Ukrayna satılık ev fiyatları

Ukrayna satılık ev fiyatları
Ukrayna satılık ev fiyatları

Ukrayna satılık ev fiyatları ve emlak fiyatları şehirlere göre değişkenlik göstermektedir. Evler genellikle çok küçük olmasından kaynaklı 3+1 100 metre kare üstü evler sadece büyük kentlerin merkezlerinde bulunmaktadır. Ve bu evlerde genelde Ukrayna’nın zengin kişileri oturmaktadır. Orta halli Ukraynalı halk ise genelde 1+1 ya da 1+0 olarak dizayn edilen komünist dönemden kalma 35 – 45 metre kare evleri tercih etmektedir. Bize göre bu küçük evlerde çoğu zaman bir aile 5 6 birey ile yaşayabilmektedir.

Ukrayna emlak fiyatları

Ukrayna emlak fiyatları

Ukrayna emlak fiyatları

Kiev satılık evler, Kharkiv’den ev fiyatları , Odessa’da satılık evler, Liviv müstakil ev fiyatları, Dnipropetrosvk emlak fiyatları, Zaporijya 3+1 2+1 1+1 ya da stüdyo gibi büyük kentlerde ev fiyatları merkezi konumlu içi yapılı ve 100 metre kare olması durumunda 50.000 dolardan 200.000 a kadar çıkmaktadır.  Ukrayna emlak fiyatları daha yapısız yani bakımsız, merkezden uzak, 40 metre kare ev fiyatları ise 5.000 dolardan 20.000 dolara kadar değişkenlik göstermektedir.  Daha küçük kentlerde ise 2.000 dolardan başlayan fiyatlarda ev bulmak mümkün. Tabi bu evlerin içlerinin bakımlı olmadığını, birçoğunda balkon bulunmadığını, banyo, tuvalet, mutfak ve odaların çok küçük olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Ayrıca Ukrayna’da yeni yapılan siteler ve binalar dışındaki bir çok evin apartmanları bakımsızdır. Genelde 5 6 katlı binalarda asansör bulunmamaktadır. Ama hemen hemen her binanın önünde çocuklar için bir park, akşamları bina sakinlerinin oturması için bir alan mevcut. Aynı zamanda binaların önlerindeki doğal ortamda mangal yakabilir ya da akşam arkadaşlarınız ile içkinizi içebilirsiniz.

Ukrayna’da ev fiyatları

Ukrayna'da ev fiyatları

Ukrayna’da ev fiyatları

müstakil olması halinde de Türkiye’ye göre gayet uygun. Bizde villa olarak isimlendirilen bu tür evler Ukrayna’da “Dom” olarak isimlendirilmektedir. Apartman bina içindeki evler de “Doma” olarak isimlendirilmektedir. Ukrayna’dan ev almak ileriye dönük iyi bir yatirim mi diye soracak olursanız, ülkenin her geçen gün artan ekonomik gücü ve çok kısa zamanda Avrupa Birliğine tam giriş sağlayacağı düşünüldüğünde iyi bir yatırım aracı olarak değerlendirilmektedir.

Ukrayna’dan ev satın almak

Ukrayna'dan ev satın almak

Ukrayna’dan ev satın almak

Yabancıların Ukrayna’da emlak almasının önünde herhangi bir engel bulunmamaktadır. Ukrayna’dan ev almak, ya da Ukrayna’dan ev satın almak soruları ile sık karşılaştığımız için belirtmek isteriz ki, Türk vatandaşlarının Ukrayna’dan ev ya da arsa almaları mümkündür. Fakat birçok internet sitesi üzerinden yazılan yazılardan, Ukrayna’dan ev almanız durumunda sınırsız oturum alabileceğiniz bilgilendirmesi kesinlikle yanlıştır.  Bu yöntem ile birçok Türk vatandaşının parasını gasp eden dolandırıcılara kesinlikle inanmayın. Ukrayna’da ev fiyatları ile ilgili bir kaç şehirden örnek vermek için aşağıdaki Ukrayna satılık ev fiyatları ilanları inceleyebilirsiniz.

Ukrayna Kiev Satılık Ev Fiyatları

Kiev satılık ev fiyatları bakımından en pahalı şehirlerden birisidir. Bunun sebebi Kiev’in Ukrayna’nın başkenti olması ve ülkenin zengin kişilerinin genelde bu şehirde yaşamasından kaynaklanmaktadır. Kiev merkez ya da merkeze yakın bir konumda almak isteyeceğiniz 1+0 bir dairenin fiyatı en az 25.000 $ dan başlamakta, 3+1 lüks bir dairenin fiyatı ise 400.000 $ a kadar çıkmaktadır.

Ukrayna Odessa satılık ev fiyatları

Odessa Ukrayna satılık ev fiyatları ise yine en az ülkenin başkenti kadar yüksek rakamlardadır. Buradaki en önemli faktörlerden birisi ise, Odessa Ukrayna’nın tatil şehridir. Aynı zamanda şehirde bir çok yabancı ve öğrenci yaşamasından ötürü ev fiyatları yine Ukrayna’nın başkentinde olduğu gibi merkezi konumlarda pahalıdır. Merkeze uzak kasabalarda ise, 5.000 $ gibi fiyatlara 50 metrekare evler bulunabilmektedir.

Yoruma cevap ver

Whatsapp üzerinden ulaşın