Ukrayna gezisi araba ile gitmek

Ukrayna gezisi
Ukrayna gezisi araba ile gitmek

Son zamanlarda en çok tercih edilen yurt dışı seyahat noktalarından birisi Ukrayna seyahati olmaya başladı. Özellikle ucuz uçak bile ile Ukrayna’ya gitmek seçenekleri de çıkmaya başladıktan sonra neredeyse Türkiye için uçak bileti fiyatlarına Ukrayna gezisi mümkün.

Ukrayna’ya araba ile gitmek

Araba ile ukraynaya yolculuk

Ukrayna’ya araba ile gitmek

Sitemize yoğun bir şekilde gelen bir diğer soru ise, Ukrayna’ya araba ile gitmek. Her ne kadar Ukrayna’ya araba ile yolculuk fikri çılgınca gelse de özellikle gezginlerin ve 2 kişi tatile çıkanların tercih ettiği yöntemlerden birisi araba ile ülkeler arası dolaşım. Bunun için ilk önce rotanızı oluşturmanız gerekli. Türkiye’den sadece karayolu ile Ukrayna’ya gitmek için geçeceğiniz ülkeler, Bulgaristan, Romanya ve Moldova. İlk önce bu ülkelerden transit geçiş vizesi almanız gerekiyor, ayrıca her gümrükte o ülkeye giriş yaparken trafik sigortası da yaptırıyorsunuz. Her ne kadar zorlu bir süreç olsa da 3 ülke üzerinden Ukrayna’ya araba ile gitme fikri cazip gözüküyor. Her ne kadar Bulgaristan üzerinden geçerken bazı vatandaşlarımız yolda güvenlik sıkıntısı yaşasa da, sınır kapıları eziyet haline gelse de Ukrayna gezisi için alternatif ve heyacan verici yollar arayan gezginler için ideal bir yol.

Ukrayna’ya en ucuz nasıl giderim?

Ukrayna ucuz seyahat önerileri

Ukrayna’ya en ucuz nasıl giderim?

Ukrayna gezisi için kullanacağınız aslında çok fazla alternatif yol var. Ukrayna’ya en ucuz nasıl giderim? sorusunun cevabı ise,  Türkiye Ukrayna uçak biletleri son zamanlarda iki ülke arasındaki uçuş yapan firmaların artması sebebiyle gayet ucuzladı. Ucuz Ukrayna uçak biletleri sayesinde Ukrayna’ya Türkiye’den seyahatler de arttı. Şu anda Ukrayna gezisi için en ucuz seyahat Ankara – Kiev ucuz uçak bileti sunan Pegasus tarafından her gün sağlanıyor. 155 TL’ye tek yön uçak biletleri bulmak mümkün. Bir diğer ucuz uçak bileti ise İstanbul – Zaporijya arası yine Pegasus tarafından direk uçuşlar. Onur Air ile de İstanbul Odessa uçak biletleri 200 TL’ye varan fiyatlarla bulmak mümkün. İstanbul Kherson uçak bileti ise 400 ile 600 TL arası sadece THY tarafından sağlanıyor.

Türkiye Ukrayna feribot seferleri

Ukrayna feribot bileti

Türkiye Ukrayna feribot seferleri

Daha önce Zonguldak limanı üzerinden Ukrayna’nın Odessa şehrine feribot seferleri vardı ancak bu seferler iptal edilmişti. 2017 yılından itibaren İstanbul’dan Odessa’ya feribot seferleri haftanın 2 günü Salı ve Perşembe olmak üzere başladı. 27 saat süren seyahat sürelerinde aracınızı da feribot ile götürebilirsiniz. İstanbul Odessa feribot ücretleri ne kadar diye soracak olursanız, 150 $ dan başlayan 300 $ a kadar değişen fiyatlar mevcut.

Ukrayna’ya tren ile gitmek
Tren ile Ukrayna yolculuğu

Ukrayna’ya tren ile gitmek

Ukrayna’ya gitmek alternatifleri içinde uçak, araba ve feribot dışında tren ile gitmek seçeneği var. Bu alternatif her ne kadar yorucu ve çok uzun sürse de İstanbul üzerinden Ukrayna’ya tren ile gitmek mümkün. Türkiye Bulgaristan arası tren seferleri mevcut ve bu seferler ile Bugaristan’a kadar gidip oradan Ukrayna’ya tren ile gidebilirsiniz.

Ukrayna gezisi için hazırsanız, Ukrayna’ya gideceklere tavsiyeler isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

  • Merhaba ukraynaya motorsiklet ile gitmeyi düşünüyoruz ukrayna türkiyeye vize uygulamıyor ama bulgaristan ve romanyadan transit geçmek için ne yapmak lazım konsolosluktan ukraynaya gideceğimize dair belgelememiz gerekiyormu kapılardan rahat geçebilmek için yok gerek değil geçersiniz dermisiniz kapı geçişlerinde zorluk çıkarırlarmı illada bulgaristan

Yoruma cevap ver

× Whatsapp üzerinden ulaşın