Ukrayna’da altın pırlanta gümüş fiyatları

Ukrayna'da altın pırlanta gümüş
Ukrayna'da altın pırlanta gümüş fiyatları

Ticaret amaçlı ya da gezilerinizde satın almak için Ukrayna altın fiyatları konusunda araştırma yapıyorsanız makalemiz tam sizlere göre. Türkiye’de fiyatlarının yüksek olması, birçok kişiyi yurtdışından altın getirme ve satın almaya yönlendiriyor. Peki, Ukrayna’da gram altın ne kadar, kaç para, nasıl getirilir, işçilikler ucuz mu pahalı mı?

Ukrayna altın fiyatları

Ukrayna altın fiyatları

Ukrayna altın fiyatları

Her ne kadar ülkede birçok şey çok ucuz olsa da Ukrayna altın fiyatları bunların içinde değil. 1Ayrıca bizde 18-22-24 olan ayarlar Ukrayna’da 585 ayar ile 900 ayar arasında değişiyor. 585 ayar altın fiyatı 2017 yılı sonu 2018 yılı başında 23 $ karşılığı 86 TL veya 653 Grivna. İşçilikli ürünlerde altın fiyatları Ukrayna’da oldukça ucuz. Bizde işçilik arttıkça fiyatlar yükselirken, Ukrayna’da bu tam tersi durumda. Ülkede maaşların ucuz olması sebebiyle altın işçilik fiyatları da işçilikli ürünlerde ucuzluk sağlıyor. Türkiye’de aynı gramajda alacağınız bir set 10.000 TL iken Ukrayna’da altın set fiyatı 7.000 TL gibi rakamlara kadar düşebilir.

Ukrayna gram altın fiyatı

Ukrayna gram altın fiyatı

Ukrayna gram altın fiyatı

Baktığımız zaman şu anda Ukrayna gram altın fiyatı 40 dolar gibi bir fiyattan satılıyor, yani ortalama 150 TL 1.090 Grivna.  Ama şehirlere göre oldukça farklılık gösteriyor, örnek vermek gerekirse Kiev ile Lviv arasında 2 dolar fiyat farkı olabiliyor. Ayrıca ülkemizde olduğu gibi Ukrayna’da da eski ve yeni altın bulunuyor. Bu ayrım Sovyet altını ve Ukrayna altını olarak isimlendiriliyor. 900 ayar altınlar Rus, Sovyet döneminden kalma altınlar. Piyasada çok bulunmadıkları için fiyatlarında %10 gibi bir pahalılık söz konusu.  Dikkat edilmesi gereken bir konu ise Ukrayna’da sahte altın satışının çok fazla ve yaygın olduğunu unutmamak gerekir. Özellikle turistlere satılan altınların birçoğu sahte ve gerçeğinden gözle, elle ayırt edilemez durumda. Bunun için Ukrayna’da ziynet eşyası satın alacaksanız büyük kuyumculuları tercih etmenizi öneririm.

Ukrayna’dan altın getirmek

Ukrayna’dan altın getirmek

Ukrayna’dan altın getirmek

Türkiye’de kuyumculuk işi ile uğraşanların merak ettiği bir diğer konu ise, Ukrayna’dan altın getirmek ve ithalatı. Öncelikle şunu bilmenizde fayda var, Ukrayna’dan gelirken üzerinizde 430 Euro üzerinde değeri olan ziynet eşyası getirmek yasak. Bu sizin kendinize ait olsa bile Türkiye’ye giriş yaptığınızda ceza ödemek durumunda kalabilirsiniz. Ceza ödemeden altın ve ziynet eşyası getirmek için bunu havaalanında satın aldığınızı belgelemeniz gerekiyor. Onun dışında Ukrayna altın fiyatları çok ucuz olmadığından dolayı ve gümrük vergilerini de düşününce ithalatı pahalıya mal olacaktır. Ukrayna’dan altın getirilir mi sorusuna verebileceğimiz cevap, Türkiye’den almanız daha uygun.

Ukrayna’da pırlanta safir ve değerli taş fiyatları

Ukrayna’da pırlanta safir ve değerli taş fiyatları

Ukrayna’da pırlanta safir ve değerli taş fiyatları

Altın fiyatlarının yanı sıra Ukrayna’da pırlanta fiyatları, safir ve değerli taş fiyatları da işçilik oranına göre değişiyor. Konumuzda da bahsettiğimiz gibi işçilik arttıkça fiyatlar Türkiye’ye nazaran daha düşük oluyor. Örnek vermek gerekirse, 0,10 karat tek taş pırlanta yüzük fiyatları 250 dolardan 500 dolara kadar çıkabiliyor. Pırlantalı safir yüzün fiyatları da 300 dolar ile 600 dolar arasında değişiyor.

Ukrayna gümüş fiyatları

Bir diğer popüler taş ise Ukrayna gümüş fiyatları, şu anda kilogram fiyatı 11.300 Grivna. Bu da yaklaşık olarak 418 dolara denk geliyor. Tabi burada gümüşün ayarının da birçok etkisi var, 999 ayar gümüş fiyatı ise 14.200 UAH.

Ukrayna’da fiyatlar

Genel olarak Ukrayna’da 2018 fiyatlar konusunu incelemeniz adına bazı ürünlerin fiyatlarını aşağıdaki makalelerimizden inceleyebilirsiniz.

Ukrayna’da Benzin Fiyatları – Dizel Otogaz

Ne kadar para harcanır

içki ve sigara fiyatları

Kaynak: https://tables.finance.ua

Yoruma cevap ver

× Whatsapp üzerinden ulaşın