Ukrayna’nın En İyi ilk 10 Üniversitesi

Ukrayna’nın En İyi ilk 10 Üniversitesi
Ukrayna’nın En İyi ilk 10 Üniversitesi

Bu yazımızda, Ukrayna’nın en iyi üniversiteleri ve ilk 10 üniversitesi hakkında bir sunum yapacağız sizler için. Bölgesel eğitimin ve dünya çapında gelişimin önemli olduğu ülkelerden olan Ukrayna üzerinde, pek çok eğitim çalışması var. Ukrayna’da eğitim almak isteyen öğrenciler için de bir nebze olsun sunum ve yönlendirme yazısı olacaktır bu çalışma. İsterseniz sıralama olarak başlayalım.

Ukrayna’nın en iyi üniversiteleri

Ukrayna'nın en iyi üniversiteleri

Ukrayna’nın en iyi üniversiteleri

Ukrayna’nın en iyi üniversiteleri konusunda ise, Ukrayna üzerinde pek çok yönetim ve araştırma şirketi var. Büyük yönetim şirketleri de personellerini üniversitelerin kalitesine göre alıyor. En iyi üniversiteleri, okulların listesinden ziyade, şirketlerin tercih sırasına göre yapılan bir anket sonucu ile sizlere sunmak istiyoruz. Söz konusu liste ise şu şekilde;

  • Kiev Taras Şevçenko Üniversitesi
  • Kievo-Magilyanskaya Akademiya
  • Kiev Getman Ekonomi Üniversitesi
  • Kiev Politeknik Enstitüsü
  • Kiev Ulusal Ticaret ve Ekonomi Üniversitesi
  • Ulusal Havacılık Üniversitesi (Kiev)
  • Donetsk Üniversitesi
  • Odessa Meçnikov Üniversitesi
  • Harkov Politeknik Üniversitesi
  • Donetsk Ulusal Teknik Üniversitesi

En iyi üniversiteler Ukrayna

En iyi üniversiteler Ukrayna

En iyi üniversiteler Ukrayna

En iyi üniversiteler Ukrayna konusunda ise yukarıdaki üniversitelerin dışında birçok alternatif bulunmaktadır. Ukrayna’da 70’den fazla uluslararası üniversite var. Ayrıca yerel üniversitelere gelecek olursak bu sayı 400 leri buluyor. Bu üniversiteler üzerinde yer alan bölümler, genellikle ekonomi ve teknik üzerine eğitim veriyor. Bu da haliyle teknik eğitim konusunda çok daha verimli bir çözüm sunuyor. Ukrayna üniversitelerin, bu kapsam dahilinde ön plana çıkardığı seçeneklerin ve fırsatların, ayrıntılı hallerine bizzat okulların listesinden ve sitesinden ulaşabilirsiniz. Bölüm kabul seçenekleri, hangi puan ile hangi bölüme girebiliyoruz, geçiş söz konusu mu gibi sorular sıkça geliyor. Ukrayna üniversitelerine giriş için herhangi bir puana ihtiyacınız yok. Lise diploması ile direk üniversiteye kayıt başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca Türkiye’de bulunan üniversitelerden Ukrayna üniversitelerine yatay geçiş te mümkün. Bu ve buna benzer aklınızda yer edinmiş olan pek çok soru için, bizzat okulların resmi sitelerine dahi ulaşabilirsiniz.

Ukrayna’da üniversite okumak

Ukrayna’da üniversite okumak

Ukrayna’da üniversite okumak

Ukrayna üniversite okumak eğitim almak ve bu eğitiminizi güçlü bir dil ile geliştirmek, pekiştirmek çok kolay. İlk önce okuyacağınız bölüme ve üniversiteye karar vermeniz yeterli. Sizleri Ukrayna’da üniversite okumak konulu araştırmaya davet ediyoruz. Ukrayna’da üniversite oldukça ucuz ve sınavsız. Şu anda Ukrayna’da üniversite okuyan 5.000’e yakın Türk öğrenci bulunmaktadır. Bu öğrencilerin büyük bir çoğunluğu ise Odessa, Kiev ve Kharkiv şehirlerindeki üniversitelerdedir.

Yök tanıdığı Ukrayna üniversiteleri listesi: http://www.yok.gov.tr/web/denklik/anasayfa

Ülkede eğitim almak isteyen öğrenci arkadaşlarımız için Ukrayna üniversiteleri isimli yazımızı ve Ukrayna’da üniversite okumak isimli yazımızı okumaları tavsiye ediyoruz.

Yoruma cevap ver

× Whatsapp üzerinden ulaşın