Türk hatlarını Ukrayna’da kullanmak – Turkcell Vodafone Türk Telekom

Türk hatlarını Ukrayna'da kullanmak
Türk hatlarını Ukrayna'da kullanmak

Türkiye’de kullandığınız Türk hatlarını Ukrayna’da kullanmak isterseniz fiyatlar ve paketer hakkında bilgi verelim. Turkcell, vodafone, Türk Telekom ( Avea ) sim kartlarınız ile Ukrayna’da internet ve arama yapmanız mümkün. Tabi paket almadan internet kullanımı ve arama yapmak isterseniz faturalarınız oldukça yüksek gelecektir.

Türk hatlarını Ukrayna’da kullanmak

Ukrayna'da Turkcell Vodafone Türk Telekom

Ukrayna’da Turkcell Vodafone Türk Telekom

Kısa dönem ya da uzun dönem seyahatlerde Türk hatlarını Ukrayna’da kullanmak için en iyi yol Yurtdışı kullanım paketleri satın almak. Tabi yurt dışına çıkış yapmadan önce müşteri hizmetlerini arayarak sim kartlarınızı uluslar arası dolaşıma açtırmanız gerekmektedir. Ayrıca telefon ayarlarından da Romaing menüsünü de aktif etmenizi öneririz. Ekstra yurtdisi konuşma ve internet paketleri için operatörlerin web sitelerinden bilgi alabilirsiniz. Eğer aldığınız paketlerde internet kullanımı yoksa yurt dışına çıkmadan önce hücresel veri ( internet ) menüsünü telefonunuzdan pasif hale getirin. Aksi takdirde Ukrayna’ya indiğinizde telefonunuzu açar açmaz internet aktif olacaktır. Ukrayna’da internet kullanım ücretleri çok pahalı olduğu için faturalı ya da faturasız hatlarınıza yüksek tutarlar yansıyacaktır. Örnek vermek gerekirse, 1 MB internet kullanımı 5 TL gibi bir rakama denk gelmekte. Arama yapmak için de operatörler arasında değişiklik olsa da ortalama dakikası 6 ile 8 tl arası tutarlar yansıyor. Sms yani kısa mesaj gönderme ücretleri de 1 tl mesaj başına.

Turkcell Ukrayna Paketi

Turkcell Ukrayna Paketi

Turkcell Ukrayna Paketi

Faturalı ya da faturasız hatlar için Turkcell Ukrayna paketi bulunmaktadır. Faturalı hatlar için Turkcell için günlük 19.90 TL karşılığı tarifenizi Ukrayna’da kullanmanız mümkün. Bu da şu demek oluyor, Türkiye’de mevcut kullandığınız paket hangisi ise onu Ukrayna’da da sınırsız olarak kullanabilirsiniz. Bunun için her gün 20 TL’ye yakın bir ücret ödemeniz gerekiyor.  Faturasız hatlar için ise Avantaj Yurtdışı Paketi bulunuyor. 500 DK her yöne arama ve aranma, 2GB internet ve 1000 adet sms içeren paket ücreti aylık 75 TL. Turkcell Ukrayna Ek internet ve ses paketleri almanız da mümkün. 100 dk ek Turkcell Ukrayna konuşma paketi 19 TL / Ay. 1 GB Ek internet paketi 19 TL, 100 SMS paketi ise 35 TL. Günlük 30 DK konuşma, 100 MB internet 30 SMS Avantajlı günlük yurtdışı paketi 12,9 TL. Paketleri satın almak ve aktif etmek için aşağıdaki linkten detaylı inceleme yapabilirsiniz.

https://www.turkcell.com.tr/yurt-disi/yurt-disinda-kullanim

Vodafone Ukrayna Paketi

Vodafone Ukrayna Paketi

Vodafone Ukrayna Paketi

Bir diğer GSM operatörü olan Vodafone Ukrayna Paketi fiyatları ise daha uygun. Aynı şekilde Türkiye’de kullandığınız Vodafone Red paketini Ukrayna’da kullanmak isterseniz günlük ödeyeceğiniz rakam 14 TL. Hattınız Red özellikli değilse eğer, bu rakam 16,9 TL olarak değişiyor. Faturasız Vodafone kullanıcıları ise Ukrayna’da günlük 12,9 TL karşılığı 30 Dakika konuşma, 30 SMS ve 100 MB internet kullanabiliyorlar. Bunların dışında Ukrayna’da Vodafone Türk hattınız ile konuşma paketi satın almak isterseniz, 30DK/25 TL, 60DK/40 TL, 120DK/55 TL paketleri bulunmakta. Sadece internet paketi satın almak isterseniz fiyatlar oldukça pahalı. Günlük 25MB/25 TL, 50MB/Aylık ise 125 TL olarak karşımıza çıkıyor.

http://www.vodafone.com.tr/VodafoneRoaming/red-tarifeleri-icin-her-sey-dahil-pasaport.php

Türk Telekom Ukrayna paketi

Türk Telekom Ukrayna paketi

Türk Telekom Ukrayna paketi

Ülkemizde uzun süre Avea olarak hizmet veren isim değiştiren GSM operatörü Türk Telekom Ukrayna paketi de bulunmaktadır. Türkiye’de geçerli tarifesini Ukrayna’da da kullanmak isteyenler için günlük 14,99 TL ödemeleri gerekmektedir. Konuşma dakikalarınız, sms ve internet paketlerinizi sınırsız bir şekilde Ukrayna’da kullanabilirsiniz. Bunun için TARIFEN YURTDISINDA yazıp 5555’e göndermeniz gerekiyor. Faturasız Türk Telekom müşterileri Ukrayna’da konuşma paketi satın almak isterlerse 60DK/49 TL 30DK/19 TL karşılığında satın alabilirler. İnternet paketi satın almak isterseniz 1GB/25 TL 2GB/35 TL ücret karşılığı haftalık olarak satın alabilirsiniz. Türk Telekom  aboneleri için yurt dışı SMS paketleri bulunmamaktadır.

https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/tarife-ve-paketler/Sayfalar/Tarifeler-Faturali.aspx

Eğer fiyatlar pahalı geldi ve Ukrayna’da Türk hatlarını kullanmak istemiyorsanız, Ukrayna sim kartı satın almak isimli konumuzu okuyabilirsiniz.

Yoruma cevap ver

× Whatsapp üzerinden ulaşın