Taksim Restaurant Cafe Lviv

Lviv Taksim Türk Restoranı
Lviv Taksim Türk Restoranı

Taksim restaurant Lviv şehirde 2 seneden bu yana faaliyet göstermektedir. Ukrayna’nın Lviv kentinde  Türk yemekleri yemek isteyenlerin en lezzetli duraklarından birisi olan Taksim, 2 Türk kardeş tarafından işletilmektedir.

Taksim Restaurant Lviv

Taksim Restaurant Lviv

Taksim Restaurant Lviv

3 ayrı bölümden oluşan Taksim restaurant Lviv bahçe, giriş kat ve üst kat olmak üzere yaklaşık 20 kişilik bir lokantadır. Özellikle yaz aylarında bahçe daha popüler ve restorana gelen kişiler tarafından tercih ediliyor. Tam cadde üstü ve köşe başında olması nedeniyle güzel havalarda bahçede yer bulmak biraz zor. Sabah saat 10:00’da açılan mekan gece doluluk durumuna göre 23:00 ile 01:00 arası kapanıyor. Hafta sonları ve öğlenden sonra akşamları restoranın en yoğun olduğu zamanlar. Restoranda çalışanların hemen hemen hepsi Türkçe, İngilizce ve Rusça biliyorlar, ayrıca menüde Türkçe Rusça ve İngilizce olarak servis ediliyor.

Taksim Cafe Lviv

Taksim Cafe Lviv

Taksim Cafe Lviv

Genelde müşterileri her ne kadar Türk turistler olsa da Ukraynalılar da Taksim Cafe Lviv müdavimleri arasında. Özellikle tatil için daha önce Türkiye’ye gelmiş ve Türk yemeklerini tatmış Ukraynalıların uğrak yerlerinden birisi Taksim Restoran.  Her ne kadar lüks ve şaşalı olmasa da, aradığınız Lviv’de Türk Restoranı ise, Taksim belki de şehirdeki en iyi yerlerden birisi. Ayrıca işletmecileri olan Akif bey de çok nazik ve güler yüzlü.  Lviv şehrine gelen Türk turistler ile neredeyse bire bir ilgilenen ve yardımcı olan bir kişi. Ayrıca Lviv’de spor tutkunları için de Ligtv maçları izlemek istiyorsanız, tüm Lig ve Avrupa kupası maç yayınları bulunmaktadır. Lviv ligtv izle arayışınız için de Taksim cafe restoranı ziyaret edebilirsiniz.

Lviv Taksim Restaurant Cafe Menü ve Fiyatlar

Lviv taksim restoran

Lviv taksim restoran

Peki Lviv Taksim Restoran cafe ne yenir ne içilir, menüsünde neler var ve fiyatlar ne gibi soruların cevaplarına gelelim. İlk öncelikle söylemek gerekirse, Ukrayna’nın genelinde Türk yemekleri tatmış birisi olarak Taksim’i tek geçerim. Tüm yemekleri oldukça leziz ayrıca lokantanın servis kalitesi de oldukça yüksek. Lviv’de içebileceğiniz en lezzetli ve günün her saati taze Türk çayını da burada bulabilirsiniz. Özellikle Lviv şehrini ziyaret edip Türk kahvaltısı yapmadan güne başlayamayanlar için ideal bir yer. Çok zengin ve leziz bir Türk kahvaltısı hazırlıyorlar. Gözlemeden balığa, Türk çorbalarından et, tavuk, balık ve ızgara çeşitlerine varana dek zengin bir menüleri bulunmakta. Ayrıca nargile içmek isteyenler için, mekanda günün her saati nargile servisi de bulunuyor. Fiyatlara gelecek olursak,  Ukrayna’da Türk restoranlarının pahalı olduğunu hepimiz biliyoruz. Taksim Cafe Lviv ise, hem lezzeti hem de fiyatları en uygun tutabilmiş Türk restoranlarının başında geliyor.

Taksim Restaurant Lviv Adres Telefon ve İletişim Bilgileri

Adres: Knyazya Yaroslava Osmomysla Square Numara 11 Lviv Ukrayna

Telefon: +380 63 195 58 95  / +380 73 416 85 92

Facebook: https://www.facebook.com/lvivdeturkrestauranti

Ukrayna’nın bu şehrine ulaşım için Lviv havaalanı isimli yazımızı, şehir hakkında daha detayı bilgi için Lviv Gezi Rehberi isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Yoruma cevap ver

× Whatsapp üzerinden ulaşın