Ukrayna’da romanov koyun fiyatları 2018

Romanov koyun fiyatları
Ukrayna'da romanov koyun fiyatları

Ülkemizde son zamanlarda yoğun ilgi gören Romanov koyun fiyatları 2018 fiyatları ve Ukrayna’dan getirmek hakkında bazı bilgiler verelim. Öncelikle Romanov koyunu ne kadar,2018 yılında zamlandı mı, nasıl ithalat edebilirim gibi soruların cevapları ile başlayalım.

Romanov koyun fiyatları 2018

Romanov koyun fiyatları 2018

Romanov koyun fiyatları

Her ne kadar Romanov koyun fiyatları 2018 Ukrayna’da ucuz olsa da Türkiye’ye getirmek için işlemleri üstüne eklediğinizde fiyatlar artıyor. 2018 ocak ayı itibari ile 300 koyun aldığınız zaman 1 koyun bedeli 250 dolar Türkiye teslim fiyatı. Romanov koyunlarının yaşları 9 ay ile 18 arasındadır. Her bir canlı hayvan taşıma tırı 300 hayvan kapasiteli, bu sebeple alımlarda 300 ve katlarını almak avantajlı olacaktır. Bazı kişiler 50 100 adet Romanov almak istiyorum diyorlar fakat, bu adetlerde fiyatlar oldukça yüksek çıkıyor. Bunun nedeni ise 300 hayvan içinde aynı işlemler yapılıyor, 50 hayvan içinde. Aynı zamanda 1 nakliyede birden fazla kişinin malı aynı yerde olamadığından ötürü nakliyeyi de 300 hayvanlık araçta yapmak gerekiyor. Nakliyeyi yapan kamyon için 300 hayvan ile 50 hayvan taşıma arasında fark olmadığı için maliyet aynı. Yine Türkiye’den bakanlıktan gelecek heyetin masrafları da adet fark etmeksizin aynısı olacağı için alımlarda adetler arttıkça fiyatlar düşüyor.

Romanov koyunları hakkında sıkça sorulan sorular

Romanov koyunu hakkında bilinmesi gerekenler

Romanov koyunu hakkında bilgi

Çok bilinmediğinden ötürü, romanov koyunu hakkında sitemize sıkça sorular geliyor. Örnek olarak Romanov koyununun hamilelik süreçleri 150 gün civarında. Ama bu en uzun süreçtir, genelde doğumlar 4. Ayda olmaktadır. Aynı zamanda 4. Ayını dolduran bir koyun hamilelik için hazır durumdadır. Genelde Türkiye’de 4. ayında hayvanı çiftleştiriyorlar fakat burada size önerimiz 6. ayında çiftleştirilmesidir. Romanovlar İlk doğumları genelde tek ya da ikiz olarak gerçekleşmektedir. 2. Doğumlarında üçüz dördüz doğum oranları vardır. 3. doğumlarından itibaren beşiz altız hatta yediz doğumlar da görülebilmektedir. Annenin sütü 4 yavruya yetebilecek kapasitededir, diğer yavrular biberon ile beslenmelidir. Burada da önerimiz sürünüze biraz süt keçisi alarak süt ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

Romanov fiyatları 2018

Romanov Ukrayna fiyatı

Romanov Ukrayna fiyatı

2018 yılında Romanov koyun fiyatları Türkiye ile kıyaslandığında oldukça uygun. Türkiye’de 9 ayını doldurmuş damızlık bir koyun fiyatı 2.000 TL’den başlamaktadır. Oldukça karlı bir iş olmanın yanı sıra son zamanlarda popülaritesi de arttı. Türkiye’de 20’den fazla Romanov koyunu çiftliği bulunmakta, birçok çiftlik de gelen taleplere yetişemiyor. Romanov koyunu 2018 fiyatları sizin için piyasadaki en uygun fiyatlardır. Aynı zamanda banka blokesi ile çalıştığımızdan ötürü de en güvenli ithalat yöntemidir. Ukrayna’da romanov fiyatı sonrası ticarete karar verirseniz +38 073 403 89 82 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz

Romanov koyunu

Romanov koyunu Ukrayna

Romanov koyunu

Irk hakkında detaylı bilgi için Romanov koyunu isimli makalemizi okuyabilirsiniz. Özellikleri ve günlük Romanov koyunu bakım isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Yoruma cevap ver

Whatsapp üzerinden ulaşın