Odessa tatili ve Odessa hakkında

Odessa'da tatil ve Odessa hakkında
Odessa'da tatil ve Odessa hakkında

Odessa tatili hakkında, şehirde tatil planlayanlar için rehber niteliğinde bir gezi yazısı ile karşınızdayız. Türkiye’ye en yakın sahil kenti olan Ukrayna’nın Odessa şehri ülkenin en ünlü tatil şehirlerinden birisi, özellikle yaz aylarının başlamasıyla birlikte şehir deniz, kum, güneş ve gece hayatı seven yerli ve yabancı turist akınına uğruyor. Kış aylarında 1.000.000  nufüsa sahip olan şehir yaz aylarında ise 1.500.0000 kişiyi buluyor.

Odessa tatili

Odessa tatili

Odessa tatili

Odessa tatili Ukrayna’da deniz, güneş, sahil gezisi yapmak isteyenler için en doğru seçim. Şehirde tatile gelen Ukraynalılar genelde ülkenin zengin ve elit kitlesini oluşturuyor. Onun için Odessa kızları gördüğünüz zaman, internette anlatılan kadar güzel olduklarını ama ellerinde son model telefonları, altlarında arabaları ve pahalı kıyafetleri ile görebilirsiniz. Şehir ülkemiz ile kıyaslandığında Ukrayna’nın Bodrum’u. Gece hayatı, eğlence günün her saati plajlarda, kulüplerde son hız devam ediyor. Odessa bir eğlence ve tatil şehri olsa da ve fiyatlar her ne kadar ülke standartlarında pahalı gibi gözükse de biz Türkler ve yabancı turistler için oldukça ucuz. Aynı zamanda şehir günlük 10 TL’lik hostellerden geceliği 500 dolara varan otellere kadar tatilciler için birçok seçenek sunuyor. Yine aynı şekilde 3 TL’ye bira içebileceğiniz barların olduğu gibi, 25 dolara 1 bardak viski içebileceğiniz eğlence merkezleri de mevcut.

Odessa plajları

Odessa plajları

Odessa plajları

Odessa plajları ve sahillerinde ise yılın 6 ayı denize girmek mümkün. Nisan ve Mayıs aylarında her ne kadar deniz suyu soğuk olsa da, Ukraynalılar bu aylarda da denize giriyorlar. Ekim ayının sonuna kadar denize girenleri görmeniz mümkün. Temmuz ağustos ve eylül ayları ise Odessa’nın sahil ve plajlarının en yoğun olduğu ve gündüz eğlencelerinin gece plajda beach partyler ile devam ettiği aylar. Odessa’nın sahillerinden ve plajlarından fotoğrafları gördüğünüz zaman daha iyi bir şekilde anlayacaksınız ki, yaz aylarında plajlar 24 saat dolu. Ayrıca Odessa’da sahilde bir çok eğlence mekanı da bulunuyor. Beach night clubler, plaj barları, plajda bulunan restoran ve eğlence mekanları ile tatilseverlere eğlence için günün her saati hizmet veriyor.

Odessa’da eğlence hayatı

Odessa'da eğlence hayatı

Odessa’da eğlence hayatı

Odessa’da eğlence hayatı ise, şehrin her caddesinde, her gece kulübünde, restoranında, parklarında, sahil ve plajlarda akşam saat 20:00’dan sabah saat 07:00 da alkollü ve sarhoş Ukraynalıların denizde ayılmaya çalışması ile son buluyor. Birçoğu sarhoş yarı baygın halde plajda öğlene hatta akşama kadar yatmaya devam ediyor. Akşam ise eğlence hayatı kaldığı yerden devam ediyor. Odessa tatili için bir çok soru geliyor sitemize, Odessa’da nerede kalabiliriz, Odessa’da hangi gece kulübüne gitmeli, nerede yemek yenir, hatta bazı gelen sorular içinde Odessa’da escort kızları nerden buluruz diye soran bile var. Odessa hali hazırda büyük bir şehir değil, özellikle yazın eğlence hayatının olduğu cadde ve plaj zaten iç içe. Ve şehrin neredeyse tüm gece kulüpleri, eğlence mekanları, restoranları da bu caddenin üstünde. Sadece problem Rusça bilmiyorsanız, Odessa’da tatil sizin için eziyete dönüşebilir. Bu konuda da Odessa’da Rehber ve tercümanlık Hizmetimizden yararlanmak için bizimle üst menüde bulunan iletişim bilgilerinden irtibata geçebilirsiniz.

Şehir hakkında detaylı bilgi almak için Odessa Gezi Rehberi isimli yazımızı, şehirde araç ihtiyaçlarınız için Odessa araç kiralama yazımızı ve şehirde bulunan havalimanı için Odessa havaalanı isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Ayrıca Rusça biliyorsanız şehir hakkında detaylı bilgi almak için http://omr.gov.ua/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Odessa canlı izle

Yoruma cevap ver

× Whatsapp üzerinden ulaşın