Ukrayna’da sim kart almak

Ukrayna'da sim kart almak
Ukrayna'da sim kart almak

Seyahatleriniz esnasında kullanmak üzere Ukrayna’da sim kart almak için en iyi telefon operatörleri, GSM firmaları, internet kullanımı hakkında bilgiler paylaşacağız. Ukrayna’da en iyi internet hangi operatörde, 3G ve 4.5 G varmı?

Ukrayna’da sim kart almak

Ukrayna'da sim kart almak

Ukrayna’da sim kart almak

Herhangi bir kimlik ya da evrak vermeden, Ukrayna’da sim kart almak mümkün. Turistik gezilerinizde telefon hattı almak için sizden pasaport ya da herhangi bir evrak isterlerse vermeyin. Marketlerde, alışveriş merkezlerinde, hatta yollarda sim kart almanız mümkün. Havaalanında 10 dolar 15 dolar arasına satıyorlar, ama normalde 2 dolar. Sim kartınızı alırken internet kullanmak istediğinizi belirtirseniz telefonunuzda sim kart ayarlarını yapıyorlar. Aylık 15 GB internet ve şebeke içi sınırsız konuşma paketi için 90 Grivna, 3.5 dolar ( 15 TL ) ödemeniz gerekmektedir. Şu anda sadece 3G destekli olsa da ülkeye H hızında interneti getiren ilk firma. Lifecell şu anda 4.5 G teknolojisi için anlaşmalar yapılmış olup kısa sürede aktif olması beklenmektedir. Ukrayna’da en iyi bayi ağına sahip firma olan Kyivstar neredeyse her caddede ve alışveriş merkezinde bulunuyor. Lifecell daha yaygın ve popüler olsa da bayi ağı kalitesi açısından Lifecell’in oldukça gerisinde

Ukrayna’dan Türkiye’yi aramak

Ukrayna’dan Türkiye’yi aramak

Ukrayna’dan Türkiye’yi aramak

Turistik gezilerinizde Ukrayna’dan Türkiye’yi aramak için en uygun ve en ucuz operatör Kyivstar. 200 Grivna yani 8 dolar karşılığı aylık 60 dakika Türkiye ile konuşabilirsiniz. Bu konuşma paketinde Türkiye’den de aranmalar ücretsiz. Türkiye’de bulunan yakınlarınız, aileniz bu paketi kullandığınız zaman sizi ücretsiz olarak arayabilirler. Bu paketin içeriğinde ayrıca aylık 4 GB 3G internet, 100 SMS bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Lifecell’in de Avrupa paketi bulunmaktadır. 20 dakika arama ve aranma için aylık ödemeniz gereken tutar 6 dolar karşılığı 25 TL’ye yakın. MTC ve Vodafone Ukrayna hatları ile Türkiye’yi aramak ise paket kapsamları dışında. Dakika başı ücretlendirme yaklaşık 1 dolar ile 1,5 dolar arasında değişmektedir. Ukrayna’dan sim kart almak kolay ve ucuz olduğu için kendi hattınızı kullanmak yerine, Ukrayna sim kartlarını kullanmanızı tavsiye ederiz.

Ukrayna’da hangi operatörü kullanmalıyım?

Ukrayna'da hangi operatörü kullanmalıyım?

Ukrayna’da hangi operatörü kullanmalıyım?

Ülkeye kısa süreli ya da uzun süreli ziyaretlerinde Ukrayna’da önerebileceğimiz telefon operatörü listesinde 1. Sırada Lifecell var. Hem internet kullanımı, hem de çekim kalitesi olarak Turkcell firmasına ait Lifecell tüm Ukrayna’da en iyi altyapı ve en hızlı internete sahip telefon operatörü. Bunun yanı sıra bayileri ve çekim kalitesi de en iyi olan Lifecell %70 çekim kalitesi ile ön planda. Tabi Lifecell fiyat olarak Türkiye’de olduğu gibi diğer operatörlere bakarak biraz daha pahalı.  2. Sırada ise ülkede en fazla kullanılan telefon operatörü Kyivstar var. En ucuz internet ve konuşma paketlerinin olduğu Kyivstar firması. Onlarda altyapı olarak 3G kullanıyorlar. Çekim kaliteleri ise Ukrayna için oldukça yeterli. 3. Sırada ise yine ülkemizde de aynı isimle faaliyet gösteren Vodafone operatörü var. Ülkemizdeki kalitesinden, çekim gücünden oldukça uzakta olsalar da oldukça yaygın bir kullanımı var. 4. Sırada ise Ukrayna’nın kendi telefon operatörü olan MTC GSM firması bulunmaktadır.

Ülkeye gittiğinizde telefon almak istiyorsanız Ukrayna Iphone telefon fiyatları ve Ukrayna’da samsung telefon fiyatları isimli makalelerimizi okuyabilirsiniz.

Lifecell: https://www.lifecell.ua/en Kyivstar: https://kyivstar.ua/en/

Yoruma cevap ver

Whatsapp üzerinden ulaşın