Ticaret

Ukrayna’dan ithalat ihracat ve Ticaret yapmak isteyenler için, ürün araştırmaları ve ticari fikirler. Ukrayna son zamanlarda yükselen ekonomisi ve Türkiye ile iyi ilişkileri ile Türk yatırımcıların yeni gözdesi. Özellikle Ukrayna’dan ithalat konusunda, Ayçiçek yağı, romanov koyunu, buğday, ceviz, metal, kereste gibi kalemler oldukça popüler.

Ukrayna’dan ithalat

Ukrayna’dan ithalat fikirleri ve araştırmaları yapanlar için bu konuda birçok ürün gamı popüler durumda. Ukrayna’nın Avrupa’da bir tahıl ambarı olarak görüldüğünü de unutmamak gerekir. Özellikle gıda ürünleri başta olmak üzere, Ayçiçek yağı, organik bal, ceviz, buğday en popüler olan ithalat ürünlerinin başında yer alıyor. Ayrıca canlı hayvan ve et getirmek konusunda ise romanov koyunları Ukrayna’dan ithalat ürünleri arasında başı çekiyor.

Ukrayna’ya ihracat

Ukrayna’ya Türkiye’den ihracatta da, birçok ürün gamı çeşidi var. Ukrayna’ya ihracat yapılan ürünlerin başında gelen ise tekstil. Ukrayna’da kıyafet ve giyim mağazalarını gezdiğiniz zaman vitrindeki ve stantlardaki ürünlerin %50’sinden fazlasının Türkiye’den geldiğini görebilirsiniz. Özellikle bayan tekstili, kıyafetleri ve elbiseleri ilk sırayı alıyor. Bunun yanı sıra domates, biber, salatalık, portakal, şeftali, muz gibi tarım ürünleri de Ukrayna’ya ihracat edilen en popüler ürünler arasında.

Whatsapp üzerinden ulaşın