Organik Ukrayna balı fiyatları İthalatı

Organik Ukrayna Balı Fiyatları İthalatı 2017
Organik Ukrayna Balı Fiyatları İthalatı 2017

Türkiye’nin Ukrayna’dan ithal ettiği bir önemli kalem ise organik Ukrayna balı. Fiyatı ve kalitesi yüzünden tercih edilen Ukrayna balı, dünyadaki en kaliteli ballar arasında 2. sırada. Ukrayna Ülke arıcılığa çok uygun olmasından dolayı Ukrayna’da bal kovanlarını hemen hemen her yerde görebilirsiniz. Aynı zamanda ülkede arıcılık da çok yaygın olarak yapılıyor.

Organik Ukrayna balı

Organik Ukrayna balı

Organik ukrayna balı

Şeker takviyesi nedir bilmeyen ve kışın arıların yiyecekleri balları kovanlarda bırakan Organik Ukrayna bal üreticileri tüm dünyadan talep görüyor. Besin değeri çok yüksek olan organik balın Ukrayna’nın tüm şehirlerinde, kasaba ve köylerinde arıcılık yapılmaktadır. Özellikle ülkenin kuzeyinde daha yaygın olan arıcılık, Ukraynalılar için önemli bir gelir kaynağı. Özellikle şehir dışlarından 10 km dışarıya çıktığınız zaman taşra ve köylerdeki Ukraynalıların geçim kaynaklarının başında arıcılık geliyor. Ukrayna’da sadece hektarlarca Ayçiçek tarlası olduğunu da notlarımıza ekleyebiliriz.

Ukrayna’dan bal ithalatı

Ukrayna’dan bal ithalatı

Ukrayna’dan bal ithalatı

Ukrayna’dan bal getirmek ve ithalatı yapan bir çok ülke bulunuyor. Bunların başında ise, Almanya, Amerika, Polonya ve İngiltere geliyor. Öyle ki üretiminin %40’Inı Almanya’ya ihraç eden Ukraynalı bal üreticileri talepten oldukça memnun. Ukrayna’da bal sezonu 4 aya yakın sürüyor ve bu süreçte alınan balların %80’lere varanı önceden sipariş ile ihraç ediliyor. Bu sebepten dolayı Ukrayna’dan bal satın almak oldukça zor, ülkede bal toptancılarının çoğu Avrupa ile çalıştıklarından ballar sezon gelmeden tükeniyor. Ukrayna’dan toptan bal ithalatı için üreticilere ulaşmak ve balı ilk elden satın almak için Ticaret danışmanlığı hizmetimiz bulunmaktadır. İletişim numaralarımızdan bizimle iletişime geçmeniz durumunda detaylı bilgi tarafınıza verilecektir.

Ukrayna balı fiyatları

Ukrayna'da bal fiyatları

Ukrayna balı fiyatları

Yoğun talep gören Ukrayna balı fiyatları ithalatçıların yüzünü güldürürken, fiyatları ise günden güne değiştiriyor. Ukrayna’da bal fiyatları 2017 yılında,  ortalama 3 Euro ile 4 Euro arasında değişiyor. Sektörde Organik Ukrayna balı kilo başı fiyatları adeta borsa gibi. Fiyatlardan öte, daha zor olanı şey ucuz organik bal temini. Bal toptancıları üreticilerden satın aldıkları balları karaborsa misali satıyorlar. Ellerinde balları bekletip sezon dışında 7 – 8 dolar gibi fiyatlardan satan toptancılar bile talep görüyor. Ayrıca Ukrayna’da petek bal satışları da mevcut ve en çok tercih edilen ithalat şekli. Ukrayna’da bal fiyatlarını etkileyen en önemli faktör de bu. Ukrayna’dan toptan bal almak istediğinizde ulaşabileceğiniz kişiler sadece toptancılar ve ara toptancılar ile sınırlı. Oysa Ukrayna’dan toptan bal alımlarınız için direk üreticilerden almak fiyatları en az %30 civarında düşürecektir. Bu konuda Ukrayna’da danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Ukrayna balı

Ukrayna balı

Ukrayna’nın yemyeşil bozulmamış doğası, hektarlarca Ayçiçek ve buğday tarlaları, ormanları, nehirleri Ukrayna’da arıcılık için çok uygun. Ukrayna balı dünyada çok kabul gören ve talep edilen bir bal türüdür. Ukrayna’da 300.000 ile 500.000 arasında bal üreticisi olduğu tahmin ediliyor. En enteresan olanı ise, ülkede arıcılığın bu kadar amatör şekilde yapılıyor olmasına rağmen dünyada en iyi bal üreticileri arasındadır. 2017 yılında resmi rakamlara göre şu ana kadar 500 tona yakın bal ihracatı yapılmıştır.

Ukrayna’da organik bal çeşitleri oldukça fazla, en çok ilgi gören ise petek balı ve karabuğday balıdır. Ihlamur balı, beyaz bal, Ayçiçek balı, nane balı, Orman balı Akasya balı, Zabrus balı, Karabuğday balı, Kestane balı. Ayrıca arı sütü Ukrayna’dan en çok tercih edilen ürünlerden birisidir.

Ukrayna’dan ithalat için diğer ürünler olan,Ukrayna cevizi ve Ayçiçek yağı ithalatı ve Romanov koyunu fiyatları konularını okuyabilirsiniz.

Yoruma cevap ver

× Whatsapp üzerinden ulaşın