Poltava’da gezilecek yerler ve gezi rehberi

Poltava gezi rehberi ve gezilecek yerler
Poltava gezi rehberi ve gezilecek yerler

Tarihi ve konumu nedeniyle önemli kentlerden birisi olan Poltava gezilecek yerler ve gezi rehberi yazımızda şehir turizmi hakkında bilgi vereceğiz. Ukrayna’nın şehri Poltava’da nereye gidilir, ne yapılır, nereleri gezmek gerekir isimli yazımıza başlayalım.

Poltava gezilecek yerler

Poltava gezilecek yerler

Poltava gezilecek yerler

Şehir adeta tarihin tüm izlerini taşıyor, bu yüzden Poltava gezilecek yerler deyince ilk akla gelen mekanlar müzeler. Bunların başında ise Poltava Regional Museum var, oldukça büyük ve binlerce parçanın bulunduğu müzede tarihe tanıklık edebilirsiniz. Korpusny Park 19. Yüzyılda inşa edilmiştir ve kentin merkezinde bir buluşma meydanıdır. Özellikle ilkbahar ve yaz akşamları birçok etkinliğin yapıldığı alanda yürüyüş yapıp, yeni insanlar ile tanışabilirsiniz. Soborny meydanında ise, birçok alışveriş merkezi, dükkan, hediyelik eşya satıcıları bulmak mümkün. Meydanın etrafındaki kafe ve restoranlarda vakit geçirmek için ideal. Dendro park ise doğa ile baş başa kalabileceğiniz, Ukraynalı kız arkadaşınız ile romantik dakikalar yaşayabileceğiniz bir yer. Şehir merkezinden km uzaklıktaki parkta, kamp ve piknik alanları da bulunuyor. Poltava’da muhakkak görmeniz gereken yerlerin başında olmazsa olmaz savaş müzesi mevcut. Ünlü Poltava savaşına ait tarihi eserlerin sergilendiği müze oldukça etkileyici. Ayrıca şehirde bulunan katedral ve kiliseleri de ziyaret etmenizi öneririm.

Poltava gezi rehberi

Poltava gezi rehberi

Poltava gezi rehberi

Öncellikle şehirde eğer en azından Rusça bilmiyorsanız çok zorlanacağınız ile başlayabiliriz. Çünkü şehir pek turistlerle haşır neşir bir mekan değil. Daha çok içine kapanık bir kent olarak da adlandırabiliriz. Şehirde eğer soru Poltava gezi rehberi ise çok fazla ilginç ve gezilebilecek yer bulunmuyor. Şöyle ki belki de tüm şehri 2 gün içinde tamamen gezebilirsiniz.  Kavun (Кавун ) kahve evi ve restoranı gidebileceğiniz en ilginç yerlerden birisi. Hem menüsü zengin ve lezzetli hem de mekanın tasarımı oldukça şık. Özellikle buradaki kekleri tatmanızı tavsiye ederiz. Yine gün arası yemeği için Shade Burger en çok tercih edilen yerlerden birisi. Shade meat & wine ise akşam yemekleri için sevgiliniz ile birlikte tercih edebileceğiniz bir restoran. Ama benim size buradaki önerim Fish & Fusion restoran olacaktır. Poltava’da zaman geçirmek ve bir şeyler içmek için, özellikle sıcak havalarda terası nedeniyle Concrete Bar da tercih edilebilinir. Suşi meraklıları için ise Tau / Тау Asya restoranı önerebileceğimiz bir yer.

Poltava hakkında

Poltava hakkında

Poltava hakkında

Şehir hakkında detaylı bilgi almak için Poltava isimli yazımızı, eğlence hayatı için Poltava gece hayatı isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Yoruma cevap ver

Whatsapp üzerinden ulaşın