Turkish house Kiev

Kiev Turkish house
Turkish house Kiev

Turkish house Kiev, son zamanlarda Kiev’e giden Türk turistlerin en çok ziyaret ettiği Kiev Türk restoranları içinde popüler mekanlardan birisi. Şehir merkezinde bulunan Khreschatyk caddesi üzerindeki Türk lokantası şık dizaynı, güler yüzlü çalışanları, zengin menüsü ve Türkiye’yi aratmayan lezzetteki Türk yemekleri ile ön plana çıkıyor.

Turkish house Kiev Türk restoranı

Hem Kiev merkezinde olması nedeniyle ve cadde üzerindeki bahçesi nedeniyle Turkish house Kiev Türk restoranı özellikle yaz aylarında bahçesinde Türk çayından, Türk tatlılarına, baklava, dondurmadan, mangal çeşitlerine, kahvaltıdan çorbalara birçok çeşitle müşterilerine hizmet veriyor. Belki de Kiev’de en çok aranan Türk restoranlarından birisi olan Turkish house, çalışanlarının Türkçe bilmesi ile de ön plana çıkıyor. Aynı zamanda yine çalışanların Türkçe olarak servis almaları da Rusça bilmeyen ve şehre turist olarak gelen Türk ziyaretçiler için önemli bir artı.

Kiev Türk Kahvaltısı Turkish house

Kiev'de Türk kahvaltısı

Kiev Türk kahvaltısı Turkish House

Kiev’de Türk kahvaltısı arayanlarında ilk tercih etmeleri gereken mekanlardan birisi Kiev Turkish house. Zengin Türk kahvaltısı ile günün her saati hizmet veren restoran gece eğlence mekanlarında yorgunluğunu atan Türk turistlerin uğrak mekanlarından birisi. Turkish House, Türk çayı, menemen, kızarmış ekmek, peynir çeşitleri omlet, zeytin, patates kızartması, sucuk gibi zengin bir masa ile kahvaltı hizmeti sunuyor.

Mekan hakkında yorumlara gelecek olursak, özellikle Kiev’e gelen Türk turistlerin şikayetlerinden birisi de Kiev’de Türklerin işlettiği bar, restoran ya da mekanların pahalı olması, Turkish house Kiev fiyatları merak edenler için, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de Türk damak tatlarına uygun, helal ürünler yiyebileceğiniz bu restoranda fiyatlarda şehirdeki standartlarda. Türk kahvaltısı için ödeyeceğiniz rakam 200 UAH, çay için ödeyeceğiniz rakam ise 25 Grivna. Mangal çeşitleri ise 100 UAH ile 250 UAH arasında değişiyor. Tatlı ve dondurma fiyatlarına gelecek olursak, 40 ile 150 grivna arasında değişen fiyatları var. 1 TL kaç Grivna isimli yazımızdan da Grivna TL kurunu takip edebilirsiniz.

Kiev’de bulunan bu Türk restoranı için en önemli eksiklerden birisi ise, birçok Türk turistinde dile getirdiği, restoranda alkollü içeceğin olmayışı. Özellikle Ukrayna’ya giden Türk vatandaşlarının ülkede alkol tüketimini fazla yaptıklarını düşündüğümüzde, bu önemli bir eksik. Yeni açılmış olması nedeniyle, bazı eksiklerin olduğu restoranda, zamanla alkol satışının da olacağı gelen bilgiler arasında. Ayrıca restoran çalışma saatleri gece saat 09:00’da açılan mekan 24:00’a kadar çalışıyor. Gece hayatı ile ünlü bu şehirde Türk turistlerin gece restoranın çalışmaması konusunda da şikayetleri bulunuyor.

Turkish house Adres Telefon ve nasıl gidilir?

Turkish House Kiev Adres

Turkish house Adres Telefon ve nasıl gidilir?

Peki Turkish house restorana nasıl gidilir? Yeni açılmış olmasına rağmen, restoranın şehir merkezinde olması, reklamının iyi yapılması ve tabelesinin büyüklüğünden ötürü birçok taksici restoranı isim ile biliyor ve adres bilgisi istemeden gidiyor. Yine de Turkish house adresi soracak olursanız, taksiciye Khreschatyk Street ( caddesi ) 24 numara demeniz de yeterli adres bilgisi için. Yardım isterseniz +380 44 466 0196 numaralı telefon numarasını arayarak Türkçe konuşan personelden yardım isteyebilirsiniz.

Yoruma cevap ver

× Whatsapp üzerinden ulaşın