Ukrayna’da otel fiyatları

Ukrayna'da oteller
Ukrayna otelleri ve fiyatları

Turizmin son zamanlardaki destinasyonlarından olan Ukrayna otelleri isimli yazımızda ülkedeki konaklama seçenekleri hakkında bilgi vereceğiz. Ülkeye tatilinizi planlamadan önce Ukrayna’da konaklama isimli yazımıza göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Ukrayna otelleri

Ukrayna otelleri

Ukrayna’da oteller

Bölge Sovyetlerin etkisinden kurtulup bir Avrupa ülkesi olma yolunda hızla ilerliyor. Özellikle dış ülkelerle kurulan iyi ilişkiler ve Avrupa Birliği anlaşması da meyvelerini ülkeye daha çok turist ve yatırım olarak gösteriyor. Konu turist ve turizm olunca bu konuda en ihtiyaç duyulan şeylerin başında Ukrayna otelleri geliyor. Bundan 10 sene öncesi ile kıyasladığımızda şu anda neredeyse küçük büyük tüm şehirler lüks otellere rastlamak mümkün. Yüzünü Avrupa’ya çevirmiş durumdaki Ukrayna’da oteller zincirlerine her ay yeni birisi ekleniyor. Dünyaca ünlü otel zincirlerinin birçoğu ülkedeki potansiyeli görerek ülkede yeni oteller açıyor. 5 6 yıldızlı otellerin yanı sıra, butik oteller, hosteller, tatil köyleri gibi birçok alternatif de ülkede oldukça popüler. Ayrıca artık otellerin konseptleri ile birlikte personellerinin de çehresi değişiyor. Ukrayna otelleri daha profesyonel, İngilizce bilen, turizm okumuş bilgili personeller ile hizmet vermeye başladılar.

Ukrayna’da otel fiyatları

Ukrayna otel fiyatları

Ukrayna’da otel fiyatları

Burada yer seçimi yaparken 2 önemli etken ön plana çıkıyor. Bazı gezi severler için lüks ve konfor ön plana çıkarken, kimileri için ise konaklamanın mali yönü önemli. Bu sebeple Ukrayna’da otel fiyatları hakkında da biraz bilgi vermek istiyorum. Öncelikle otellerin genelde fiyatları Türkiye ile kıyaslandığında farklılık gösteriyor. Örnek vermek gerekirse Kiev’de şehir merkezinde 5 yıldız bir otelin günlük ücretleri 250 dolar gibi fiyatlardan başlıyor. Ülkemizde ise daha uygun fiyatlara 5 yıldızlı lüks oteller bulmak mümkün. Hemen örnek verelim, İstanbul Hilton otelde gece konaklama fiyatları 97 Euro’dan başlıyor. Ama baktığımızda Kiev Hilton otel fiyatları 295 Euro gibi fiyatlarla karşımıza çıkıyor. Ama konu orta sınıf otel ve butik hoteller olunca fiyatlar Türkiye’ye kıyasla daha uygun. Çünkü şehir merkezine yakın 2 kişilik bir otel odasını Ukrayna’nın büyük kentlerinde 75 TL ile 150 TL arasında bulmak mümkün.

Ukrayna otel fiyatları kaç Grivna

Ukrayna'da oteller kaç grivna

Ukrayna’da oteller kaç grivna

Eğer, Ukrayna ucuz otelleri arıyorsanız booking de yapılan kampanyaları iyi takip etmeniz gerekiyor. Belli dönemlerde %60 lara varan indirimlerle oteller bulmak mümkün. Ayrıca fiyatlarda gideceğiniz şehrin de önemi oldukça yüksek. Başkent Kiev, Odessa, Lviv, Kharkiv, Dnipro gibi yoğun turist alan şehirlerde otel fiyatları yüksek. Ama daha küçük kentlerde otellerde fiyatlar şaşırtıcı rakamlarda ucuz. Yaklaşık olarak Ukrayna otel fiyatları kaç Grivna derseniz 500 Grivna ile 5.000 Grivna arasında. Tabi bu fiyatlar orta düzeydeki oteller için geçerli, eğer arayışınız lüks oteller değilse. Çünkü 5 yıldızlı otellerin fiyatları 10.000 Grivna ile başlayıp 50.000 Grivna’ya kadar çıkabiliyor. Burada 1 Grivna kaç TL ile ilgili makalemizi okuyarak lira Grivna kurunu öğrenebilirsiniz.

Eğer arayışınız daha uygun ise yani Ukrayna ucuz oteller ve fiyatları ise burada bakmanız gereken yer hosteller olmalı. Yatakhanelerde 6 – 8 kişi ile birlikte kalmayı sorun etmiyorsanız günlük 15 Tl’ye yatak bulmanız mümkün. Ya da ucuz otel Ukrayna arayışınız özel oda ise 40 TL ile 80 Tl arasında oteller bulmak da mümkün.

Kiev otelleri

Ülkenin başkenti olan şehirdeki konaklama seçenekleri için Kiev otelleri isimli yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca güncel fiyatlar ve rezervasyon yaptırmak için buradaki siteye bakabilirsiniz.

Yoruma cevap ver

Whatsapp üzerinden ulaşın