Saklı cennet şehri Kyrylivka

Kyrylivka Ukrayna
Kyrylivka

Kyrylivka (Кирилловка ) Ukrayna’nın güney doğusunda çok bilinmeyen Azak denizi ( Azof denizi ) olarak da bilinen sahil kıyılarından birisi olan Zaprojiya oblastına bağlı 160 km uzaklıktaki  şehri. Ukrayna’nın saklı kalmış tatil merkezlerinden cennet bahçelerinden birisi. Özellikle Ukraynalı halk tarafından yaz aylarında deniz kıyısında tatil arayanların tercih ettiği yerlerin başında geliyor. 2 km lik bir sahile sahip bu Azak denizi kıyısındaki tatil kasabası her yıl 1 milyondan fazla tatil severek ev sahipliği yapiyor.

Ukrayna sahil şehri Kyrylivka

Kyrylivka Azak Denizi

Ukrayna sahil şehri Kyrylivka

Ukrayna’nın bu şirin şehri Kyrylivka ucuz olmasının yanı sıra turistler ve Türkler tarafından keşfedilmediği için bakir kalan bu tatil şehri oldukça iyi bir alternatif. Genellikle genç Ukraynalı kız ve erkek grupları tarafından hafta sonları için iyi bir tercih Kyrylivka. Aile olarak tatile gelenlerin sayısı ise yalnız tatile gelenlere göre daha az. Haziran ayının ortasından Eylül aynının sonuna kadar bu tatil kasabası tatilciler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor.

Ukrayna Kyrylivka gece hayatı

Kyrylivka gece hayatı

Ukrayna Kyrylivka gece hayatı

Genellikle Ukraynalı genç kadınların arkadaşları ile birlikte kafa dinlemeye ve eğlenmeye gittikleri bu şehir, genç kesime hitap ettiği için Ukrayna Kyrylivka gece hayatı seçenekleri de oldukça fazla. Gerek şehir merkezindeki açık hava gece kulüpleri, gerekse gece plaja kurulan 4 farklı disko tatil severlere hizmet veriyor. Tatil bölgesi olmasından ötürü buradaki gece kulüpleri haftanın her günü çalışıyor. Fiyatlarda oldukça ucuz ve yerel turiste yönelik. Çoğu gece kulübünde giriş ücreti bulunmadığı gibi içeride içki fiyatları da oldukça ucuz. 3 TL ye bira, 5 TL ye votka, şarap, şampanya, konyak, 10 TL ye viski içebilirsiniz. Gece kulüplerinin kalitesine gelecek olursak, her ne kadar büyük şehirlerdeki  night club  kalitesinde  o olmasa da Ukrayna’nın her yerinde eğlence hayatı renkli ve çılgın partilerle sabaha dek sürüyor.Alkol tüketiminin çok fazla olduğu Ukrayna’da özellikle tatil yörelerinde alkol tüketimi sınırları aşıyor. Tatil yörelerinde günün tüm saatlerini neredeyse sarhoş halde geçiriyorlar. İnternette gördüğünüz sarhoş Ukraynalı kızlar videoları resimleri arama sonuçlarına de dikkat ederseniz genelde bu tür güvenli tatil yörelerinde çekilmiştir.

Ukrayna’da tatil kültüründe oteller ve apartlar çok tercih edilmediği için Turbaza ( Турбаза  ) diye adlandırdıkları bizdeki tatil köyleri konseptinde ki evler yoğunlukta. Fiyatlara gelecek olursak, haftalık kiralık tatil evlerinin fiyatı günlük 25 TL ile en lüksü günlük 100 TL. Genelde birçok turbazada havuz mevcut. Aynı zamanda her evin önünde mangal da var. Kiralık evlerde mutfak malzemeleri mevcut olduğundan kendi yemeğinizi kendiniz yapabilirsiniz. Ya da şehir merkezindeki restoranlarda oldukça ucuz fiyatlara iyi bir şekilde karnınızı doyurabilirsiniz.

Yoruma cevap ver

× Whatsapp üzerinden ulaşın