Fiyatlar

Ukrayna’da fiyatlar nasıl, günlük hayat yaşam maliyeti ucuz mu? Ukrayna gene olarak bakıldığında ve Türkiye ile kıyaslandığında bir çok ürün gamında ucuz. Ukrayna’da kişi başına düşen gelir bize oranla daha düşük, Ukrayna’da asgari ücret 440 TL. Bu sebeple günlük ihtiyaçlardan olan, gıda, yemek, ev kiraları, ulaşım gibi gider kalemleri Türkiye ile %50 oranında daha uygun fiyatlı.

Ukrayna’da neler ucuz

Ukrayna’da neler ucuz diye soracak olursanız ilk başta aklımıza gelenler içki, sigara, alkol ve eğlence hayatı oldukça ucuz. Bunun yanı sıra kentlere göre değişiklik gösterse de ev kiraları ve ev fiyatları da ucuz. Vergilerin düşük olmasından ve Polonya Litvanya gibi ülkelerden sürekli araç getirmek serbest olduğundan ötürü araç fiyatları da uygun.

Ukrayna’da her türlü ürün, gıda, tekstil ve ticaret ürünleri için fiyat incelemelerinin olduğu kategorimizde Ukrayna’da fiyatlar konularını inceleyebilirsiniz. Ayrıca Ukrayna’dan ürün getirmek ve ithalat gibi konularda da ticaret danışmanlığı vermekteyiz. Detaylı bilgi için telefon numaralarımızdan bizi arayarak ya da Whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz.

× Whatsapp üzerinden ulaşın