Şehirler

Ukrayna’da şehirler hakkında genel bilgilerin olduğu kategorimizde kentler hakkında bilgiler bulunmaktadır. Ukrayna’da kaç tane sorusunun cevabına gelecek olursak, Ukrayna’da 459 tane şehir vardır. Ukrayna şehirleri oblast ve rayon olarak ayrılmaktadır.Ukrayna’da hangi şehire gitmeli, ne yemeli, hangi şehrin neyi meşhur hakkında yazılar bulabilirsiniz.

Ukrayna Şehirleri

Ukrayna şehirleri gezi rehberi yazılarımızda, kentler hakkında detaylı yazılarımızı yer almaktadır. Ukrayna’da hangi şehirde nereye gidilir, nerede ne yemek yenir, şehirde fiyatlar nelerdir gibi konular işlenmiştir.  Kiev, Odessa, Lviv, Kharkov, Dnepropetrovsk, Zaporozhye, Kherson kentleri Ukrayna’nın en büyük kentleridir. Bu büyük kentlerin dışında Ukrayna’nın küçük kentleri hakkında da kategorimizde yazılar yayınlanmaktadır. Ukrayna’nın Donetsk, Lugansk, Sivastopol gibi şehirleri ülkeden ayrılarak kendi cumhuriyetlerini kurmuşlardır.

Ukrayna Kiev hakkında detaylı bilgi, nerede nasıl gidilir, gezilecek yerleri neledir. Ukrayna Odessa kenti hakkında bilgi, şehirde tatil tüyoları, sahilleri plajları. Ukrayna Lviv şehri hakkında detaylı bilgi kentte gidilebilecek en güzel yerler. Bir diğer Ukrayna şehri Kharkiv gezi rehberi türk restoran adresleri ve yorumlarını da bu kategorimizden inceleyebilirsiniz.

Whatsapp üzerinden ulaşın