Tatil şehri Lazurne

Lazurne şehri
Lazurne

Lazurne Ukrayna’nın Karadeniz’deki bir diğer sahil ve deniz kıyısı tatil kenti. Kherson oblastına bağlı şehir nüfusu az olsa da özellikle yaz aylarında Ukraynalı halk tarafından tatil için tercih edilen yerlerden birisi. 4 km lik uzun sahili, temiz ve şezlong, deniz evleri ile çevrili plajı ilse Ukrayna’da deniz tatili yapılabilecek şehirlerden birisi.

Lazurne gece hayatı

gece hayatı Lazurne

Lazurne gece hayatı

Akşam yemeğinden sonra Lazurne gece hayatı için de restoranların olduğu bölümlerde gece kulüpleri ve barlarda akşamı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Özellikle sahilde bulunan Apelsin ( Апельсин ) Beach club nerdeyse 24 saat çalışıyor. Gece saat 00:00’dan sonra seksi dansçı kızların şovları, köpük partileri ile Apelsin night club  Lazurne için en iyi seçimlerden birisi. Ayrıca Lazurne’ sahilde bulunan Morgan gece kulübü de şehrin gece hayatında en ilgi çeken yerlerinden birisi. Seksi Ukraynalı kızlar dans şovları ile de şehre gelenlerin yoğun ilgisini çekiyor. Şehirde bir diğer açık hava bar pub olarak hizmet veren Shambala’da şık dekoru, kaliteli servis anlayışı, zengin menüsü ve şehrin en iyi müzik yapan djleri ile ön plana çıkıyor. Haftanın her günü sabah 5’e kadar süren eğlence sabahın ilk ışıkları ile plajda ve denizde devam ediyor. Alkolün de etkisi ile kendinden geçen Ukraynalı sarhoş kızların ve erkeklerin sabah denize çırılçıplak ya da kıyafetleri ile girerken görebilirsiniz.

Lazurne hakkında nerede nasıl gidilir?

Lazurne nerede nasıl gidilir

Lazurne hakkında nerede nasıl gidilir

Lazurne nerede nasıl giderim soruları hakkında cevaplara gelecek olursak, Kherson’a 200 km uzaklıktaki şehre gitmek için, Türkiye’den Kherson’a direk uçuşla ulaşıp, Herson şehrinden her gün günde 2 defa olan otobüsler ile ya da tren ile ulaşmak mümkün.Şehirde yemek içinde bir çok lezzetli ve keyifli alternatifler bulunuyor. Pazarın bitiminde başlayan restoranlar, kafeler, açık hava lokantaları, ve pubları önünde Ukrayna’da çok yaygın olan yanan mangalları görebilirsiniz. Şişte hazır halde takılmış, et,balık, tavuk, biber, domates, mantar seçeneklerinden istediklerinizi mangala attırabilirsiniz. Ukrayna’da yiyecek içecek, balık ve özellikle et çok ucuz olduğu için bir akşam ziyafetinin size alkol ile birlikte hesaba yansıyan maliyeti 10 doları geçmeyecektir.

Ukrayna’da tatil için alternatif şehirler

Ukrayna'da tatil şehirleri

Ukrayna’da tatil için alternatif şehirler

Türk Arap Azeri ya da yabancı turistlerin olmadığı, kafa dinlemek ve deniz, kum, güneş Ukrayna’da tatil için alternatif şehirler arayanlar için ideal şirin bir kasaba. Lazurne şehrinde merkezde 1 tane küçük alışveriş merkezi bulunuyor. Bunun yanı sıra şehrin her yerinde kurulan stantlardan hediyelik eşya almanız mümkün. Sahil kenarında ise, denize giden yolda yaklaşık 1 km’lik bir pazar alanı var. Türkiye’deki Rus pazarı dediğimiz yerler ile aynı tarzda olan, zaten bizdeki ismini de buradaki pazarlardan alan stantlarda neredeyse yok yok.

Ukrayna’nın diğer saklı kalmış tatil kentleri için aşağıdaki yazılarımızı okuyabilirsiniz

Sahil Şehri Bedyansk

Saklı cennet şehri Kyrylivka

Sahil Şehri Bedyansk

 

Yoruma cevap ver

× Whatsapp üzerinden ulaşın