Mariupol Gece Hayatı

Mariupol gece hayatı
Mariupol gece hayatı

Mariupol gece hayatı, ile de Ukrayna’nın ünlü şehirlerinden birisidir. Ayrıca Ukrayna’nın gelişmiş şehirlerinden birisidir. Şehrin havası ile ilgili yorumları zaten internetten okumuşsunuzdur. Çok kirli bir havaya sahip olan şehirde, sokakta gezen insanların ağızlarında doktor maskesi görmenizin sebebi de budur.  Şehir nüfus bakımından Ukrayna’nın büyük kentlerinden birisidir, 500.000 nüfusa sahiptir. Ayrıca Mariupol Port Ukrayna’nın en aktif ve en büyük limanıdır.

Mariupol gezilecek yerler

Mariupol gezilecek yerler

Mariupol gezilecek yerler

Ukrayna Rehberlik Hizmetleri

Ukrayna Rehberlik Hizmetleri

Mariupol gezilecek yerler ve mekanlarından da bahsetmek gerekirse, şehrin en ünlü yerlerinden birisi Alaska tsentr ( center ). Kış sporları için harika bir kayak merkezi, yazları da hafta sonu için tercih edilebilir. Güzel restaurantları, kafeleri ile gayet keyifli vakit geçirebilirsiniz. Aynı zamanda yaz akşamları çeşitli, konser, dans ve eğlence etkinlikleri de düzenleniyor. Şehirde gezilecek yerler bakmak istersek, karşımıza büyük ölçüde tarihi mekanlar çıkacaktır. Şehirde çok güzel parklar, tarihi müzeler, hayvanat bahçeleri de bulunmaktadır. Sovyet tarihinden kalma eserlerin büyük bir kısmı, Mariupol kentinde sergileniyor. Hatta kente ilk olarak gittiğimizde ise, ilk dikkatimizi çekecek şeylerden biri mistik yapısı ile eski tarihi binalar.

Mariupol’e gittiğiniz zaman, gece eğlencelerinden önce biraz karnınızı doyurmak isterseniz, tabii ki tercih edebileceğiniz ilk adres Mariupol Türk restaurantları arayışınız olacak  fakat Mariupol kentinde maalesef Türk restaurantı bulunmuyor. Bunun yerine, Ukrayna kültürüne ait birçok lezzete tanıklık edebilirsiniz. Türkiye’de yaptığımız krepler, mücverler, mantılar ve diğer tüm tatlılar, neredeyse Ukrayna’da büyük bir yer edinmiş. Ukrayna’nın geleneksel yemeklerine baktığımız zaman, bizim yemeklerimize benzeyen birçok lezzet görebilirsiniz. Bu sayede de tattığınız lezzetlerden herhangi bir yabancılık hazzı duymazsınız. Ama tüm Ukrayna’da olduğu gibi şehrin her yerinde tavuk dönercilerden şavurma yiyebilirsiniz. Ya da şehir merkezindeki Mcdonalds’da tercih edilebilir.

Gece hayatı Mariupol

Gece Hayatı Mariupol

Gece Hayatı Mariupol

Gece hayatı Mariupol , karnınızı doyurduktan sonra, sıra eğlenceye geldi. Eğlenmek için birçok eğlence mekanı bulabilirsiniz. Genellikle Mariupol’de eğlenceler gece geç saatlerde başlıyor ve sabah saatlerine kadar sürüyor. Mariupol kızları ile sabahlara kadar doyasıya eğlenmenin tadını anlamak, sizin için başka bir tecrübe ve deneyim olacaktır. Ukrayna denilince hemen hemen herkes, kızlarından söz eder. Gerçekten Mariupol kızları, kusursuz bir güzelliğe sahip.

Birkaç gece eğlendikten sonra artık siz de Mariupol gece hayatı büyüsüne kendinizi kaptıracaksınız ve alışmaya başlayacaksınız. Tüm güzellikleri tek gecede yaşamak isteyeceksiniz. Ama bu konuda size ön adım olması için eğlence merkezleri hakkında herhangi bir fikriniz yoksa size birkaç mekan fikir ve öneri verebiliriz.

Seamen’s club Mariupol

Seamans’s Club’e gelerek, barmenlerin hazırladığı bambaşka kokteyl lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz. Hatta isterseniz, ayrı ayrı lezzetleri tadabilir, zevkinize uygun şekilde bir kokteyl hazırlatabilirsiniz. Bu sayede de özgürce eğlenirken, istediğiniz damak tadını da yakalayabilirsiniz. Mariupol gece hayatı önemli mekanlarından birisidir.

Egoist Bar Mariupol

Egoist Bar’a gittiğiniz zaman, eğlenceyi önünüzde sınırsız bulacaksınız. Bar’ın restaurant kısmı da bulunuyor. Bu kısımda karnınızı güzelce doyurduktan sonra, istediğiniz şekilde eğlence kısmına geçiş yapabilirsiniz. Birbirinden farklı lezzetleri tanımaya hazır olun. Çünkü Egoist Bar’da alışılagelmişin dışına lezzetler de bulunuyor. Tercihinizi yapın ve keyfini çıkarın. Mariupol gece hayatı mekanları hakkında daha detaylı yazımız çok yakında sitemizden takip edebilirsiniz.

Mariupol Limanı web sitesi: http://uspa.gov.ua/mpw/

ukrayna-tavsiyeleri-1.jpg

 

Yoruma cevap ver

Whatsapp üzerinden ulaşın