Ukrayna tatili ve gezisi

Ukrayna gezisi Ukrayna'da tatil
Ukrayna Tatili Gezisi

Güzel slav kızları, soğuk iklimi, gece hayatı, alkol ve gece eğlencesinin ucuzluğu, tarihi ve doğal güzellikleri, deniz plajları ile Ukrayna tatili ve gezisi Türklerin rağbet ettiği ülkeler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Ukrayna için yılın her dönemi tatil ve gezi planlayabilirsiniz.

Ukrayna tatili

Ukrayna tatili

Ukrayna tatili

Biraz kafa dinlemek, gece hayatı eğlencesini sınırsız, daha ucuza yaşamak, değişik bir kültür ve ülke görmek için Ukrayna tatili 365 gün en iyi aynı zamanda en eknomik alternatiflerden birisi. Muhteşem kültürü, doğası, yeşili, mavisi, sarışını, esmeri, güzel ve seksi kızları, samagonu, votkası, sabaha kadar süren plaj partileri, kafe restoranlardan gece kulüplerine kadar dans ve eğlencenin günün ilk ışıklarına kadar sürdüğü ülke Ukrayna. Uçakla ülkemizden 2 saat uzaklıktaki, bilet fiyat fiyatlarının çok ucuz olduğu, konaklama, yemek içme, alkol ve sigaranın ekonomik fiyatlarla sahip olunduğu bu güzel ülke, kültür, doğa, gezi, gece hayatı tatili için en iyi seçimlerden birisi.

Ukrayna’da yaz turizmi ve tatili

Ukrayna'da yaz tatili

Ukrayna’da yaz turizmi ve tatili

Ukrayna yaz turizmi ve tatili bakımından daha aktif bir ülke. Her ne kadar Türkiye gibi deniz bakımından çok zengin olmasa da, ülkenin Karadeniz ve Azak sahilleri Mayıs ayından Eylül ayı sonuna kadar turist akınına uğruyor. Ülkenin iç turizmi, deniz ve güneş tatili için, Bedyansk, Kyrylivka, Skadovsk, Lazurne gibi şehirlere akın ederken, özellikle Türk ve yabancı turistler Odessa gibi sahil şehirlerini tercih ediyorlar. Odessa her ne kadar Ukrayna’nın en popüler tatil şehri olarak gözükse de, şehir özellikle Ukraynalılar için pahalı olduğu için birçok Ukraynalı tarafından tercih edilmiyor. Türk turistlerde durum ise, Ukraynalıların tatil için gittiği Berdyansk, Kyrylivka, gibi şehirler turistik olmadığı, İngilizce bilen kişi sayısının neredeyse yok denecek az olması sebebiyle tercih edilmiyor. Özellikle Odessa’da gece hayatı sahil ve plajlarının çok ünlenmesinden sonra Türk turistlerin %50’ye varan bir kısmı tatil için Odessa’yı tercih ediyor.

Ukrayna kış tatili

Ukrayna'da kış

Ukrayna’da kış tatili

Ukrayna kış turizmi ve tatili konusunda da Türk ve yabancı turistler tarafında sıklıkla tercih bir seyahat noktası olmaya başladı. Özellikle Türkiye ile yapılan, pasaportsuz, vizesiz Ukrayna’ya gidiş anlaşmasından sonra beki de Türkler tarafından ilk sıradaki tatil ülkesi. Ukrayna’ya kışın gitmek her ne kadar bazılarımız için pek iyi bir alternatif olmasada ve ülkede kış şartları her ne kadar Türkiye’ye bakarak zor geçse de, özellikle Ukrayna’nın kuzeyinde yer alan Karpat kayak ve kış turizmi için çok iyi tesisleri barındırıyor. Bunun yanı sıra, Ukrayna’da gece hayatı da çok ucuz, alternatifli ve sınırsız eğlenceler ile kış turizmi severleri kendine çekiyor. Aynı zamanda kışın havanın soğuk olmasından ötürü, yerel halkın sokakta gezmek çok mümkün olmadığından dolayı, eğlence mekanları, gece kulüpleri, disko gibi mekanlar kışın daha dolu oluyor. Genellikle evde oturmayı sevmeyen Ukraynalı kızları kışın gece eğlence merkezlerinde görmeniz mümkün.

Ukrayna’ya ne zaman gidilir?
Ukrayna’ya ne zaman gidilir?

Ukrayna’ya ne zaman gidilir?

Ukrayna’ya ne zaman gitmeli ya da gidilir sorusunun cevabı ise, ülkede en güzel mevsim ilkbahar. Deniz ya da plaj tatili için Ukrayna’yı tercih etmiyorsanız, Nisan, Mayıs ve Haziran ayları Ukrayna gezisi için en iyi zamanlar. Havaların ne soğuk ne sıcak olduğu bu dönemde, Ukraynalılar da küçük tatil kasabalarına henüz gitmedikleri için büyük kentlerde oluyorlar. Yaz aylarında özellikle büyük kentlerin %30’a yakın nüfusu boşalıyor, çünkü yazlık şehirlere, ya da bizdeki köy yayla evleri dediğimiz evlerine 2 3 ay süren uzun tatiller yapıyorlar. Ukrayna tatili için kış ya da sonbahar aylarında gittiğinizde genelde kapalı mekanlarda vakit geçireceğiniz için sıkıcı gelebilir, sadece Ukrayna gece hayatı için gidiyorsanız yılın 365 günü Ukrayna’da tatil tercih edilebilinir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK YAZILAR ( yazların üstüne tıklayarak okuyabilirsiniz )

Ukrayna’ya gideceklere tüyolar

Ukrayna gece hayatı önerileri

Ukrayna sahil şehirleri

Ukrayna hakkında bilmeniz gerekenler

Yoruma cevap ver

Whatsapp üzerinden ulaşın