Ukrayna Hakkında Herşey

Ukrayna hakkında genel bilgiler, haberler ve yazıların olduğu kategori bloğu. Ukrayna hakkında bilmek istedikleriniz, yorumlar, merak ettikleriniz ve öğrenmek istediğiniz ilginç bilgileri aşağıdaki makalelerimizden okuyabilirsiniz. Ukrayna kızları ile ünlü  olarak bilinse de, tarihi, doğası, kültürü ile Avrupa’nın en güzel ve gizemli ülkelerinden birisi. Ukrayna seyahati için öneriler, tavsiyeler ve bilgiler.

Ukrayna

45 milyon nüfusa ve Avrupa’nın en büyük topraklarına sahip ülkesi Ukrayna birçok Türk vatandaşının da yaşadığı bir ülke. Anadili Ukraynaca olan ama ülkede genelde Rusça konuşulan, başkenti Kiev olan, 1991 yılında kurulan Ukrayna yakın tarihte Avrupa birliğine girecek. Şu anda Avrupa Birliği, Ukrayna vatandaşlarına vizeyi kaldırmış durumda. Ukraynalılar Avrupa ülkelerine Schengen vizesi olmadan seyahat edebiliyorlar. Ukrayna nerede, nasıl bir ülkedir, hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir gibi sorulara cevap olarak yazılan makalelerimizi bu kategoriden inceleyebilirsiniz.

Ukrayna Türkiye

Ukrayna ve Türkiye deniz sınır komşusudur. Son zamanlarda ticari, siyasi, diplomatik olarak yakınlaşan iki ülke arasındaki vizelerin ardından sadece kimlik ile girişlerde başladı. Türkiye’den uçakla 1 saat 15 dakika uzaklıktaki Ukrayna’ya Türk turistlerin de ilgisi gün geçtikçe artarak devam ediyor. Ayrıca iki ülke arasında ithalat ve ihracat konusunda da oldukça büyük bir ticaret trafiği bulunmaktadır.

Whatsapp üzerinden ulaşın