Ukrayna’ya alınmadım ne yapabilirim ?

Ukrayna pasaport kontrol noktasında alınmadım
Ukrayna'ya alınmadım

Son zamanlarda Ukrayna’ya giden Türk turistlerin,özellikle Avrupa sınırına yakın havaalanlarından ülkeye alınmama şikayetleri ile karşılaşmaktayız. Daha sıklıkla, Odessa, Lviv, Kharkiv gibi havaalanlarından “Ukrayna’ya alınmadım, girmeme izin vermediler” diye birçok şikayet gelmektedir.

Ukrayna’ya alınmadım

Ukrayna'da havaalanında kaldım yardım

Ukrayna havaalanından beni almadılar

Ukrayna pasaport polislerinin sert tutumları ile karşılaşan Türk vatandaşlarının Ukrayna’ya sebep gösterilmeden alınmaması en çok karşılaşılan problemlerden birisi. Vizelerin kalkması, pasaportsuz çipli kimlikle Ukrayna’ya girişinde başlaması ile Ukrayna Türkler için önemli yurt dışı noktalarından birisi oldu. Tabi bu da beraberinde bazı sorunları gündeme getirdi.  Dönüş bileti, otel rezervasyonu, ve yanlarında gezileri boyunca yetecek para olmasına rağmen Türkleri Ukrayna’ya almayıp havalananından geri Türkiye’ye gönderiyorlar. Bu tür bir durumla karşılaşıldığında tüm dünyada geçerli olan dönüş uçak bileti Ukrayna devleti tarafından alınmaktadır. Fakat burada da vatandaşlarımıza 4-5 gün sonraki uçaklarda yer olduğunu söylerek, dönüş uçak biletlerini kendilerinin alıp dönmelerini öneriyorlar. Hava alanlarında rezil olmamak için vatandaşlarımız dönüş uçak biletlerini alıp, planladıkları tatili yapamadan Türkiye’ye geri dönüyorlar.

Ukrayna’ya alınmadım! Ne yapabilirim ?

Ukrayna’dan yasa dışı yollardan Avrupa’ya kaçmak ya da benzeri bir ithamla suçlanıp hava alanında bekletiliyor sanız telaş etmeyiniz. Mesai saatleri içinde +38 073 403 89 82 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizi belli bir kefalet ücreti ve avukatlarımız ile gelip, hava alanından alarak Ukrayna’ya girişinizi sağlayabiliriz. Durum her ne kadar hoş olmasa da her ülkenin olduğu gibi Ukrayna’nın da kendi yasaları gereği sizi ülkeye almayabilirler. Yine hiçbir neden göstermeden ülkeye girişinizi 3  ya da 5 yıl yasaklama haklarına da sahipler. Bu ve buna benzer sorunlarınız için %100 çözüm sağlayan hukuk ekibimiz  ile sizlere yardımcı olabiliriz.

Ukrayna’ya girişime izin vermediler, deport mu oldum?

Herhangi bir suç unsuru ya da suç teşkil edecek bir davranışınız olmasa bile pasaport polislerinin sizi deport etme yetkileri var. Ama genelde Ukrayna’da pasaport kontrolünden ülkeye girişine izin verilmeyen Türk vatandaşlarına deport damgası vurmuyorlar. Pasaportlara vurdukları kırmızı damga “girişe izin verilmedi damgası”. Her ne kadar Ukrayna deport damgası olmasa da tekrar gelmek istediğinizde, pasaport kontrolünde bu damga size problem çıkartıyor. Daha önce giriş izni verilmediğini gören polisler, hiçbir şeye bakmadan sizi tekrar geri gönderiyorlar.

Ukrayna oturum izni, iş yeri açma hukuki işlemler

Ukrayna’da süreli, süresiz oturum izni, iş yeri şirket açmak, Ukrayna deport kaldırma gibi işlemler için de bizlere ulaşabilirsiniz. Whatsapp & Viber +38 073 403 89 82 numaralı telefondan arayarak ya da yazarak iletişim kurabilirsiniz.

Yorumlar

  • yahu adamlar hakli. manken gibi kiz arkadasim ataturk havalimaninda turk polisi tarafindan deport edildi. kizin yaninda 800 dolar var arti kredi karti var. neymis efendim her gune 50 dolar gerekiyormus, donus bileti 20 gun sonraymis, 1000 dolari gostermesi gerekiyormus.
    adamlar az bile yapiyolar.

  • hay Allah razı olsun sizden 27 saattir havaalanında tuttular beni. Arkadaşlar sağolsunlar aradım gece bilmem kaç olmasına rağmen 1 saatte geldiler. Yemek de getirmişler aç olduğumu söyleyince saatlerdir çektiğim çileyi sonlandırdılar 3 saat içinde beni havaalanından çıkartıp şehre soktular. Hakan beye ve avukat arkadaşa ismini hatırlayamadım çok teşekkür ederim.

  • Site üzerinden rehberlik hizmeti aldık 4 arkadaş. rehber arkadaşın o kadar uyarmasına rağmen dönüş tarihimiz belli olmadığı için dönüş biletlerimizi almamıştık, pasaport kontrolde bizi kenara ayırdılar.nasıl bir ülke anlamadım pasaport kontrolde ingilizce bilen kimse yok. sonra anladıkki bizi ukraynaya almayıp türkiyeye geri göndermek istiyorlar. Allahtan bu site üzerinden bizi karşılamaya gelen rehber arkadaş ile iletişime geçtik 2 3 saat içinde bizi ukraynaya aldırdılar. bu görülmemiş çağ dışı uygulamadan dolayı tatilimiz kötü başladı. hesapta olmayan bir harcama çıktı. neyseki diğer günlerde rehber arkadaş ve hakan beyin de ilgisi ile çok güzel bir tatil geçirdik. döneli 15 günü geçti biraz geç oldu ama söz vermiştim yorumda bulunayım istedim.

Yoruma cevap ver

Whatsapp üzerinden ulaşın