Vinnitsa gece hayatı ve gezilecek yerler

Vinnitsa gece hayatı gezilecek yerler
Vinnitsa gece hayatı gezilecek yerler

Ukrayna’nın küçük ama popüler kentlerinden birisi Vinnitsa gece hayatı ve gezilecek yerleri ile turistleri kendine çekiyor. Kent ülkenin en konforlu ve refah düzeyi yüksek şehri, buna nazaran eğlence hayatı da oldukça kaliteli. Ayrıca kentin tarihi yapısı itibari ile de gezilecek ve görülmesi gereken birçok yer mevcut.

Vinnitsa gece hayatı

Vinnitsa gece hayatı

Vinnitsa gece hayatı

Belki şimdi birçoğunuz diyeceksiniz ki Ukrayna’nın bu küçük kenti Vinnitsa gece hayatı ne kadar iyi olabilir? Hemen cevap verelim, belki de ülkenin küçük yani taşra şehirleri içinde en iyi eğlence hayatına sahip şehri. Birbirinden kaliteli Vinnitsa gece kulüpleri haftanın her günü açık, ayrıca Türk ve yabancı turistlerin az olması sebebiyle tercih edilmeli. Benim en beğendiğim yerlerden birisi h20 Night club Vinnitsa oldu. Her ne kadar şehirde çok popüler olmasa da gittiğimdeki ortam oldukça iyiydi. Kılık kıyafete biraz fazla önem verdiklerini söyleyeyim, gitmeden önce spor ayakkabınızı çıkartın. Dans pisti küçük ama oldukça popüler bir mekan da Skyroom Vinnitsa gece kulübü. Bir binanın 7. Katında hizmet veren club sadece hafta sonları açık. Biraz daha öğrencilerin takıldığı bir yer arıyorsanız Amahama Club’ı seçebilirsiniz. Shokolad Bar, Planeta Part Bar, Milord, Karabas da tercih edilebilecek gece eğlencesi mekanlarından.

Feride plaza Night Club Vinnitsa

Feride plaza Vinnitsa

Feride Night Club Vinnitsa

Bunların başında Feride Night club Vinnitsa geliyor. Kendi adına ait bir binada konsept olan Feride Plaza içindeki gece kulübü şehrin en lüks mekanı. Aynı zamanda restoran, otel ve bar olarak hizmet veriyor. Gecelik fiyatları 200 TL ile 300 Tl arasında değişen lüks odaları mevcut. Gece kulübüne gelecek olursak özel günler ve hafta sonlarında hizmet veriyor. Akşam saat 20:00’da açılan club sabah saat 06:00’a kadar açık. Hafta sonları otel müşterileri ve şehrin en güzel kızları ile elit kısmı bu mekanı tercih ediyor. Bu sebeple rezervasyon yaptırmadan gitmemenizi tavsiye ederim. Restoran kısmı ise her gün açık, oldukça şık ve zengin bir menüye sahip Feride restoran 12:00 ile 02:00 arası hizmet veriyor. Bilgi rezervasyon için : http://feride.com.ua/

Vinnytsia gezilecek yerler ve gezi rehberi

Vinnitsa gezi rehberi

Vinnitsa gezilecek yerler

Şehrin simgesi olarak kabul edilen ve Avrupa’nın en büyük fiskiye ya da çeşmesi olarak adlandırılan Vinnitsa Roshen çeşmesi görülmeye değer. Yapımı 2011 yılında biten ve senede 4 5 defa değişik şovlar ve gösterilerle eğlenceler düzenlenen nehir üzerindeki yapıyı muhakkak ziyaret edin. Narkozu bulan doktor Pirogov’un müzesi de oldukça ilgi çekiyor. Hafta içleri açık Pirogov’s Estate Museum giriş ücreti ise 50 UAH yani 2 dolar. Vakit geçirmek ve akşamları yürüyüş yapmak için Central City Park ( Merkez Parkı ) ise özellikle yaz akşamları oldukça eğlenceli. Çeşitli aktivite, eğlence, panayırların kurulduğu parkta sokak şarkıcılarını ve şovlarını izleyebilirsiniz. Bir diğer ilginç yer ise 2. Dünya savaşı sırasında Hitler’in karargah olarak kullandığı Werwolf müzesi. Arkadaşlık müzesi, şehirdeki kilise, katedraller de görülmeye değer. Şehir merkezi küçük olduğu için yürüyerek birçok yere gitmeniz mümkün. Bu mekanların yanı sıra birçok ilginç yer Vinnitsa gezilecek yerler ve gezi rehberi bulmak mümkün.

Vinnitsa uçak bileti

Vinnitsa uçak bileti

Vinnitsa uçak bileti

Şehirde havaalanı bulunsa da İstanbul, Ankara, İzmir gibi Türkiye’nin büyük kentlerinden Vinnitsa uçak bileti sadece aktarmalı olarak var. Yaz aylarında charter uçuşlar ile şehre direk uçuşlar olsa da bunların sayısı oldukça az. Türk hava yolları ve Ukraine Airliness ortak uçuşları aktarmalı uçak biletleri bulmak mümkün ama fiyatlar oldukça pahalı. Örnek vermek gerekirse Kiev uçak bileti 400 TL iken İstanbul Vinnitsa uçak bileti fiyatları 1.200 TL gibi rakamlara ulaşabiliyor.

Vinnitsa hakkında

Vinnitsya

Vinnitsya

Şehir hakkında detaylı bilgi almak için Vinnitsa isimli yazımızı okuyabilirsiniz. Şehre gelmişken 160 km uzaklıktaki Uman şehrini ve 120 Km uzaklıktaki Jitomir kentini ziyaret edebilirsiniz.

Yoruma cevap ver

× Whatsapp üzerinden ulaşın