Ukrayna araba kiralamak

Ukrayna araba kiralamak
Ukrayna araba kiralamak

Ukrayna’ya geldiniz ve ülkeyi baştan aşağı rahat bir şekilde gezmek istiyorsunuz bunun için en ideal yol Ukrayna araba kiralamak. Peki Ukrayna’da en güvenli şekilde araç kiralamayı hangi şirketlerden yapabilirsiniz? Ukrayna’da kiralık araç almadan önce nelere dikkat etmelisiniz? Ukrayna rent a car firmaları hangileri.

Ukrayna’da araç kiralama

Ukrayna'da araç kiralama

Ukrayna’da araç kiralama

Ukrayna kiralık araçlar için ilk tercihiniz havaalanlarındaki firmalar olmalı. Hemen hemen Ukrayna’da bütün havaalanlarında araç kiralama firmaları mevcut. Firmalarda çalışan personellerde genelde İngilizce biliyor. Avis, Sixt, Europacar gibi dünyanın önde gelen rent a car firmalarının ofisleri mevcut. Ukrayna’da araç kiralama fiyatları tabi şehirlerde bulunan firmalara nazaran yüksek olsa da eğer Rusça bilmiyorsanız ilk tercihiniz büyük firmalardan araç kiralamak olmalı. Türk ehliyeti ile Ukrayna’da araba kullanabilir miyim, ehliyetim Ukrayna’da geçerli mi? diye soracak olursanız, eski tip ehliyetlerde de İngilizce yazılar olduğundan ötürü, Türk ehliyetiniz ile Ukrayna’da trafiğe çıkabilirsiniz.

Ukrayna rent a car

Ukrayna rent a car

Ukrayna rent a car

Ukrayna’da havaalanlarından araç kiralamak istediğinizde Ukrayna rent a car fiyatları  rent a car firmalarına göre değişkenlik göstermektedir. Günlük 4 günlük 15 günlük ve aylık araç kiralama olarak fiyatlar değişmektedir. 2016 model Peugoet 208 Dizel aracı günlük 45 $, 15 günlük 40 $, aylık günlük 30 $ dan kiralayabilirsiniz. 2017 model benzinli otomatik Nissan Juke kiralamak isterseniz günlüğü 65 $, 15 günlüğü 55 $, aylık 45 $ dan kiralayabilirsiniz. Ülkemizde olduğu gibi Ukrayna araba kiralamak işlemi yaparken firmalar kredi kartınızdan depozito tutarları çekmektedir. Araç kiralama depozito ücretleri 400 $ dan başlayıp 800 Euro’ya kadar firmalarda değişkenlik göstermektedir.

Ukrayna’da araba kiralama

Ukrayna’da araba kiralama

Ukrayna’da araba kiralama

İlk önce araç kiralama firmalarının sözleşmeleri Türkiye’den de bildiğiniz üzere çok katı. Ukrayna’da araba kiralama her ne kadar rahatlık olsa da sizin için kabusa dönmemesi için dikkat etmeniz gereken kurallara azami şekilde uyun. Kiralık araçlarda sigara içmek kesinlikle yasak ve cezası 100 $ ile 150 Euro arasında firmalarda farklılık gösteriyor. Aracı teslim almadan önce, araç içinde herhangi bir yanık, sökük, yıpranma olup olmadığına dikkat edin. Aracın dışında gördüğünüz en ufak çizik dahil fotoğrafını çekin. Rapora yazdırın hatta mümkünse, aracı teslim almadan önce aracın içini ve dışını detaylı bir şekilde videoya kaydedin.

Ukrayna araba kiralamak

Öncelikle konumuz Ukrayna araba kiralamak ise bilmeniz gereken ilk şey şehir merkezlerinin dışında yollar çok bozuk. 40 50 cm’ye varan çukurlar var. Yolların bozukluğunu ancak gördüğünüz zaman anlayacağınız için, bu konuda size ne kadar anlatsak az gelir. Aracı kiralamadan önce lastiklerin yeni ve çok sağlam olmasına, yedek lastiğin olup olmamasına dikkat edin. Ukrayna’da kışın çok çetin  ve sert geçtiğini, yolların tamamen kar ve buz ile kaplandığınından lastiğin çok önemli olduğunu unutmayın. Eğer ek sürücü yazdırmadıysanız, aracı sizden başka birinin kullanmasına kesinlikle izin vermeyin. Çünkü yapacağı en küçük hasarlı kazada sigorta şirketinden para tahsil edemeyecekleri için sizden tahsil edeceklerdir.

Ukrayna’da kiralık araç ile nelere dikkat etmeliyim?

İlk öncelikle Ukrayna’da kiralık araç ile geziyor ve Rusça bilmiyorsanız trafik kurallarına azami dikkat etmeniz gerekli. Ukrayna genelinde araçlar trafik kurallarına azami bir şekilde uyarlar. Özellikle yollarda göreceğiniz 50 70 90 km hız limitlerine muhakkak uyun. Ukrayna’da araç radarları türkiye’de olduğu gibi görülür bir şekilde değil. Bir çok gizli radar var. Ayrıca yaya geçitlerinde muhakkak durun. Çünkü Ukrayna’da caddeler sokaklar yayalara aittir. Yayalar azami şekilde yaya geçitleri, alt geçitler ve üst geçitleri kullanırlar. Yine de geçitlerin olduğu yerlerde aynı zamanda yaya geçitleri de vardır. Ukraynalı halk yaya olarak korkusuzca karşıdan karşıya geçer. Çünkü bilirler ki trafikte öncelik yayalardadır ve şoförler yayalara çok saygılılardır. Peki Ukrayna’da kiralıka araç ile nelere dikkat etmeliyim derseniz Ukraynalı polislerin mümkün olduğu kadar dikkatini çekmeden gezin. Polisler sizi rüşvet alabilecekleri bir ekmek teknesi olarak gördükleri için, Rusça bilmiyorsanız rüşvet vermeden sizi bırakması mümkün olmayabilir.

Ukrayna’da araba kiralamak

Ukrayna araba kiralamak isimli yazımızda sizlere güvenli ve konforlu bir şekilde araç kiralama sunmak için bilgilere yer verdik. Araç kiralamak ile ilgili soru ve görüşlerinizi yorum bölümü ya da iletişimden bizimle paylaşabilirsiniz.

Göz atabilirsiniz: https://www.skyscanner.com.tr/

Ukrayna’nın başkenti olan şehirde araba kiralama yazımız için: Kiev kiralık araç

Ukrayna’nın sahil kenti olan ve Karadeniz’e kıyısı olan araba kiralama yazımız için: Odessa araç kiralama

Ukrayna’nın en kuzeyinde yer alan şehirde araba kiralama yazımız için : Kharkiv araç kiralama

Ukrayna’nın bir diğer Türkiye’den uçuşu olan şehri Zaporozhye araç kiralama yazımız için : Zaporijya araç kiralama

Yoruma cevap ver

× Whatsapp üzerinden ulaşın