Romanov Koyunu Fiyatları 2017

Romanov Koyunu Fiyatları 2017
Romanov Koyunu Fiyatları 2017

Romanov koyun fiyatları 2017-2018 yazımızda, size koyunların Türkiye ve Ukrayna’da bulunan fiyatlarını ve Ukrayna’dan ithal etmenin yolları, şartları, devlet desteği gibi konularda bilgi vereceğiz. İlk olarak Romanov koyun fiyatları ile başlayalım.

Ukrayna Romanov fiyatları

Ukrayna Romanov fiyatları

Ukrayna Romanov fiyatları

Ukrayna Romanov fiyatları mevsimsel olarak değişkenlik göstermekle birlikte, Türkiye ile kıyasladığımızda gayet uygun rakamlara geliyor. Ukrayna Romanov koyun fiyatları 210 ile 280 dolar arasında değişiyor. Türkiye’de Romanov fiyatları ise, kuzu olarak almak isterseniz 800 – 1000 Tl arasında iken, yetişkin 1 – 1,5 yaşındaki koyunun fiyatları 2.500 – 3.000 TL arasında. Türkiye ve Ukrayna arasındaki fiyat farkı uçurumu bizler gibi sizin de dikkatinizi çekmiş olmalı. Sahibinden Romanov koyunu almak için fiyatlara baktığınızda 1500 Tl olarak gördüğünüz fiyatlar kuzu fiyatlarıdır. Bakımı zor olan, kuzu evresinden koyun evresine geçerken ölüm oranlarının diğer koyun ırklarına göre yüksek olduğunu hatırlatmak isteriz.

Romanov koyun ithalatı

Romanov koyun ithalatı

Romanov koyun ithalatı

Romanov koyun ithalatı özellikle ülkemize Ukrayna’dan yapılmaktadır. Rusya’dan romanov ithalatı ise, gerek şu sıralar Rusya ile yaşadığımız kriz gerekse Ukrayna’dan maliyetlerin daha düşük olması sebebiyle bizleri Ukrayna’ya yönlendiriyor. Ukrayna’dan Romanov Koyunu satın almak için ise hem fiyat hem zaman açısından daha avantajlı. Romanov Koyunu nasıl getirilir diye bir soruyla karşı karşıya kaldıysanız, bu durumun cevabının da kolay olduğunu bilmelisiniz. Romanov Koyunu satın alabilmek için, Ukrayna’da bulunan ve koyun üretimi işine yoğunlaşmış büyük çiftlikler mevcut.  Bu konuda sorularınız için bizlere site üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Nakliye gümrük, fiyat araştırması, gerekli belgeleri, Tarım bakanlığı ve Gümrük bakanlığından gerekli prosedürler konusunda sizlere tam yardımcı olabiliriz. Sitemize çok fazla gelen sorulardan birisi de gümrük vergisi ve nakliye fiyatları. Koyun alımında fiyatı en çok yükselten durum, gümrük vergisi ve nakliye oluyor. Alım yaptığınız adet ne kadar fazla ise, maliyetlerin size o kadar az yansıyacağını da unutmamak gerek. Örnek vermek gerekirse 100 Adet koyun size 35.000 $ a mal olurken 300 adet koyun 81.000 $ mal olacaktır. Bu da Romanov koyunu maliyetleri düşmesi demek.

Romanov koyunu devlet desteği

Romanov koyunu devlet desteği

Romanov koyunu devlet desteği

Romanov koyunu devlet desteği mevcut. Birçok bankanın kredisinin yanı sıra hayvancılık KOSGEB hibe kredileri ve destekleri de mevcut. Bu konuda gerek bakanlık sayfalarından, gerek Kosgeb web sitesinden gerekse bankalardan bilgi alabilirsiniz.

Romanov koyunları hakkında diğer makalelerimizi de incelemek için aşağıdaki konulara tıklayabilirsiniz.

Romanov Koyunu Bakımı

Romanov Koyunu

Romanov koyun fiyatları

Romanov koyun fiyatları

Yorumlar

   • İyi akşamlar öncelikle ben ilk etapta 50 adet koyun 2 adet koç almayı düşünüyorum hayvanların ari ırk olmasını istiyorum melezleme hayvan istemiyorum fiyat ve teslimat hakkında bilgi verirseniz sevinirim (Konya)

    • İbrahim bey bende 50/2 düşünüyorum ve bir mesaj yazdım. sizin benim gibi arkadaşlar bir araya gelerek 300 adet (sanırım 1 TIR) getirtip bölüşelim.

     • huseyin bey bende 50 disi 3 erkek dusunuyorum isterseniz bana ulasin 0533 917 22 04

 • Merhaba,

  250/300 adet arası Merinos veya romanov koyun almayı planlıyorum. Her iki koyunun da maliyet nedir . Ayrıca siz bu koyunları Türkiye teslim mi fiyat veriyorsunuz yoksa Ukrayna’da mı teslim edilecek vereceğiniz fiyatlar bu konu hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz teşekkür ederim

 • m.emin gürbüz
  admin mrb bende ilgileniyorum bilgi alabilirmiyim türkiyeden gerekli izin belgeleri alıyoruz fiyatlarınız türkiye teslimi ve karantına vs yardımcı olursanız sevinirim

  • +38 073 403 89 82 numaralı telefonu arayarak ulaşabilirsiniz. Ya da whatsapp Viber üzerinden yazabilirsiniz.

  • +38 073 403 89 82 numaralı telefonu arayarak ulaşabilirsiniz. Ya da whatsapp Viber üzerinden yazabilirsiniz.

 • Merhaba türkiye adana ilinden yazıyorum yerim var 300 adet almak istiyorum ödeme şartları ve adana teslim fiyatı alabilirmiyim.

 • Merhaba! Romanov lar 47 derece sıcaklığa dayanırım bende 300 dişi 6 Koç almak istiyorum verdiğiniz numaradan ulaşılamıyor mail adresi verebilirmisiniz

 • ROMANOV KOYUN ALMA DÜŞÜNCESİNDE OLAN ARKADAŞLARA ÇAĞRI….

  YAZILARI DİKKATLE OKUDUM İLLAKİ HERKES OKUMUŞTUR. YAZIDAN ALINTI:

  ”Koyun alımında fiyatı en çok yükselten durum, gümrük vergisi ve nakliye oluyor. Alım yaptığınız adet ne kadar fazla ise, maliyetlerin size o kadar az yansıyacağını da unutmamak gerek. Örnek vermek gerekirse 100 Adet koyun size 35.000 $ a mal olurken 300 adet koyun 81.000 $ mal olacaktır. Bu da Romanov koyunu maliyetleri düşmesi demek.”
  BU IRK KOYUNU ALACAK 5-6 ARKADAŞ BİR ARAYA GELEREK HAVUZ OLUŞTURALIM 300 KOYUN ALALIM (Bana 50 damızlık ve yeterli koç) ÖDEMEYİ ORTAK HAVUZDAN ÖDEYEREK EŞİT MİKTARDA GETİRTİLEN KOYUNU BÖLÜŞELİM. HAVUZ DEDİĞİM BİR BANKADA ORTAK HESAP ŞEKLİNDEDİR KİMSE İMZALAR TAMAM OLMADAN PARA ÇEKEMEZ. MALIMIZ GELİNCE YADA HARCAMA GEREKTİĞİNDE ORTAK İMZALARLA HARCAMAMIZI YAPICAZ. SAYGILARIMLA

  • Hüseyin bey size katılıyorum . Ben de 50 dişi ve yeteri kada koç almak istiyorum. 05321751035 irtibata geçerseniz havuzu oluşturalım. Diğer ilgilenen arkadaşlarıda bekliyorum.

 • KOSGEB girişimcilik belgen var bende Kendi işimi yapmak istiyorum.Turkiye’ye bu koyunları getiren arkadaşlar 2000 TL fiyat çıkarıyorlar bunu yetiştirdik diyelim peki pazarı ne durumda?kime satacağız?

 • benim yeterli param yok sadece 10 adet alsam olurmu ? sizin gruba bende girmek isterim destek çıkarsanız

  • Bana ulaş arkadaşım. Yardımcı olalım. 3-4 arkadaş daha var. Toplanır şartları konuşuruz hep beraber. Ona göre alım yaparız. 05321751035

Yoruma cevap ver