçbir insanlığa yakışmamaktadır. Fakat son zamanlarda bu ülkenin kadınları da duruma uyanmış ve önlemlerini de almışlardır. Türk ya da Müslüman erkekler ile pek bir arkadaşlık yapmak istememektedirler. Ayrıca kendini eskort kız olarak tanıtan fakat sadece eğlence parasını ve kendine alkol ısmarlatmak isteyen kadınlar da vardır. İşi bittiğinde de “byebye” lafını duyarsınız. Bu durum karşısında kadın arkadaş edinmek isteyen erkekleri de uyarmak isteriz.

Sadece Lviv değil bütün Ukrayna’nın kız popülasyonu genel olarak güzel olduğunu söyleyebiliriz. Irklarından ya da genetik yapılarından olduğunu düşünebiliriz. Ayrıca ağızdan ağıza dolaşan bir şehir efsanesi olan “ ağabey Lviv de yaşayanların büyük çoğunluğunu %88 ile kızlar oluşturuyormuş “ sözünün gerçeği yansıtmadığını belirtmek isteriz. Bu tür sloganlar daha çok müşteri çekmek için tur şirketleri, havayolu şirketleri ve orası ile ticaret yapan kişilerin daha çok turist çekmek amacıyla yaptıkları bir stratejik bir reklam kampanyasıdır. Keza orada Amazonlar yaşamıyor.

LVİV’E NASIL GİDİLİR ? LVİV UÇAK BİLETİ FİYATLARI NELERDİR ?

Lviv’e gitmek için size sadece pasaport almak yeterli olacaktır. Zira Ukrayna ile Türkiye arasında vize anlaşması olduğu için bu ülkeye giriş vizesiz gerçekleşmektedir. Lviv’e gitmek için THY ve Türk havayolu şirketleri her gün düzenli uçuşlar gerçekleştirmektedir. Ayrıca alternetif olarak Ankara’dan Lviv’e Kiev aktarmalı olarak gidebilirsiniz. Gidiş-Dönüş uçak bileti maliyeti eğer ki önceden belirlediğiniz bir güne göre plan yaparsanız ve biletinizi ona göre alırsanız 400 TL. ile 600 TL. arasında fiyat çıkacaktır. Son 2 hafta öncesine uçak bileti almak isterseniz fiyat 800 TL. ile 1.200 TL maliyet çıkmaktadır. Tatil planlarınızı önceden yapmak her zaman için daha az maliyet olacağını unutmayın. Lviv şehri Polonya’nın Krakow şehrine sınırdır. Bu ülkeden Lviv’e günü birlik turistlerde gelmektedir. Böylelikle şehir nüfusu iki katına çıkmaktadır. Ama şunu unutmamalısınız Lviv’den Polonya’ya geçip gezmeniz için Schengen vizesi gerekmektedir.

LVİV GECE KULÜPLERİ NELERDİR ? HANGİSİNİ TERCİH ETMELİYİM ?

Lviv’e ulaşmayı başardıktan sonra, gece eğlencelerin de bir tadına bakmak istiyorsanız, o zaman size şehrin en ünlü gece kulüpleri ve eğlence mekanlarını biraz anlatalım. Aslında Lviv’de bu aşağıdakilere ek olarak çok daha fazla kulüp, bar, disko, pub v.b. alkollü ve müzikli mekan mevcut ancak sakin bir akşam yaşamak değil de, çılgın bir gece hayatına şahit olmak isteyenler için en uygun Lviv mekanları bunlar gibi sanki

FASHION CLUP LVİV

Lviv gece hayatının en iyi kulüplerinden biridir. Fiyatları gayet uygun ve gidilebilirdir. Bir tarafı eğlence mekanı bir tarafı restaurant olan bu işletme, müşterilerin portföyünden dolayı çok tercih edilmektedir. İçeriye girmek için giyiminizin iyi olması şarttır. Zira ayağınızda parmak arası terlikle giremezsiniz. İçeriye girdiğiniz de şişeyle içki açtırabilirsiniz. 700-800 grivnaeden bir şişe içki Türk parası ile 100 TL. etmektedir.

 

RAFINAD PEOPLE LVİV

Burası aynı Fashionclup gibi bir tarafı gece kulübü diğer tarafı restaurant şekline işletilmektedir. Yalnız burada diğerlerinden ayrı olarak içeride striptiz yapan kızlar da bulunmaktadır. Eğer gece 23:30 dan önce giriş yaparsanız giriş ücreti ödemezsiniz. Aksi durumda 50 grivna giriş ücreti bulunmaktadır. Mekanda çok fazla Türk turist ziyaret ettiğinden ayrı bir bölümünü nargile odası olarak tasarlanmıştır. Alkolün burada da ucuz olduğunu söyleyebiliriz. Eğer özel olarak striptiz izlemek istiyorsanız bunun için özel odalar bulunmaktadır.

 

METRO CLUP LVİV

Türk bir işletmecinin çalıştırdığı mekandır. Daha çok Türk ve Arap müşterilerden oluşan bir portföyü bulunmaktadır. Yabancılık çekmem diyorsanız tercih edebilirsiniz.

 

ZANZİBAR CLUB LVİV

Burayı pek çok Türk turist bilmemekle birlikte Ukraynalı kızların rahatça eğlendikleri nadir mekanlardan biridir. 2 katlı olan mekan 1. Katında nargile bölümü 2. Katında eğlence bölümü olarak ikiye ayrılmıştır. Fakat bir Fashionclup kadar kalabalık beklenmemelidir. Orta derece denenmesi gereken mekanlardan biridir.

Lviv Gece Hayatı’nda Dikkat Edilecek Güvenlik Önemleri

Club, disko, bar gibi eğlence mekanlarının dışında, her büyük şehirde olduğu gibi, özel eğlenceler için Lviv’de de çeşitli masaj salonları da ayrıca bulunmaktadır ancak hangi mekanın güvenli olduğunu, hangisinin sizin için risk teşkil ettiğini iyice araştırıp önlemlerinizi alarak bu tip masaj salonlarını ziyaret etmelisiniz..

  • Clublarda tanımadığınız kişiler tarafından davet edileceğiniz ev partilerine katılmayın
  • Birilerinin size içki ısmarlamasına izin vermeyin. Tüketeceğiniz alkollü içkilerin barman tarafından gözünüzün önünde açılmasına dikkat edin
  • Sizden hoşlandığını iddia eden hanımların eskort olabilecekleri gerçeğini unutmadan yaklaşın.
  • Ukrayna’lı erkeklerle hiç bir şekilde kavga etmeyin, delikanlılık taslamaya kalkmayın. Hastanelik olabilirsiniz.
  • Dolar ya da euro kullanmayın. Lokal para birimi Grivnayı tercih edin. Böylece kazıklanma ihtimaliniz çok azalır. Zaten Ukrayna genelinde alkol fiyatları oldukça düşük. Efendi gibi eğlenirseniz, çok fazla para harcamazsınız bile

Lviv’de Striptiz Club Var mı?

elbette var ve Ukrayna genelinde olduğu kadar Lviv’deki striptiz kulüplerde, ülkemizdekinden farklı olarak kadın erkek karışık bir müşteri profili olabiliyor. İçeride çalışan kadınlar escort değiller. Sadece ekmek paralarını kazanmaya çalışan dansçı kadınlar. Erotik dans ediyor olmaları, sizin onlara dokunabileceğiniz, taciz edebileceğiniz manasına gelmiyor.

Ayrıca eğer Lviv ziyaretini eşinizle ya da kız arkadaşınızla yapıyorsunuz, bu striptiz kulüblerin önemli bir kısmına birlikte de gidebilirziniz.

 

Lviv gece hayatı ve gece kulüpleri hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık. Bu bilgiler kişiden kişiye ne istediğini bilenler arasında değişmektedir. Tarihi yapısı, mimarisi, ucuzluğu ve bunun yanında eğlence mekanları ile Lviv tercih sebebidir. Şimdiden size iyi eğlenceler diliyoruz.

 

 

Yoruma cevap ver

Whatsapp üzerinden ulaşın