Üniversiteler

Ukrayna üniversiteleri ve eğitimi hakkında internetten yaptığınız araştırmalar sonucu karşınıza bir çok sonuç çıkacaktır. Ukrayna eğitim konusunda Avrupa’nın en iyi eğitim veren ülkelerinden birisi konumunda. Ayrıca Ukrayna’da okur yazarlık oranı, üniversite ve 2. üniversite bitirme oranları oldukça yüksek.

Ukrayna’da üniversiteler

üniversiteler ukrayna Ukrayna’da Üniversite

Ukrayna’da üniversiteler bir çok ülkede denklik veriyor. Özellikle tıp, mühendislik gibi fakültelerde dünyanın sayılı üniversiteleri Ukrayna’da bulunuyor. Başta Kiev, Kharkiv, Odessa, Lviv ve Dnipro gibi kentlerdeki Ukrayna üniversiteleri olmak üzere ülkenin her şehrinde ve kasabasında bir çok üniversite bulunmaktadır. Ukrayna’da kaç tana üniversite var diye soracak olursanız, 2017 yılı itibari ile ülkede 418 tane üniversite bulunmaktadır. Bu da Ukrayna’da üniversite eğitiminin önemini ve kalitesini ortaya çıkarmaktadır.

Ukrayna’da üniversite fiyatları

Ukrayna'da üniversite fiyatları Ukrayna’da üniversite fiyatları

Ukrayna’da üniversite fiyatları konusuna gelecek olursak, ülkemizdeki özel üniversiteler ile kıyaslandığında oldukça ucuz. Örnek vermek gerekirse, Kiev’de tıp eğitimi almanın yıllık bedeli 2.000 dolar ile 3.000 dolar arasında bir rakam. Bu fiyatlara konaklama, yemek içme gibi ücretler de dahil. Aynı zamanda Ukrayna’da aylık bir öğrencinin masrafları ne kadar olur derseniz, ülke genelinde öğrenci hayatıda ucuz.

Whatsapp üzerinden ulaşın