Sumy Gezilecek Yerler ve Gezi Rehberi

Sumy Gezilecek Yerler ve Gezi Rehberi
Sumy Gezilecek Yerler ve Gezi Rehberi

Şehir çok büyük olmasa da Sumi gezilecek yerler ve gezi rehberi yazımızda vakit geçirebileceğiniz ilginç yerlerden bahsedeceğiz. Şirin kent Sumy’de ne yapılır nerelere gidilir, görülmesi gereken ilginç tarihi ve turistik yerler hakkında bilgilerimize başlıyoruz.

Sumi gezilecek yerler

Sumi gezilecek yerler

Sumi gezilecek yerler

İlk olarak seyahat bloğu yazımızda Sumi kentinde gezilecek yerlerden bahsederken şehrin sembolü halindeki Altanka anıtı ile başlayabiliriz. 1900’lü yıllarda çivi kullanılmadan inşa edilen ve 2. Dünya savaşında zarar görmeyen yapı günümüzde şehrin en popüler ikonu.  Etrafında bulunan küçük parkta ufak bir gezinti ile de vakit geçirebilirsiniz. Shevchenko Caddesi üzerinde bulunan Fairy Tale parkı da masal kahramanlarının figürleri ile süslü. Aynı zamanda bir masal şatosunu da bulunduran park yine ilgi çeken yerlerin başında geliyor. Doğal bir park olmasa da Kozhedub Park, elinizde içkiniz ya da sevgiliniz ile birlikte akşamları dinlenebileceğiniz bir alan. Holy Resurrection ( Kutsal Diriliş ) Katedrali ise şehrin en eski binası olarak gösteriliyor. Bir efsaneye göre ise şehirde bulunan nehrin içinden katedrale gizli bir giriş olduğu ve bugüne kadar bulunamadığı söyleniyor. Bölge Müzesi ise Sumi gezilecek yerler listesine alınabilir. Kentin geçmişi ve özellikle 2. Dünya savaşı döneminden kalma birçok eser bulunmaktadır.

Sumy gezi rehberi

Sumy gezi rehberi

Sumy gezi rehberi

Şehirde doğal alan arayanlar için Sumy gezi rehberi yazımızda önerebileceğimiz yer Psyol Nehri. Doğal bir park alanı olan bölge özellikle yaz aylarında oldukça aktif. Şehirde Manfaktura ve Lavina alışveriş merkezleri bulunuyor. Özellikle kış aylarında kapalı alanlarda vakit geçirmek ve yerel halk ile tanışmak için bu yerleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca Evropazar ( Euro Market ) ve Atrium Alışveriş merkezleri de vakit geçirebileceğiniz yerler. Tipik, bowling, bilardo, oyun salonları, alışveriş mekanları ve eğlence yerlerinin bulunduğu, hafta sonları dolu olan mekanlar. Buralarda çay, kahve ya da içkinizi içip, yemek yemeniz de mümkün. Ayrıca Sumi Türk restoranı arayanlar için, şehirde Kebap Evi adında Türk yemekleri veren bir yer de var. Şehirde öğrenci sayısı fazla olduğundan İngilizce bilen kişilerin sayısı azımsanmayacak kadar çok. Bu sebeple şehirde Ukraynalı güzel kızlar ile tanışmak isterseniz İngilizce bilmeniz size yardımcı olacaktır. Bir sınır ve öğrenci şehri olduğundan turistlere de alışkın bir kent.

Ukrayna Sumy otelleri

Ukrayna Sumy otelleri

Ukrayna Sumy otelleri

Ukrayna’nın kuzeyindeki bu kente yapacağınız turistik gezilerinizde Sumy otelleri arayışınız için şehirde birçok tesis bulunmaktadır. Bunların içinde 4 yıldızlı Premier Hotel Shafran 900 UAH’dan başlayan fiyatlarla en lüksü olarak göze çarpıyor. 33 dolar gibi bir fiyata bulacağınız otel, şehir merkezinden sadece 3 kilometre uzaklıkta. Ayrıca Kharkiv havaalanından da direk olarak transfer hizmeti sunmaktadır. 3 yıldızlı Zdybanka Hotel ise gölün hemen kıyısında teras ve balkonlu odaları ile oldukça popüler. 800 UAH yani yaklaşık olarak 110 TL çift kişilik Deluxe odaları bulunuyor. Pan Hotel ve Reikarz Sumi otelleri ise yine 3 yıldızlı şehir merkezinde oteller. Fiyatları ise 25 dolar ile 35 dolar arasında oda büyüklüğü ve yatak büyüklüğüne göre değişiyor. M&M Aparthotel, Barin House, Hotel Сomplex Voskresenskiy gibi küçük otellerde şehirde tercih edebileceğiniz yerler arasında. Ayrıca Sumy şehrinde konaklama için birçok hostel, günlük apart, motel seçenekleri de bulunmaktadır. Sumi günlük kiralık evleri ise, https://doba.ua/ adresinden bulabilirsiniz.

Sumy hakkında

Ukrayna Sumy şehri hakkında bilgi

Ukrayna Sumy şehri

Kente yapacağınız seyahatlerde, şehir hakkında detaylı bilgi almak için Ukrayna Sumi isimli yazımızı okuyabilirsiniz. Sumy kentine ulaşım için en yakın havalimanı olan Kharkiv havaalanı isimli yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Yoruma cevap ver

Whatsapp üzerinden ulaşın