Vkontakte ( Vk ) ve Odnoklassniki kapatıldı

Vkontakte ( Vk ) ve Odnoklassniki kapatıldıVkontakte ( Vk ) ve Odnoklassniki kapatıldı
Vkontakte ( Vk ) ve Odnoklassniki kapatıldı

Ukrayna’da Vkontakte vk.com ve ok.ru Odnoklassniki kapatıldı mı, neden yasaklandı, nasıl giriş yapabiliriz gibi bir çok soru son günlerde sitemize geliyor. Ukrayna’da sosyal ağlara devlet engeli! Vk ve Ok.ru devlet kararı ile kapatıldı. Evet hepimizin bildiği üzere Ukrayna devleti Vkontakte ve Odnoklassniki yasakladı ve kapatıldı yani erişime engellendi. 15 Mayıs 2017 itibari ile Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko tarafından yapılan açıklama ile Rus sermayeli olan iki web sitesi VK ve Odnoklassniki Life, Kyivstar, Vodafone gibi GSM operatörleri tarafından sağlanan internet üzerinden VK.com ve OK.ru sitelerine giriş yapılamıyor. 1 Haziran 2017 tarihinden itibaren ise tüm Ukrayna genelindeki internet sağlayıcıları aracılığı ile bu sitelere giriş yasaklanmış olacak.

Ukrayna’da Vkontakte kapatıldı

Ukrayna’da Vkontakte kapatıldı

Ukrayna’da Vkontakte kapatıldı

Ukrayna’da Vkontakte kapatıldı. Tüm Ukrayna neredeyse bu haberi konuşuyor. Ülkede en yaygın sosyal ağların başında gelen VK kapatıldıktan sonra, birçok Ukraynalı bu karara tepki gösterdi. Özellikle Ukrayna’da VK üzerinden satış yapan butikler, küçük işletmeler hatta tüm gelirini VK üzerinden sağlayan kişiler bu karardan sonra ne yapacaklarını bilmediklerini, en kısa zamanda bu karardan dönülmesi gerektiğini söylüyorlar. Ukraynalı halkın neredeyse günlük hayatlarının bir parçası olan VK üzerinden haberleşme, müzik, video, internet üzerinden satış ve reklam dahil bir çok amaçlı kullanımı mevcuttu.

Ukrayna’da Odnoklassniki kapatıldı

Ukrayna’da Odnoklassniki kapatıldı

Ukrayna’da Odnoklassniki kapatıldı

Ukrayna’da Odnoklassniki kapatıldı, tıpkı VK.com gibi bir Rus sermayesi olan Ok.ru adresi de 1 haziran 2017 itibari ile tüm Ukrayna’da erişime engellenecek. Bugün itibari ile sadece wifi üzerinden girilebilen Odnoklassniki 1 Hazirandan itibaren tüm ülkede girişi engellenecek. Odnoklassniki de tıpkı VK gibi Ukraynalı kadınlar ve erkekler tarafından yaş aralığı gözetmeksizin yoğunlukla kullanılıyordu. Daha çok bir tanışma ve arkadaşlık sitesi olan Odnoklassniki de Ukrayna’da kapatıldıktan sonra kullanıcıların hangi web sitelerine yöneleceği merak konusu.

VK ve Odnoklassniki neden kapatıldı ?

VK ve Odnoklassniki neden kapatıldı

VK ve Odnoklassniki neden kapatıldı

Ukrayna’da VK ve Odnoklassniki neden kapatıldı ? Bu soruya cevap arayan kullanıcılarımız için, ülkeden aldığımız bazı bilgileri paylaşalım. Devlet başkanı ve cumhurbaşkanı olan Paraşenko’nun Facebook tarafından çok büyük bir maddi destek aldığı, ülkede kullanımı az olan Facebook’a Ukraynalı vatandaşları yönlendirmek için sosyal medya devinin böyle bir adım attığı yönünde spekülasyonlar var. Bunun yanı sıra Ukrayna soysa paylaşım siteleri ve Ukrayna arkadaşlık siteleri gibi bazı sitelerin Ukrayna sermayesi ile yakında açılacağı yönünde duyumlar var. Rusya ile soğuk ve sıcak savaş halinde olan Ukrayna’nın ülkedeki Rus malları ve sermayelerine çok kısa sürede ambargolar koyacağı, Vk ve Odnoklassniki’nin kapatılmasının sadece bir başlangıç olduğu yönünde de duyumlar alıyoruz. Çok yakın zamanda ülkede kullanılan en büyük mail platformu olan Mail.ru adresinin de kapatılacağı gelen duyumlarımız arasında.

Ülke hakkında daha detaylı bilgi almak için Ukrayna hakkında her şey isimli kategorimizden diğer makalelerimizi okuyabilirsiniz.

Kapatılan sosyal paylaşım sitesi: http://www.vk.com

Kapatılan sosyal paylaşım sitesi: http://www.ok.ru

Ukrayna arkadaşlık siteleri

Ukrayna arkadaşlık siteleri

Ukrayna arkadaşlık siteleri

Ukrayna arkadaşlık siteleri içinde en yaygın kullanılan ve en çok kullanıcısı olan VK ve Odnoklassniki  kapatıldıktan sonra alternatif Ukrayna tanışma siteleri arayanlar için şu anda önerebileceğimiz siteler sadece mamba, facebook ve instagram. Kısa süre içerisinde Ukrayna tanışma siteleri konusunda yeni bir makale yazarak, Ukraynalı kızlar ile tanışmak için kullanabileceğiniz web sitelerini buradan paylaşacağız.

Yoruma cevap ver

× Whatsapp üzerinden ulaşın